زمان ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس اعلام شد +جزئیات

خورناستاد انتخابات کشوردر اطلاعیه شماره ۲ اعلام کرد که زمان ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۲۸/۰۹/۱۳۹۴ به مدت یک هفته تعیین گردیده است.

بر اساس این اطلاعیه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور با موافقت شورای نگهبان در تاریخ ۰۷ /۱۲/ ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.

متن کامل اطلاعیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه شماره (۲)

ستاد انتخابات کشور

به آگاهی هم میهنان عزیز می‌رساند با توکل به خداوند متعال و عنایات حضرت ولی عصر (عج) انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور با موافقت شورای محترم نگهبان در تاریخ ۰۷ /۱۲/ ۱۳۹۴ برگزار می‌شود، و زمان ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از تاریخ ۲۸ /۰۹/ ۱۳۹۴ به مدت یک هفته تعیین گردیده است.

در اجرای تبصره ۶ ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مراتب زیر اعلام می‌گردد:

با استناد به ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اشخاص زیر به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن محرومند و تأکید می‌گردد داوطلبان مشمول بندهای این قانون تاتاریخ ۲۸ /۳/ ۹۴ از سمت خود استعفا خواهند داد.

الف. اشخاص زیر از داوطلب شدن در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور محرومند مگر اینکه حداقل شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند:

۱- رئیس جمهور و معاونین و مشاورین وی.

۲- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاونین وی.

۳- مشاورین معاونین رئیس جمهور.

۴- رؤسای دفا‌تر سران سه قوه.

۵- وزرا و سرپرستان وزارتخانه‌ها.

۶- معاونین و مشاورین وزرا.

۷- مدیران کل و سرپرستان ادارات کل وزارتخانه‌ها و مدیران کل حوزه وزارتی و رؤسای دفا‌تر وزرا.

۸- اعضای شورای نگهبان و هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات.

۹- رئیس قوه قضائیه و معاونین و مشاورین وی.

۱۰- رئیس دیوان عالی کشور و معاونین و مشاورین وی.

۱۱- دادستان کل کشور و معاونین و مشاورین وی.

۱۲- رئیس دیوان عدالت اداری و معاونین و مشاورین وی.

۱۳- رئیس سازمان بازرسی کل کشور و معاونین و مشاورین وی.

۱۴- رؤسا و سرپرستان سازمان‌ها و ادارات کل و ادارات عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و جانشینان و معاونین آنان در سراسر کشور.

۱۵- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی.

۱۶- رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی.

۱۷- استانداران.

۱۸- معاونین و مشاورین استانداران.

۱۹- فرمانداران.

۲۰- بخشداران.

۲۱- شهرداران و رؤسای مناطق شهرداری.

۲۲- رؤسا و سرپرستان سازمانهای دولتی.

۲۳- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی.

۲۴- اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل بانک‌ها.

۲۵- اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکتهای دولتی و وابسته به دولت که حیطه وظایف و اختیارات آن‌ها به کل کشور تسری دارد.

۲۶- رئیس کل بانک مرکزی ایران و معاونین و مشاورین وی.

۲۷- رؤسا و سرپرستان بنیادهای (مستضعفان، شهید، ۱۵ خرداد، مسکن)، کمیته امداد امام خمینی (ره)، نهضت سواد آموزی، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رؤسای اتاقهای بازرگانی و صنایع و معادن و تعاون، معاونین و مشاورین آنان.

۲۸- شاغلین در نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات.

ب. اشخاص زیر از داوطلب شدن در حوزه‌های انتخابیه قلمرو مأموریت خود محرومند مگر اینکه شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند:

۱- ائمه جمعه دائمی.

۲- قضات شاغل در امر قضاء و رؤسای دادگستری شهرستان‌ها و استان‌ها.

۳- مدیران کل و سرپرستان دفا‌تر و ادارات کل استان‌ها و معاونین آنان.

۴- مدیران کل و سرپرستان دفا‌تر و ادارات کل استانداری‌ها و معاونین آنان.

۵- رؤسا و سرپرستان ادارات و سازمانهای دولتی و وابسته به دولت و معاونین آنان در استان و شهرستان.

۶- رؤسا و سرپرستان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیر دولتی و رؤسا و سرپرستان واحد‌ها و شعب آن‌ها.

۷- اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکتهای دولتی و وابسته به دولت در استان و شهرستان.

