با لغو پروازهای چارتری در خوزستان موافقیم

خورنا – دبیر انجمن صنفی دفاتر هواپیمایی خوزستان در خصوص دستور لغو پروازهای چارتری از سوی استاندار گفت: این کار به منظور حمایت از مردم استان انجام شده و ما با این مصوبه موافقیم زیرا سهم خوزستان از این پروازها خیلی ناچیز است.

رحیم جلالی با بیان اینکه امیدواریم با این کار دست چارترکننده‌های خارج از استان کوتاه شود تا مردم خوزستان به منافع خود برسند، اظهار کرد: ظرفیت‌های چارتری استان باید برای مردم ما باشد نه اینکه مسافر عراقی یا کشورهای دیگر از این ظرفیت استفاده و مسافرین ما مجبور به خرید بلیت‌های گران قیمت شوند.

وی افزود: متاسفانه ۷۰ درصد ظرفیت پروازهای چارتری خوزستان توسط مسافرین عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس اشغال شده‌اند و بیشتر بلیت پروازهای چارتری که در دفاتر استان و خارج از استان به فروش می‌رسد، توسط مسافرین عراقی و سایر کشورهای همسایه خریداری شده است.

جلالی تصریح کرد: متاسفانه سهم دفاتر و آژانس‌های مسافربری خوزستان از درآمد پروازها ناچیز است، به طوری که حتی امرار معاش برای این دفاتر امکان‌پذیر نیست و اکثرا رو به ورشکستگی رفته‌اند؛ مشکلات درآمدی در دفاتر هواپیمایی خوزستان بیشتر از سایر استان‌هاست و در حال حاضر ۱۳۵ دفتر هواپیمایی فعال در استان داریم که اکثرا با مشکل مواجه شده‌اند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر هوایپمایی خوزستان بیان کرد: برای جذب مسافرین خارجی باید بستر و ظرفیت لازم فراهم شود نه اینکه از منافع مردم استان بزنیم و به صرف داشتن پرواز چارتری نمی‌توان مشکلات مردم را حل کرد بلکه ظرفیت‌سازی لازم و ضروری است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • درود بر شرف استاندار چرا که جلوی زیاده خواهی شرکتهای دولتی همچون شرکت نفت رو باید گرفت تا با پول بیت المال اینگونه سوء استفاده نکنن؟؟؟!!
    مثلا پرواز اهواز به عسلویه کاملا چارتری شده و هواپیمای ۲۷۰ نفری ایرباس شرکت ماهان با ۱۰۰ مسافر و ۱۷۰ صندلی خالی حاضر به فروش بلیط نمیشود و همه این هزینه ها از بیت المال خرج زیاده خواهی آقایان خودباخته میشود؟؟؟؟!!
    براستی مگر ما انقلاب نکردیم تا فاصلات طبقاتی اشراف و مردم عام کم شود؟؟؟!!!! اینها شاهان قاجار و اشراف زادگان را روسفید کرده اند