جان‌فشانی جهادگونه کارگر پتروشیمی مارون/ بی‌اطلاعی خبرنگاران داخلی و مانور رسانه‌های بیگانه

خورنا -در حادثه آتش‌سوزی در پتروشیمی مارون، یک کارگر با از خودگذشتگی جان صدها نفر را نجات داد، خبری که به دلیل عدم اطلاع‌رسانی روابط عمومی پتروشیمی‌ مارون از دید رسانه‌های داخلی پنهان نگه داشته شد و سر از رسانه‌های بیگانه درآورد.

بارها و بارها در همین رسانه انتقاداتی نسبت به روابط‌عمومی‌های شرکت‌های پتروشیمی مستقر در این شهرستان شده است، انتقاد از عدم ارتباط مناسب با رسانه، بی‌توجهی به رسالت اطلاع‌رسانی و … اما صد افسوس که افاقه‌ای نکرد که نکرد و وعده‌های مکرر مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی که هر سال تکرار می‌شود برای بهبود رابطه روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها، اما در عمل هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

و امروز شاهد انتشار خبری در رسانه‌های بیگانه هستیم که بیش از پیش ضعف روابط عمومی یکی از شرکت‌های پتروشیمی را به اثبات می‌رساند، پتروشیمی مارون، شرکتی که به لحاظ میزان تولید و سود حاصل از فروش تولیدات خود، یکی از ثروتمندترین و قدرترین شرکت‌های پتروشیمی منطقه به شمار می‌رود، اما متأسفانه به دلیل ضعف در روابط عمومی این شرکت و عدم ارتباط این غول بزرگ صنعت با رسانه، فعالیت‌های آن هیچ بازتابی در رسانه‌ها ندارد.

امروز خبری در رسانه‌های بیگانه منتشر شد در مورد ازخودگذشتگی یک کارگر ایذه‌ای به نام «شهرام محمدی»، این کارگر ایثارگر سه روز پیش در پی آتش‌سوزی در یکی از واحدهای این شرکت خود را به دل آتش زد تا دیگران از گزند آسیب مصون بمانند.

این شیرمرد بختیاری از دیار کول‌فرح ایذه خود را به درون آتش انداخت و با بیرون راندن تمام کارگران حاضر و بستن شیر فلکه اصلی، مانع از فاجعه‌ای دردناک و کشته شدن صدها و شاید هزاران نفر از کارکنان این پتروشیمی شد، مردی که اکنون با بیش از ۵۰ درصد سوختگی برای درمان به پایتخت اعزام شده است.

اما چگونه است که این خبر، از چشم و گوش رسانه‌های داخلی پنهان نگاه داشته می‌شود اما سر از رسانه‌های بیگانه در می‌آورد و این سئوالی است که روابط عمومی و مدیران ارشد این شرکت باید پاسخگو باشند که علت عدم اهتمام به مسئولیت خطیر اطلاع‌رسانی به افکار عمومی چیست؟

جانفشانی این کارگر که می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای کشور باشد چرا باید به دلیل سهل‌انگاری روابط‌عمومی‌ها در جامعه انعکاس داده نشود و افکار عمومی از وجود چنین حس جهادگونه‌ای در صنعت و اقتصاد ما بی‌خبر باشند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • متاسفانه از نزدیک شاهد برخورد سرد روابط عمومی های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی هستیم.و فقط زمانی که حادثه ای اتفاق می افتد روابط عمومی ها می خواهند از درج آن در خبرگزاری و یا روزنامه ممانعت کنند.و حتی حاضر به مصاحبه و جزئیات بیشتر آن نیستند.
  جالب آن است که هنگامی که خبری که به میل و سلیقه پتروشیمی ها منشر نمی شود با بیان اینکه ما برای برای روز خبرنگار هدایا و یا لوح تقدیری برای روز خبرنگار به آنها تقدیم می نماییم می خواهند با این مسائل هر روز آن را در مجالس مختلف عرض کنند و خود را دلسوز و حامی آنان بدانند.و رسما در چشم اصحاب رسانه بزنند.در صورتی که خبرنگاران با بی مهری مسئولین پتروشیمی ماهشهری مواجه بوده اند.
  علی کل حال حادثه ها در پتروشیمی ها همیشه بوده است و ظواهر امر و خبرهای موثق از بی احتیاطی آن کارگر در همه جا منتشر شده است.لذا می بایست در این راستا مسئولین مربوطه یکایک کمک کنند تا بار دیگر چنین حادثه ای اتفاق نیافتد.

  • خودت فهمیدی چی گفتی؟

 • با سلام
  سایت محترم خورنا
  اصل داستان این چیزی نیست که شما روایت کرده اید.به هر حال حادثه ای رخ داد .ولی ماجرا به این صورت که آن کارگر برای بستن شیر رفته بود و…نیست.لاینی چوک کرده بود از طرفین شیرها بسته شده بود اما فشار قسمتی از مواد که در لاین بود باعث این حادثه شد.باید نکات ایمنی بصورت دقیق تری رعایت می شد که نشد.
  در ضمن شما چه قدر نگران درآمدهای کلان مارون هستید؟

 • درود بر شیرکر بختیوری… مسئولین ماهشهر و مدیران پتروشیمی لطفا بی تفاوت نباشید

 • دست مریزاد به این جانباز پتروشیمی امیدوارم هرچه سریعتر بهبود یافته و به آغوش خانواده برگردد و همچنین از جناب آقای مهندس شریف موسوی مدیر عامل محترم پتروشیمی مارون تقاضا دارم جهت رفع مشکلات این عزیز گرامی اهتمام ویژه ای نمایند