معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی

مدیریت مسایل فرهنگی و هنری مناطق آزاد توسط انجمن ها و تشکل های مردم نهاد

خورنا   سه شنبه در نشست با هنرمندان آبادان و خرمشهر در سرسرای اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند با تاکید بر لزوم حرکت مستقل هنرمندان افزود: مناطق آزاد کشور علاوه بر فعالیت در حوزه اقتصاد باید در دیگر حوزه ها بویژه فرهنگ و هنر وارد شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار کرد: مناطق آزاد کشور ایجاد زیرساخت های فرهنگی از جمله سالن ها و مراکز فرهنگی و هنری را در اولویت دارند.

وی وجود ظرفیت های فراوان مدارس در مناطق آزاد را یادآور شد و افزود: تمام مدارس باید به پایگاه های فرهنگی و هنری تبدیل شوند.

حجت الاسلام زم به انعقاد تفاهم نامه بین مناطق آزاد و وزرات آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار در زمینه بهینه سازی نیروی انسانی و آموزش بویژه در رشته های ورزش و هنر هزینه شده است.

وی رویکرد مناطق آزاد را استقلال اقتصادی در رشته های هنری دانست و افزود: دولت از سال ۱۳۷۲ تاکنون یک ریال بودجه دولتی به مناطق هفت گانه آزاد کشور کمک نکرده است.

هنرمندان آبادان و خرمشهر در رشته های ادبیات، تئاتر، شعر، موسیقی، سینما وهنرهای تجسمی در این نشست به ارایه پیشنهادات، انتقادات و برنامه های خود پرداختند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.