درددل یک ماهشهری پس از چند قطره باران: مدیریت بحرانمون معرکست! +عکس

خورنا- ارسالی شهروند: قبلا هر روز صبح که از خواب پا می شدم با کلی دعا و خدا خدا کردن در خونه رو باز میکردیم که مبادا گرد و خاک باشه ، امروز بر خلاف هر روز با صدای رعد و شُر شُر بارون خوشحال دویدیم بیرون ، در خونه رو که باز کردم دیدم چه قیامتی شده! آب کل خیابون رو گرفته و کلی شل و گل هم اومده تو پیاده رو ؛ سریع گوشیمو از جیب در اوردم چندتا عکس بگیرم بفرستم واسه صدا وسیما و سایت های خبری (البته با هزار نا امیدی که میدونم صدا و سیما مشکلات هرجا رو انعکاس بده کاری به کار ماهشهر نداره) دیدم موبایلم شارژ باتری نداره و داره خاموش میشه ، سریع یه عکس انداختم و خواستم از بقیه خلیج و گل ولای جلو خونه عکس بندازم که دیدم ای داد و بیداد ! گوشیم خاموش شد.

IMG_20151028_1131291
سریع پریدم که گوشی رو بزنم به شارژ که از بقیه صحنه ها هم عکس بندازم ؛ که دیدم ای باااباااا برق نیست ، دو باره برگشتم تو خیابون گفتم شاید که یکی از بچه های کوچه رو ببینم و از دوربین تلفن همراهش استفاده کنم که چشت روز بد نبینه یه هو یه ماشین با سرعت از جلوم رد شد و ما رو مورد لطف خودش قرار داد و سر تا پام رو خیس کرد، اصلا یه آبروریزی بود جلو ملت ! شانس اوردم دم خونمون بودم ، سریع پریدم تو خونه که برم یه دوش بگیرم شیر آب رو که باز کردم ، دیدم ای داد ، ای هوار ،آب هم قطعه، مادرم رو از تو حیاط خونه صدا زدم که مامان یه تماس با اداره آب بگیر ببین کی آب میاد که مادرم هم گفت پسرم تلفن هم قطع شده.
اصلا یه وضعی بود بیا و ببین… قیامت بود ، قیامت…
خلاصه مثل فلاکت زده ها نشستم وسط حیاط و منتظر یه معجزه بودم ، با خودم گفتم خدا قربونش برم میدونه که اینجا نه سونامی میاد نه زلزله و إلا در جا باید اشهد خودمو میخوندم و بدون هیچ معطلی دعوت حق رو لبیک میگفتم.
نمیدونم مسئولهای ما چیشون از این چشم بادومی ها کمتره که اونها این همه سیل و زلزله و کوفت و بلا سرشون میاد بازم هیچیشون نمیشه و فرداش مثل یه روز عادی زندگیشون رو میکنن ، اونوقت ما پنج میلیمتر بارون میگرده تو آب و برق و تلفن و زندگیمون .واقعا مدیریت بحرانمون معرکست!

منبع: ماه خبر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • هر روز شاهد هستیم که شهرداری در یک قسمت از شهر مشغول اصلاح مشکلات بوجود آمده است و به نحوی خیلی از مشکلات را رصد میکند ولی متاسفانه نظارت خوبی بر پروژه ها صورت نمیگیرد و کارهای انجام شده کیفیت لازم را ندارند و بعد از مدتی دوباره همان مشکل قبلی ظاهر میشود به عنوان مثال اکثر اسفالتهای ریخته شده بی کیفیت و در انها از شن خبری نیست و به سرعت چروک میخورد یا منهولهای وسط خیابان تراز نمیباشند که خود باعث بروز حادثه میشود.در ناحیه صنعتی بعد از اصلاح مسیر فاضلاب و لوله گذاری جدید شاهد اب گرفتگی شدید معابر بودیم و همگان متوجه شدند دست بردن در سیستم قدیمی و چهل پنجاه سال پیش اشتباه بوده زیرا کارشناسان خارجی دریافته بودند که اینجا بارانهای موسمی و یکباره و شدید می بارد و لوله کارگشا نخواهد بود و همان سیستم رو باز بیشتر جواب میدهد.به هر حال کارکارشناسانه و نظارتی در کار نیست و این یعنی اهمال و اصراف بیت المال.دلیل اصلی ان هم شورای شهری است که تخصص کامل را در زمینه علوم مرتبط با شهر ندارند و و تازمانیکه انتخابات شورا براساس قوم گرایی و نادیده گرفتن تخصص باشد و افراد متخصص شهر فقط حرف بزنند وگلایه کنند وبه صحنه نیاییند وضع به همین شکل خواهد بود.

