توضیحاتی پیرامون پروژه شیلات اندیمشک در گفتگو با عضو شورای شهر

خورنا مهدی قلی کیانی، عضو شورای شهر اندیمشک توضیحاتی پیرامون پروژه شیلات اندیمشک ارائه داد.

مهدی قلی کیانی در گفتگو با خورنا گفت: پروژه_ی شیلات اندیمشک سالهاست کلید خورده و حدود ۸میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان اندیمشک در آنجا هزینه شده است.کارهای زیرساختی آن انجام شده بود که مدتی تعطیل شد. بیش از دوسال پیش نماینده محترم اندیمشک از زنده یاد مهندس ماشاله قلی کیانی خواستند که این پروژه را تحویل بگیرند.به نوعی میخواستند که این پروژه به ایشان واگذار شود بلکه هم با مدیریت ایشان به سرانجام برسد و به لحاظ اقتصادی بهره ی کافی ببرد

وی ادامه داد: پیشنهاد این بود که یک تعاونی ۷نفره تشکیل داده و با حمایت مسئولین و اعطای وامهای کم بهره اینکار را انجام دهند. ابتدا نپذیرفتند چراکه به لحاظ اقتصادی به خودش متکی بود اما بعد از بررسی هایی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که این پروژه با توجه به حوضچه ها و امکاناتی که دارد میتواند اشتغالزایی خوبی برای جوانان داشته باشد. یکی از دغدغه های او بیکاری جوانان بود ،بلکه در این پروژه عده ای مشغول به کار گردند. همین تنها انگیزه ای شد تا مهندس به این بحث ورود کنند.

قلی کیانی خاطرنشان کرد: پیگیری های بسیار زیادی نمودند و جلساتی پیرامون این امر ترتیب دادند.حتی تا کمیسیون اشتغالزایی استان نیز رفتند که نهایتا به دستور استاندار و با حضور فرماندار اندیمشک،رییس اداره کار،رفاه و امور اجتماعی اندیمشک و سایر مسیولینی که عضو کمیسیون بودند صورتجلسه ای تنظیم شد مبنی بر اینکه ۲۵حوضچه به ۲۵تعاونی از جوانان بیکار اندیمشک با اعطای تسهیلات واگذار گردد،بلکه این طرح موجب اشتغالزایی برای ۲۵۰نفر از جوانان بیکار اندیمشک شود.

عضو شورای شهر اندیمشک گفت: مهندس بدون اینکه نامش جز این افراد باشد و یا نفعی از اینکار ببرد پیگیر آن شدند و اقدامات زیادی صورت دادند.ابتدا قرار بود در قالب یک شرکت این کار صورت پذیرد و حسابی باز شد که هر نفر ۳۰هزار تومان به آن حساب واریز کردند و اکنون نیز آن حساب موجود است.بعد که قرار شد ۲۵۰ نفر در قالب ۲۵تعاونی،یعنی هر تعاونی ۱۰نفر کار را انجام دهند.

وی اظهار داشت: تعاونی های ۱۰نفره تشکیل شده و به بانک معرفی شدند.ابتدا قرار بود هر نفر ۲۰میلیون تومان بعنوان اورده اولیه به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز کنند  که با پیگیری های مهندس قلی کیانی مبنی بر اینکه این جوانان بیکارند و سرمایه ای ندارند و هدف اشتغالزایی برای آنان است این رقم به ۲۰۰هزار تومان کاهش یافت،که خیلی از افراد هم مبلغ را واریز کردند.اما به علت کوتاهی افراد که دیر اقدام به تاسیس شرکت کردند و تا پیش از تاسیس شرکت امکان واگذاری شیلات نبود،اینکار طول کشید و زمان برد تا اینکه طی اتفاقی ناگوار ماشاله از دست ما رفت. مدتی پس از فوت ماشاله از شیلات استان با گوشی ایشان که دست بنده بود تماس گرفتند و گفتند چرا پیگیر نمیشوید؟

وی بیان کرد: بنده ماجرا را برای ایشان تعریف کردم،افسوس خوردند و گفتند طی این مدت  از شیلات تهران نامه ای ارسال کردند مبنی بر اینکه شیلات اندیمشک را به مزایده ی عمومی بگذاریم و درآمد حاصل از آن را به حساب شیلات تهران واریز کنیم.