۸- سرپرستان مناطق و رؤسای شعب بانک‌ها در استان و شهرستان.

۹- سرپرستان دفا‌تر سازمان تبلیغات اسلامی در مرکز استان و شهرستان‌ها.

۱۰- مدیران مراکز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.

۱۱- اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا.

ج. اعضای هیأتهای اجرائی و ناظرین شورای نگهبان در حوزه انتخابیه تحت مسئولیت خود.

به موجب تبصره یک این ماده کلیه مقامات دارای عناوین همطراز با عناوین مذکور در بندهای «الف وب» مشمول این ماده می‌باشند که تشخیص همطرازی با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور می‌باشد.

براساس تبصره ۲ ماده ۲۹ کسانی که طبق قوانین استخدامی و یا تعهد خدمت، استعفای آنان منوط به پذیرش آن از سوی مسئولین مربوطه باشد، قبول استعفا شرط است. همچنین استعفای پرسنل نیروهای مسلح منوط به قبول فرماندهی کل قوا می‌باشد.

همچنین کلیه اشخاصی که داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی بوده و مشمول موضوع این ماده و تبصره ۵ آن می‌باشند، می‌بایست بر اساس تبصره ۳ ماده فوق از تاریخ ۲۸ /۰۲/ ۱۳۹۴ حداکثر به مدت یک ماه گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال خود در پست و مقام و مشاغل یاد شده در بندهای «الف و ب» ماده ۲۹ را از مراجع مربوطه دریافت نمایند.

مطابق تبصره ۴، جایگزین فرد مستعفی باید از سوی مرجع ذی صلاح بالا‌تر حداکثر به مدت یک ماه به طور رسمی معرفی شود و فرد مستعفی در آن حوزه مسئولیتی نداشته باشد.

در پایان یادآور می‌شود که داوطلبان به هنگام مراجعه برای ثبت نام می‌بایست گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل یاد شده را که در تاریخ مقرر اخذ نموده‌اند ارائه نمایند و قبول استعفا بعد از مدت تعیین شده جهت ثبت نام و اعلام داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد پذیرش مراکز ثبت نام نمی‌باشد.

ستاد انتخابات کشور

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • به نظر اینجانب که تحلیل گر دقیق و باانصافی در انتخاباتهای مختلف بودم شانس افراد نظامی در انتخابات ۹۴ مجلس خیلی خیلی کمتر از انتخابات ۸۶ و ۹۰ مجلس می باشد.در ۲ دوره قبلی مجلس به علت حضور دولت احمدی نژاد و حامیانش با افکار رادیکالی شانس حضور نظامیان بیشتر بود به همین دلیل در مجلس شاهد حضور حدود ۷۰ نظامی که اکثرا سرداران سپاه بودند بودیم اما مطمئن باشید به علت نسیم فضای اعتدال و اصلاحات در کشور و تحولات مذاکرات هسته ای دیگر مردم به نظامیان رای نمی دهند.بخصوص اینکه مردم علت و بانی مشکلات اقتصادی کشور را سیاستهای تندروهای حامی احمدی نژاد میدانند.
  من با همه احترامی که به سرداران جبهه و جنگ قائل هستم بنظرم بهتر باشه در این دوره سرداران سپاه کاندیدا نشوند و بگذارند افراد دانشگاهی یا اقتصاد دان و حقوقدان به مجلس بروند وگرنه شکست سختی خواهند خورد و حتی ۱۰ درصد آرای حوزه انتخابی خود را نمی آورند.
  البته من هیچ کس را از حضور در انتخابات منع نمیکنم.این حق همه هست که کاندیدا شوند فقط گفتم که بدانند که اوضاع به سود نظامیان نیست.جو جامعه بشدت علیه کاندیدای نظامی شده.
  این را خودشون هم میتوانند با یک نظرسنجی ساده میدانی در جامعه متوجه شوند.
  به امید حضور نخبگان شایسته و باتجربه و معتدل و پیرو خط امام در مجلس دهم

 • بهترین گزینه برای ریاست مجلس دهم دکتر محسن رضایی است.هم اصولگرا هم اعتدال گرا است.
  بهتر است اصلاح طلبان خوزستان تلاش کنند آقای رضایی را متقاعد کنند از اهواز کاندیدا شود.چون بیشتر بنفع اصلاح طلبان است.اینجوری میتوانند آقای رضایی را بجای لاریجانی کاندیدای ریاست مجلس کنند