محمود گودرزی

وزیر ورزش و جوانان: ما تنها تسهیل کننده امور جوانان هستیم نه انجام دهنده

خورنا محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگاران در خصوص توجه وزارت ورزش و جوانان به حوزه جوانان و ازدواج آنها با توجه به افزایش آمار طلاق اظهار داشت:به طور کلی حوزه جوانان ، حوزه چالش برانگیزی است، و براین باور هستم که این وزارتخانه به تنهایی نمی تواند از عهده این نیازها برآید .

وی در پاسخ به این پرسش که نقش وزارت ورزش و جوانان در بهبود وضعیت فعلی جوانان و فراهم کردن بستر مناسب در خصوص ازداواج آنان جیست گفت: این گونه نیست که وزارت ورزش و جوانان برای کسی مسکن بسازد یا وام بگیرد و اشتغال زایی کند بلکه این وزارتخانه وظیفه دارد تکالیف سازمان های دیگر را در خصوص امور جوانان پی گیری و این قوا را بسیج کند .

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد:ما تنها تسهیل کننده امور جوانان هستیم نه انجام دهنده و همانطور که دیدید با پیگیری های ما موضوع وام ازدواج حل شد .

گودرزی ادامه داد:امور جوانان با حضور اکثر معاونان وزارتخانه ها و نهادهای عضو این ستاد تشکیل شده است و چالش ها در حوزه جوانان احصاء شده که باید آن ها را مرتفع کرد،متاسفانه روشن نبودن جایگاه جوانان در تصمیم گیری های این بخش و به تاخیر افتادن شکل گیری هویت دینی و ملی که از تکالیف عمده نهادهاست از دیگر معضلات و نارسایی های حوزه جوانان است .

وی در با اشاره به دیگر مشکلات حوزه جوانان ادامه داد:آسیب های فراوان مربوط به ازدواج ، وابستگی جوانان به خانواده،کاهش آموزش های فرهنگی ، افزایش نرخ بیکاری که مربوط به وضعیت کلان اقتصادی است ، کمبود و فقدان مبانی تئوری مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی ، نامناسب بودن شیوه های فراغت جوانان با توجه به ویژگی های فرهنگی ، ظهور آسیب های جدید و نوظور در بین جوانان از دیگر معضلات مربوط به حوزه جوان است .

گودرزی با اشاره به سمن ها، خواستار تقویت سازمان های مردم نهاد شد و گفت: بنده بارها در مصاحبه هایم گفته ام ما سمن ها را حد واصل دولت و مردم می دانیم که باید آن ها ر از لحاظ کمی و کیفی تقویت کنیم .

وی ضعف در تشکیل سازمان های مردم نهاد در گذشته را دلیلی برشمرد که این سمنها به فراموشی سپرده شدند چرا که به عنوان یک تهدید تلقی می شدند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.