آنالیز عادل به ضرر تیم هاست

خورناصبای قم که از جایگاه هشتمی‌اش در جدول لیگ برتر رضایت کامل دارد برای حفظ این رتبه باید تلاش کند در دو بازی آینده مقابل تیم‌های قدرتمند نفت و فولاد امتیاز بگیرد.

به گزارش ورزش سه، مهدی تارتار سرمربی صبای قم به انتقاد از بخش آنالیز تیم‌ها و بازیکنان برنامه ۹۰ که مدت زیادی هم از عمر آن نمی‌گذرد پرداخت.

بازی با استقلال استثناء بود
سعی کردیم بازی با استقلال را فراموش کنیم چون عملکرد قابل قبولی در آن مسابقه نداشتیم. اگر بخواهیم به شکستی که برابر استقلال فکر کنیم از نظر روحی در هفته‌های پایانی لیگ دچار مشکل خواهیم شد. باتوجه به آن باخت بد سعی کردیم در این هفته بیشتر از نظر روحی روانی با بازیکنان کار کنیم تا در آستانه بازی با نفت شرایط ایده‌آلی داشته باشیم. بازی بدی که صبا مقابل استقلال کرد استثناء بود که فکر نمی‌کنم دیگر تکرار شود. البته نبود جلال‌الدین علی‌محمدی هم در شکست ما تاثیر گذار بود.

می‌خواهیم با خاطر خوش لیگ را تمام کنیم
مطمئن باشید مقابل نفت تهران و فولاد امتیاز خواهیم گرفت چون تمام بازیکنان مصمم به انجام این کار و جبران شکست بازی با استقلال هستند و می‌خواهند با خاطره خوش لیگ را تمام کنند. بازیکنان ما نشان داده‌اند می‌توانند از تیم‌های بزرگ امتیاز بگیرند و امیدوارم در دو بازی پیش رو نیز این کار را انجام دهند.

نفت مقابل ما استرس دارد
نفت تهران از ابتدای فصل کم فراز و نشیب‌ترین تیم لیگ برتر بوده و معمولا نمایش خوبی داشته است. آنها برای کسب قهرمانی و شانه به شانه حرکت کردن با تراکتورسازی به مصاف ما خواهند آمد که این کار ما را سخت می‌کند اما استرسی که در تیم نفت وجود دارد در صبا حاکم نیست؛ بنابر این می‌توانیم راحت‌تر بازی کنیم. نفت روی ضربات ایستگاهی و بی‌مهابا حمله کردن نقاط ضعف و قوت زیادی دارد که ما روی تاکتیک آنها برنامه‌ریزی خواهیم داشت.

انتقاد از آنالیز برنامه ۹۰
متاسفانه چند وقتی است برنامه تلویزیونی ۹۰ تیم‌ها و بازیکنان را آنالیز می‌کند و فکر می‌کنند این کار به نفع فوتبال ماست در صورتی که کاملا برعکس می‌باشد و این آنالیز کردن به ضرر اکثر تیم‌ها خصوصا مربیان است. در برنامه ۹۰ تمام نقاط ضعف و قوت تیم‌ها مشخص می‌شود و طبیعتا تیم‌هایی که بیشترین آنالیز روی آنها صورت می‌گیرد متضرضر خواهند شد.

تلاش شبانه‌روزی!
قرار بود پیش از بازی با استقلال بخشی از قرارداد بازیکنان پرداخت شود که متاسفانه این اتفاق رخ نداد. بنده در جریانم که مدیریت باشگاه شبانه روز برای رفع مشکلات مالی تیم تلاش می‌کند. اینکه قرار است پیش از بازی با نفت پول بدهند را مدیریت باشگاه باید جواب دهد.

در هر تیمی بودم یکی، دو جوان به کشور معرفی کردم
همیشه طرفدار بازی دادن به جوانان بودم و در تیم‌هایی که مربیگری آن را بر عهده داشتم همواره یکی، دو جوان به فوتبال کشور معرفی کردم. مطمئن باشید اگر جوانان تیم در تمرینات خوب کار کنند در لیگ بازی خواهند کرد همانطور که در چند بازی اخیر محسن کرمی را بازی دادیم. جوانان هم باید از فرصتی که در اختیارشان قرار می‌دهیم نهایت استفاده را ببرند.

امیدوارم پرسپولیس به گذشته بازگردد
بنده در حال حاضر مربیگری صبا را عهده‌دار هستم و تمام تمرکزم در این تیم است ولی به عنوان طرفدار و کسی که چندین سال در پرسپولیس حضور داشته است امیدوارم شرایط این تیم بهتر شود و به روزهایی که در سال‌های گذشته داشت بازگردد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.