بادعوت جمعی ازاحزاب اصلاح طلب آبادان

نشست صمیمانه مشاور سیاسی استاندار خوزستان با هنرمندان آبادان

خورنا -دكتر مرتضى ممويى مشاور استاندار خوزستان در امور سياسى به دعوت جمعى از احزاب اصلاح طلب آبادان در محل فرماندارى ويژه ى اين شهرستان حاضر شد.

خورنا -دکتر مرتضى ممویى مشاور استاندار خوزستان در امور سیاسى به دعوت جمعى از احزاب اصلاح طلب آبادان در محل فرماندارى ویژه ى این شهرستان حاضر شد.
فرماندارى آبادان روز سه شنبه مورخ ١٣٩۴/٠۵/٠۶ سالن کنفرانس خود را به نشستى با محوریت مسائل فرهنگى و هنرى با حضور مشاور استاندار اختصاص داد.

در جلسه اى که رأس ساعت ١٧ برگزار شد بخش عمده اى از جامعه ى هنرى آبادان در حوزه هاى مختلف فرهنگ و هنر حضور داشتند که به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و هریک بسته به حوزه ى فعالیت هنرى خود از ضعف ها و کاستیها در مقوله ى هنر آبادان ابراز تأسف کردند، اشاره ى مکرر به جایگاه رفیع آبادان در هنر کشور و بى اعتنایى مسئولین کشور به این امر بخش دیگرى از دلایل ناخوشنودى هنرمندان بود.
اما دو محور اصلى در مسائل مطرح شده از سوى نمایندگان حوزه هاى مختلف هنرى از جمله تئاتر ، سینما ، شعر و موسیقى مشترک بود؛
١- عدم حمایت مالى هنرمندان بومى از جانب مدیریت فرهنگى منطقه ى آزاد اروند به رغم بودجه ى فرهنگى هنگفت این سازمان
٢- سوء مدیریت اداره ى فرهنگ و ارشاد اسلامى آبادان و مدیران انجمنهاى منتسب به اداره ى فرهنگ و ارشاد این شهرستان
به گفته ى هنرمندان آبادان در حالى که بودجه ى فرهنگى سازمان منطقه ى آزاد اروند در سال گذشته رقمى نجموى بوده ، کماکان هنرمندان این شهرستان از ابتدایى ترین امکانات سخت افزارى محروم هستند.
بنا به اظهارات اهالى فرهنگ و هنرِ حاضر در جلسه این بودجه ى چندین میلیارد تومانى در مقابل چشمان آنها هزینه ى هنرمندان پایتخت نشین و استانى شده است.
بخش دیگرى از نارضایتى هنرمندان آبادان مربوط به تصمیم گیریهاى غیرکارشناسانه ى مدیریت فرهنگى منطقه ى آزاد اروند در تخصیص بودجه هاى کلان به افراد غیرمرتبط با مقوله ى فرهنگ و هنر عنوان شد.
هنرمندان اذعان داشتند که این شرایط ناعادلانه از مهمترین دلایل بى انگیزه شدن و فاصله گرفتن هنرمندان از مقوله ى فرهنگ و هنر در آبادان است.
اما دیگر محور اصلى که در بین حاضرین در جلسه مشترک بود و همگى بلا استثنا به آن اذعان داشتند؛ وضعیت نابسامان اداره ى فرهنگ و ارشاد شهرستان آبادان بود که محور اصلى صحبتهاى فعالین کلیه ى رشته هاى هنرى حاضر در جلسه بود.
در پایان دکتر مرتضى ممویى مشاور سیاسى استاندار خوزستان ، ضمن ابراز همدردى با هنرمندان آبادان به سابقه ى مدیریتى خود به عنوان اولین مدیر عامل سازمان منطقه ى آزاد اروند اشاره کرد که با اخذ حکم مستقیم از رئیس دولت اصلاحات مسئولیت راه اندازى این سازمان را برعهده داشته و همواره نسبت به پیگیرى دغدغه هاى همشهریان خود احساس مسئولیت کرده است.
مشاور سیاسى استاندار خوزستان وعده داد ؛ پیگیرى مطالبات و امور هنرمدان آبادان را از طریق مذاکره ى جدى با مسئولین ذى ربط ،در اولویت برنامه هاى خود قرار خواهد داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جناب آقای انوشیروان بند پی ریس محترم سازمان بهزیستی کشور سلام علیکم

    احتراماً به استحضار می رساند تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متاسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و ………. شامل ما نمی شود.

    جالب اینکه چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هر کدام از ما در مشاغلی که سالها در آن کار می کنیم و تجربه کافی را کسب نموده ایم. در اداره ای که در آن هستیم حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد مسئولین محترم سازمان می توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند.

    حال این این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم و نه مانند همکاران خدمات کشوری! موقع پرداخت پاداش پایان سال، عیدی ما باید اندازه مبلغ عیدی کارمندان رسمی باشد چونکه حقوق ما از محل بند (( و )) تبصره ۱۹ قانون بودجه و از طریق خزانه پرداخت می شود. اگر تفاوت ما از نوع بیمه باشد که نیروهای پیمانی و قرادادهای کار معین نیز بیمه تأمین اجتماعی می باشند! مسئولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خصوصی و یا کارخانجات نیستیم بلکه ما به استخدام سازمانی کاملاً دولتی درآمده ایم. لذا جهت احقاق حقوق و پرهیز از تبعیض و ایجاد عدالت اداری ما کارکنان رسمی کارگری شاغل در اداره دولتی خواهان تبدیل وضعیت در قالب طرح از رسمی کارگری به رسمی کشوری و یا پیمانی می باشیم تا بتوانیم همانند کارکنان رسمی از قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری بهره مند شویم.این مشکل کلیه همکاران رسمی کارگری بهزیستی سراسر کشور می باشد از جمله حوزه انتخابیه جنابعالی با توجه به درایت، لیاقت و توانمندی جنابعالی امید است کا در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در قالب طرح تبدیل وضعیت از رسمی کارگری به پیمانی یا رسمی کشوری اقدام فرمایید و این طرح هیچگونه بار مالی برای دولت ندارد و فقط تکلیف کارکنان رسمی کارگری مشخص می کندباتشکر جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی کشور