وزیر بهداشت در دزفول:

وزیر بهداشت: سالانه ۲ هزار تخت به ظرفیت بیمارستان‌های کشور افزوده می‌شود

خورنا – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور گفت: دولت سالانه ۲ هزار تخت به ظرفیت بیمارستان‌های کشور اضافه می‌کند و با تحریم‌های موجود این رقم افزایش پیدا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دزفول، سید حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاح مجتمع بیماران سرطانی دزفول، اظهار داشت: اجرای طرح سلامت و تامین اعتبارات آن یک محور مهم خدماتی کشور است.

وی گفت: سهم پرداخت پرداخت بیماران در طرح سلامت به حداقل رسیده و این بخش از شهرستان به میزان چشم گیری کاهش خواهد یافت‌.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: سهم روستائیان در پرداخت درمان به سه درصد رسیده است و این مقوله بیانگر توجه مناسب به حوزه سلامت و موفقیت اجرای این طرح در کشور است.

وی گفت: با اجرای طرح سلامت در کشور بیش از ۲ هزار خانه بهداشت در کشور افتتاح و کمبود پزشک در بخش های مختلف شهری و روستایی رفع شده است.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: تا یک ماه آینده طرح بیمارستان گتوند با محوریت تامین نیاز مردم خوزستان اجرا و افتتاح می‌شود.

وی افزود: مشهد دارای بیش از یک میلیون و چهارصد هزار حاشیه نشین ساکن است و امروزه در کشور با توجه به وجود حجم گسترده وجود حاشیه نشینی برای بیش از ۸ میلیون حاشیه نشین که فاقد امکانات و خدمات درمانی بوده پایگاه خدمات درمانی و بهداشتی ساخته شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: علی رغم توسعه خدمات درمانی و تجهیزات بهداشتی توجه به خدمات حوزه سلامت نیازمند حوزه توجه و تلاش بیشتر با توجه به نیاز بخش های مختلف با نگاه مساعد خیرین است.

وی گفت: کشور نیازمند ساخت و تجهیز بیمارستان‌های جدید است اما متاسفانه امکانات و خدمات دولتی امکان ساخت بیش از ۲ هزار تخت بیمارستانی را به کشور نمی‌دهد.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: رفع مشکلات حوزه بهداشت و سلامت با توجه به وقف و توسعه و مشارکت و جذب خیرین ممکن است و این مشارکت زمینه توسعه حوزه سلامت را تقویت می کند.

وی افزود: اجرای طرح بیمارستان هسته‌ای در کشور نمونه‌ای موفق از همکاری بخش های مختلف اجرایی کشور در توسعه خدمات بهداشتی موفق است و با توجه به نگاه مثبت دولت به جذب مشارکت خیرین در توسعه خدمات بهداشتی مشارکت تمامی بخش های مختلف در تامین نیاز حوزه سلامت ضروری است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.