سفر قائم مقام ضرغامی به خوزستان

خورنا: قائم مقام رییس سازمان صداوسیما برای دلجویی از بختیاری‌ها به خوزستان سفر کرد.

شامگاه یکشنبه (27 بهمن ماه) گروهی که سید عزت الله ضرغامی دستور داده بود ماجرای سریال «سرزمین کهن» را پیگیری کنند، به سرپرستی موسوی مقدم به خوزستان سفر کردند.

تعدادی از کارشناسان رسانه نیز قائم مقام ضرغامی را همراهی می‌کنند و قرار است در این سفر با ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در خوزستان و نمایندگان این استان در مجلس دیدار کنند.

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما خبر داده است: امروز نیز این گروه با کسانی که از بخش‌هایی از «سرزمین کهن» دلخور شده بودند، دیدار می‌کنند و به بررسی اتفاق روی داده جهت تنویر افکار عمومی می‌پردازند. هرچند که گفت‌وگوهای تلفنی بسیاری انجام شده و سوءتفاهم تا حد بسیاری مرتفع شده است.

وی گفت: این موضوع برای رییس سازمان صداوسیما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود و به همین دلیل این گروه به خوزستان سفر می‌کنند. امیدواریم نتیجه و جمع‌بندی این سفر هرچه سریع‌تر مشخص شود تا تکلیف ادامه پخش «سرزمین کهن» نیز مشخص شود.

سریال «سرزمین کهن» در روزهای اخیر اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلس و مردم شهرهای بختیاری را در پی داشته است.

در پی این اعتراضات رییس سازمان صداوسیما طی نامه‌ای، تذکراتی را خطاب به معاونت سیما ابلاغ کرد.

ضرغامی در این نامه ابلاغ کرد: باید اطلاع‌رسانی تصویری در مورد حوادث قسمت‌های آینده سریال درباره شخصیت قهرمان سریال که یک بختیاری اصیل است در دستور کار شبکه قرار گیرد؛ ضمنا در برنامه‌های تحلیل هفتگی این سریال، با دعوت از کارشناسان ذی‌ربط به‌ویژه در حوزه تاریخ پرافتخار قوم بختیاری، مردم کشورمان را با فداکاری و سلحشوری‌های آنان بیشتر آشنا کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.