ارزیابی باهنر از استانی شدن انتخابات مجلس

خورنانایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خط مشی جامعه اسلامی مهندسین در گذشته، اکنون و آینده این است که زیر سایه و چتر حمایتی جامعتین است.

به گزارش فارس، محمدرضا باهنر صبح امروز در نشست شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با دبیران و شوراهای استان‌ها حرکت در زیر سایه و چتر حمایت جامعتین را خط مشی گذشته، اکنون و آینده جامعه مهندسین اعلام کرد.

وی گفت: این خط مشی که در طی بیش از ۲۰ سال جامعه اسلامی مهندسین داشته همواره مفید بوده و از آن ضرری نکرده‌ایم و در فراز و نشیب‌های سنگین سیاسی کشور که برخی در فتنه انحراف و پیروی از کیسه دنیوی، قدرت منهای دفاع از ارزش‌ها و اصول انقلاب و نظام حرکت کرده‌اند اما جامعه اسلامی مهندسین با این خط مشی هرگز ضرر نکرده بلکه سود برده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما تنها جامعتین را به رسمیت می‌شناسیم اما برای آنها تعیین تکلیف نیز نمی‌کنیم و شرطی نمی‌گذاریم.

وی در ادامه سیاست راهبردی جامعه اسلامی مهندسین در انتخابات دهم را وحدت اصولگرایان ذکر و عنوان کرد: اگر در انتخابات مجلس هشتم و نهم و حتی هفتم رقابت‌هایی بین اصولگرایان وجود داشته به دلیل آن بوده که اصلاح‌طلبان با نشاط وارد نشده و در عمل این رقابت در زمان غیبت اصلاح‌طلبان صورت گرفته است.

وی با تاکید بر وحدت همه گروه‌های اصولگرایان در انتخابات آتی مجلس، بیان کرد: در این دوره که اصلاح‌طلبان حضوری فعال دارند هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان باید در چارچوب قانون اساسی حرکت کنند که اگر چنین نباشد حاکمیت و داور اجازه نمی‌دهد چرا که کسی که وارد میدان بازی می‌شود باید داوری و قوانین حاکم را بپذیرد.

به گفته وی، راه شکایت برای کسانی که احساس کنند مظلوم واقع شده‌اند باز است اما باید در مسیر قانونی آن حرکت کنند اما زیر میز زدن با انتخابات جور درنمی آید بلکه به مفهوم اغتشاش است یعنی همان کاری که سران فتنه انجام دادند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قله‌ای که برای وحدت اصولگرایان در نظر گرفته‌ایم صد درصد است و ممکن است در این مسیر به این چشم‌انداز نرسیم اما تلاش می‌کنیم که این وحدت به طور کامل حاصل شود.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم افرادی که انتخاب می‌کنیم اصلح باشند و در جریان انتخابات صالح مقبول را بر اصلح غیرمقبول ترجیح می‌دهیم.

وی رأی مردم را در انتخابات شرط لازم دانست و گفت: رأی مردم واقعی بوده و نمایشی نیست و لذا نمی‌توان به رأی آنها که امانت محسوب می‌شود خیانت کرد.

وی در ادامه با اشاره به طرح برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت استانی تصریح کرد: این طرح مضرات و فوایدی دارد که تهذب و بالارفتن سطح نمایندگان و کار تشکیلاتی از فواید آن به شمار می‌رود.

وی افزود: وی اطمینان نداریم این قانون به تصویب شورای نگهبان برسد و احتمال تصویب آن زیر ۵۰ درصد است و تکلیف نهایی آن تا ۱۵ خردادماه مشخص می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • اصلاح طلبان و اعتدال گرایان و اصولگرایان منتقد احمدی نژاد باید از آقای محسن رضایی بخواهند از اهواز کاندیدا بشود.چون خوزستان نیاز به یک لیدر یا رهبر در میان نمایندگان خود در مجلس دارد تا رهبری نمایندگان استان خوزستان در مجلس را بدست گرفته و از حقوق خوزستان در مجلس دفاع کند.

  استان فارس را آقای دستغیب رهبری میکند و استان اصفهان را آقای کامران و فولادگر و استان آذربایجان را دکتر پزشکیان و دکتر فرهنگی اما استان خوزستان فاقد رهبری در میان نمایندگان خود است و پراکنده اند.

  نخبگان استان و بخصوص اهواز باید فکری کنند یا باید دکتر محسن رضایی را بیاورند یا باید بیخیال اعاده حقوق خود شوند.

  آقای دکتر محسن رضایی اگه به مجلس اعتدال گرا دهم را پیدا کند در کنار دکتر عارف و دکتر لاریجانی یکی از سه گزینه ریاست مجلس دهم خواهد بود و به علت تمایلات چپ گرایانه دکتر عارف و راست گرایانه دکتر لاریجانی شانس دکتر محسن رضایی بیشتر از دونفر دیگر خواهد بود و به علت اعتماد مقام رهبری به ایشان و حمایت آقای هاشمی رفسنجانی از آقای رضایی و رابطه صمیمی بین دولت اعتدال دکتر روحانی با آقای رضایی گزینه اصلی ریاست مجلس دهم دکتر محسن رضایی خواهد بود و این بسیار به سود خوزستان و اهواز خواهد بود.

  ای سیاسیون چپ و راست استان خوزستان/ای احزاب سیاسی اصلاح طلب و اصولگرای میانه رو خوزستان/ای نخبگان فارس عرب بختیاری لر ترک قشقایی و لرکی شوشتری دزفولی و همه خوزستانی های عزیز این اولین و آخرین شانس برای خوزستان است که ریاست مجلس بعد از سالها بجای یک نماینده تهرانی یا قمی به فرزند عزیز خوزستان برسد و شاهد ریاست برادر محسن یا همان دکتر رضایی بر مجلس دهم باشیم.
  کمی فکر کنید و دوباره متن را بخوانید و باز اندیشه کنید تا حسرت این فرصت طلایی برای خوزستان عقب مانده در توسعه از دست نرود.
  به امید خوزستانی آباد