 • کجای کارید دوستان.
  وقتی دوکیلومتر جاده ورودی ورودی ناحیه از پشت فرهنگسرا سه سال طول کشید و هنوزم کامل نشده چه انتظاری دارید مشکل آب گرفتگی حل بشه.
  شهرداری ناحیه صنعتی اگه میتونست مشکل خیابون جلوی خودش و پارک لاله رو حل میکرد که پر از آبه.
  ماهشهری های قدیمی که همه خوابن و بقیه هم غیر بومی که اصلا براشون مهم نیست چی به سر شهر میاد.

 • مردم پایه حاکمیت هستند و ارائه اطلاعات به مردم و شفافیت جلوی زدوبند و فساد را می‌گیرد.

 • باید ببینیم مردم تا چه حد از میزان عملکرد ما رضایت و درک داشته‌اند و همچنین باید ببینیم مسئولان چقدر از خواسته‌ها و نیازهای مردم را فهمیده‌اند و قطعا این فهم و درک متقابل منجر به افزایش بهره‌وری می‌شود.

 • گلوگاه‌ها کجا هستند

 • باید اجازه دهیم مردم در حوزه‌های مختلف حضور داشته باشند؛ چراکه افزایش نقش مردم فساد را کاهش و بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

 • باید خدا رو شکر کنیم که ماهشهر یک شهر بارون خیز نیست من دیروز تو اوج بارون بیرون بودم آبی که تو تمام خیابونها بود بوی فاضلاب میداد این یعنی بیماری یعنی فاجعه . ای کاش فقط آب بارون جمع میشد ولی من دیروز با چشم خودم دیدم که از فاضلاب های سطح شهر آب مثل فواره میزد بیرون . بعد میبینیم که تو سطح شهر پر از بنر میشه که از آقایون تقدیر و تشکر شده و مثلا ما هم باورمون میشه که این بنرها رو مردم نصب کردن نه خودشون . ماهشهری که پر از درآمد و پوله این حقش نیست

 • چون میگزره ….غمی ندارن

 • آقا جان انتقاد نکنید .آقاجان پیشنهاد ندهید .آقا جان افشاگری نکنید .توی ماهشهر با این حرف وحدیث ها آقایون پشتشون محکمتر گردنشون کلفت تر وامتیازاتشون بیشتر میشه .اون از اتاق اصناف واصلاحیان واون از شهردار کمایی واون از اعضای شورای شهر .بی خیال باید سوخت وساخت.

 • به اطلاع عزیزان شهروند بندرماهشهر میرساند به علت بارندگی شدیدشنبه وآبگرفتگی خیابانها شهرداری ماهشهر لطف کردند وتعدادی قایق در مسیرهای خیابان شریفی و خیابان ۲۲ بهمن وخیابان بیگلری در اختیار شهروندان گذاشتند .با تشکر از آقای کمایی شهردار محترم ماهشهر

 • آقای فیصلی عزیز وارد عمل شوید دلتون به حال شهروندان بسوزه خدا را خوشش نمیاد بااین کاراتون .آقا جان کاری ازتون برنمیاد برید کنار اجازه بدید انسانهای کاری وبا تجربه بیان .اداره شهر دوست ورفیق بازی بر نمی داره .

 • بابا تدبیر کنید

 • مدیریت شهری افتضاح است. در شهری که هنوز با جمع کردن آبهای سطحی مشکل دارند و حتی در مرکز شهر بوی بد فاضلاب به مشام میرسد ، رنگ کردن دیوار و بلوارها به چه دردی میخورد.
  متاسفانه هیچ اراده ای جهت رفع مشکلات پایه ای شهر مثل فاضلاب و آبروها وجود ندارد.

 • ..آقای شهردار واقعا خجالت داره.چطور میتونی سرت رو راحت بزاری و بخوابی
  ی گشتی داخل سطح شهر حتما زدی بعداز چن قطره بارونی که بارید.
  کمی شرف و غیرت داشته باشید آقایان شهرداری و شورای شهر
  تمام کارهای این شهر داره با پارتی بازی و لابی گری انجام میشه.بخدا از این دنیا چیزی همراتون نمیبرین.پس بزارید حداقل به نیکی اندک مردم ازتون یادکنند ک بدون شک اینطور نیس.
  شهر صنعتی با ای پولی که به حساب شهرداریش واریز میشه باید ای وضع خیابونا و نظافتش باشه.(الان یک ماهه که وضع مالیتون و …. خراب شده.قبلش چ میکردید.آقای کمایی فقط برو پیاده رو سازی کن بدون زیر سازی)
  متاسفم متاسفم متاسف
  آقای خورنا،وقتی ترتیب اثری از طرف هیچکس(فرماندار،شهردار،شورا و ……) داده نمیشه لطفاً درد دل هیچکس رو داخل این سایت نزار تا آبرومون بیش از ای نره.
  اصن آبگرفتگی نداشتیم و وضع عمرانی شهر خیلی خوبه.بهتر از ای نمیشیم