قلی کیانی بیان کرد: دوستان شیلات استان نیز در تلاش بودند که این پول به حساب شیلات تهران واریز نگردد.ما گفتیم حال راهکار چیست که فرمودند اینکار از عهده ی یک شخص حقیقی خارج است و باید یک شخص بانفوذ به خصوص نماینده ی مجلس با توجه به قدرتی که دارد جلساتی بگیرد و در شیلات تهران رایزنی هایی صورت دهد بلکه از مزایده گذاشتن آن جلوگیری گردد.

وی ادامه داد: بنده هم به فرماندار و هم به معاون فرماندار عرض کردم،و در جلسه ای نماینده ی شهرستان را ملاقات کرده و به ایشان گفتم اجازه ندهید با توجه به پیگیری هایی که زنده یاد صورت داده  و فرصت اشتغالزایی که برای جوانان ایجاد شده است،آن را به مزایده بگذارند،که ایشان قول صد در صد دادند که هیچگاه اجازه نخواهند داد این کار صورت گیرد. اما متاسفانه بنده بارها و بارها پیگیری هایی انجام دادم و به شیلات استان مراجعه کردم اما اقدامی صورت نگرفته بود.حتی کارشناسان استان صبر کرده بودند تا اقدامی از طرف مسیولین اندیمشک صورت بگیرد ولی اتفاقی نیفتاده و هیچگونه اقدامی در این خصوص نکرده اند.

قلی کیانی گفت: حال دو مساله مطرح است؛یکی اینکه اگر شیلات اندیمشک به مزایده گذاشته شود ۸میلیارد هزینه ای که از اعتبارات شهرستان صرف آن شده به هدر رفته و اندیمشک متضرر خواهد شد. دوم اینکه جوانانی که چشم امید بسته بودند،هرچند دیر اقدام کردند بسیار نا امید خواهند شد.به بنده هم مراجعاتی داشتند جهت مبالغی که به حساب واریز نمودند که جوابی به آنها ندادم بلکه از طرف مسئولین اقدامی صورت گیرد و جواب شفافی داده شود.متاسفانه کار به شکل نامطلوبی پیش میرود که نگران کننده است. بنده در همینجا به مسئولین اعلام میکنم که هنوز هم امیدی برای انجام اینکار وجود دارد و مصوبه ی کمیسیون اشتغالزایی قابل اجرا میباشد،بلکه این پروژه به جوانان بیکار واگذار شود.حتی اگر مشکل قانونی داشته باشد نیز راهکار وجود دارد.

وی اظهار کرد: اگر هم نمیتوانند،جواب مشخصی به این افراد بدهند تا با بانک هماهنگ کرده و پولهای واریزی را به آنها بازگرداند،البته این جای تاسف دارد که با اینهمه پیگیری و هزینه،فرصت اشتغالزایی جوانان و اعتبارات شهرستان در اثر کوتاهی مسئولین به هدر برود.

قلی کیانی گفت: آنچه که من باید عرض کنم و به اطلاع مردم برسانم در جمع بندی آخر این است که از زنده یاد مهندس ماشاله قلی کیانی خواسته شد که خود شخصا شیلات را راه اندازی کند که اگر سودی داشت نصیب خودش گردد،اما ایشان نپذیرفت و کار را بین جوانان بیکار شهرستان تقسیم کرد. تلاش کرد و تا استان و ادارات مربوطه رفت و کارهای اداری را انجام داد.با توجه به هزینه های دولت قرار بود سرمایه ای از بخش خصوصی وارد این پروژه شود که بازهم ایشان با پیگیری بسیار مسئولین را متقاعد کردند که این جوانان بیکار بوده و پولی برای سرمایه گذاری ندارند،لذا مبلغ مورد نظر را به ۲۰۰هزار تومان کاهش داد و این مبلغم به حساب شخص خاصی واگذار نشد بلکه در حساب شرکت هاست که متعلق به خود متقاضیان است.