 • هر مدیر متخلفی ، یک عضو شورا را در پشت خود دارد
  تا منافعش را تامین کند

 • چرا اینقدر شهردار می کوبید
  ایراد از شورا است و بس
  این آقایون کدامشون شهرسازی و طراحی شهری خواندند
  کدامشان جامعه شناسی خواندند تا بدانند نخبگان و تحصیل کردگان چه زجری از مدیریت شهری ماهشهر می کشند
  سر پیاز در شورا گند است که چنین شهرداری را سازمان دهی کرده تا منافع خود را تامین کنند نه شهروندان را

 • چرا اینقدر شهردار می کوبید
  ایراد از شورا است و بس
  این آقایون کدامشون شهرسازی و طراحی شهری خواندند
  کدامشان جامعه شناسی خواندند تا بدانند نخبگان و تحصیل کردگان چه زجری از مدیریت شهری ماهشهر می کشند
  سر پیاز در شورا کند است که چنین شهرداری را سازمان دهی کرده تا منافع خود را تامین کنند نه شهروندان را

 • آقا جان شهردار به این خوبی دلتون میاد این قدر حرف بارش می کنید .مگر شهردارتون آقای کمایی نگفته بود نقد منصفانه را با جان ودل می پذیرد خوب پذیرفته ولی دیگه بیشتر از اینا در حد وتوانش نیست .اعصاب خودتون را خراب نکنید این چیزا وکارای نکرده توی ماهشهر برای همه شهروندان عادی شده .آقای فرماندار عزیز اقدام بفرمایید.

 • با سلام می خواستم بدانم بوجه شهر فقط مختص یه قسمت از شهر ماهشهر مثلا خ شربفی همیشه اب فاضلاب بخور و خیا بان ان >>>>> الان نز دیک به یک سال است اهالی این منطقه اب فاضلاب استفاده می کنند وخیابان ان مثل اینکه توسط دشمن بمباران شده است

 • با سلام می خواستم بدانم بوجه شهر فقط مختص یه قسمت از شهر ماهشهر مثلا خ شربفی همیشه اب فاضلاب بخور و خیا بان ان >>>>>

 • تا زمانی که انتخابات شورا قومی و فامیلی و کوچه خیابانی است و برای انتخاب به نام فامیلی اونگاه می شود همین است.

 • چرا از سربندر نمی گی؟

 • اقای صنوبری اینا کارشون همینه
  پس اگه قرار باشه کاری بکنن اونوقت کی پولای شهرداری رو بفنا بده؟؟!!!!
  الان داره به نم بارون میزنه سرتاسر کوچه رو اب گرفته…..

 • الان داره باران میاد
  جوی های اب باران شهرداری پر کرد
  فاضلاب هم که معلومه
  اب همه جا راگرفته

 • گناهی ندارند
  نمی دانند

 • درست و بموقع گفتی

 • گل گفتی

 • قشنگ گفته
  ۲۰ میگیری

 • شهروند نگران نباش
  فرماندار شما بکمک رییس اداره صنعت که پریروز چش بادومی ها را آورد شهرسازانشان را میاره درستش میکنه
  البته آقای عیسی زاده که تلویزیون نشونش داد با یه کیف سنگین -بود
  شاید پر سکه بود…

 • دومین جلسه ستاد بحران شهرداری بندرماهشهربرگزار گردید
  تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرماهشهر : دومین جلسه ستاد بحران در سال ۹۴ در آستانه فصل بارندگی به ریاست مهندس

  جهان آرا معاون اجرایی شهردار و تنی چند از معاونین ، مدیران عامل سازمانها و مدیران شهرداری بندرماهشهر در محل سالن جلسات این شهرداری برگزار

  گردید .

  گفتنی است، در این جلسه مصوبات جلسات اول مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و اعضاء ستاد بحران بر آموزش و همکاری شهروندان، رفع معضل آب

  گرفتگی معابر با توجه به فصل زمستان، پیشگیری از بحرانهای احتمالی و … با ارائه راهکارهای عملی تاکید نمودند.
  ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
  ———————————————————————————————————
  معاون اجرایی شهرداری بندرماهشهر خبر داد: تعریض و بازگشایی بلوار رضوان بندرماهشهر
  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرماهشهر ، مهندس خداداد جهان آرا با اعلام این خبر اظهار داشت ، در راستای رفع مشکل و موانع ترافیکی شهر به ویژه در بلوار رضوان تعریض و بازگشایی این بلوار حدفاصل میدان شهید فهمیده بسمت میدان شهید مدرس آغاز شد.
  وی ابرازامیدواری کرد این پروژه دریکماه آینده به اتمام برسد

  این دو خبر را که مطالعه فرمودید بعد بروید محل را مشاهده بفرمائید
  لطفا شهردار و شورا پاسخ بگوید که آقای جهان آرا که جزء نوابغ مهندسی است را از کجا کشف کردند که با خلاقیت خود چنین وعده های سرخرمن می دهد!
  الان بروید و ببینید که چطور این آقا بلوار درست را خراب کرده و دارایی شهر را بر باد داده و ۲ ماه بعد از وعده داده شده هنوز بلوار افتضاح است………..و نه افتتاح………..