وی اظهار داشت: زنده یاد با  نهادهای مربوطه هماهنگ کرده بود که وامهای کلان با بهره ی کم و تنفس به تعاونیهای متشکل از جوانان بیکار اعطاء گردد تا پس از بهره برداری و سود دهی پروژه،وامها بصورت اقساط بازگردادنده شوند.
اما هم چرخش روزگار و هم مسایل دیگر مانع از انجام آن شد. میدواریم نماینده محترم و مسئولین با پیگیری،موجبات بهره برداری از این فرصت را در شهرستان اندیمشک فراهم سازند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • خورنا دنبال چی هستی توی اندیمشک؟ یه بار از دارایی نطلب میزنی… به بار دشمن دارایی میشی.. یه مدت طرفدار حسنوند میشی… یه مدت هم حامی قلی کیانی؟ راستی از نماینده خبری اندیمشک چه خبر؟ کم پیداست؟ شنیدم ارتباطاتش رو با جریانات سیاسی شهر قوی کرده؟ این بار دنبال چی هستید… من که نفهمیدم چی بین مسئول خورنا و نماینده خبری و جریانات سیاسی شهرستان ولی هر چی هست خوب همفکر و همراه هم هستید…

 • با سلام خسته نباشی خدمت استاد کیانی امیدوارم که به کمک اندیمشک همیشه تنها بشتابی نگذاری بیشتر از این اندیمشک نابود شود ما به مردی مثل حضرت عالی نیاز داریم که از حقمان دفاع کند نه بنشیند ونگاه کن مهندس از تو اجزانه خواهش میکنم در عرصه انتخابات مجلس شرکت کن و راه زنده یاد مهندس ماشالله قلی کیانی را ادمه بده تا ما به ریت شهرهای اطراف نشده ایم……

 • احسنت به آقای مهدی قلی کیانی مهدی اقا دوست داریم 

 • ما که در دوره ی اقای دارایی جز تاراج اموال شهر و تصرف به اشخاص حقیقی چیزی ندیدیم وحال این طرح در زمان نماینده قبل حتی تا نزدیکی افتتاح
  رفت این طرح از اول نیز برای اشتغال زایی ۲۵۰ نفر بوده امیدوارم مردم این دیو صفتان رو به خاطر بسپارن .

 • ازهمه اعضا شرکتهای تعاونی شیلات خواهشمندم که همت نمایندوباتماس باشیلات استان واداره کل شیلات درتهران پیگیری لازم رامبذول فرمایند.حق گرفتنی است نه دادنی.ویک دست صدا ندارد.همه با هم پیگیرحقوق جوانان بیکارشهرمان باشیم.

 • سلام/جای تاسف دارد بعد از دوسال ک پولهای بچه های بیکار اندیمشک رو گرفته اند/حالا هم بگن امیدی نیست،
  امیدوارم ک مسوؤلین اندیمشک ب فکر چاره ای برای شیلات و بچه های ک چشم امید ب این کار بسته اند باشند،،،در ضمن ازبرادر عزیزم آقامهدی برای زحماتش تشکر میکنم،،،و یاد برادر عزیزم مهندس ماشاا… قلی کیانی گرامی باد*-

 • روح مرحوم ماشالله قلی کیانی شاد انشالله مسئولین زحمت بکشند و تلاش کنند که راه نیمه کاره مرحوم رو تکمیل کنند وبتونند گره گشای مشکلات برخی جوانان بیکار شهرمون اندیمشک باشند .

 • با سلام و عرض ادب و احترام
  آقا مهدی کی به فکر مردمه،هر کی به فکر خودشه
  موفق باشید

 • با سلام و عرض ادب و احترام
  آقا مهدی کی به فکر مردمه،هر کی به فکر خودشه

  • آقا مهدی اگه میشه اسم شرکت هایی که تاسیس شدند رو بنویسید تا مطمئن باشیم همچین شرکت هایی هم وجود داره