استاندار خوزستان: نصب سرعت‌گیر توهین به مردم است

خورنا: استاندار خوزستان گفت: نصب سرعت‌گیر توهین به مردم است.

به گزارش خبرنگار فارس از اهواز، عبدالحسن مقتدایی عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت ترافیک شهر که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در سال 90، 369 نفر از هموطنانمان در تلفات شهری کشته شدند، در سال 91 این تعداد کشته‌ها به 300 نفر کاهش یافت، آیا این اتفاق خوبی است؟

وی ادامه داد: این آمار مربوط به حوادث رانندگی در داخل شهر است، در خارج از شهر که جای بحث زیادی دارد.

استاندار خوزستان در ادامه خطاب به شهرداران و فرمانداران حاضر در جلسه، عنوان کرد: اگر حاضریم خودمان یا عزیزانمان جزو این کشته‌ها باشند، تعلل اشکال ندارد، اما یادتان باشد اگر مسئولیت داشته باشید و کاری نکنید مطمئن باشید تاوان این تعلل‌ها را پس خواهید داد به دلیل آنکه دنیا دار مکافات است.

وی اضافه کرد: باید به بخش آموزش برای کاهش حوادث رانندگی توجه ویژه‌ای کنیم، نباید که همیشه ما حواسمان به کوچکتر‌ها باشد؛ گاهی کوچکتر‌ها باید حواسشان به ما باشد.

مقتدایی اذعان داشت: انتظار ما این است که از شهرهای کوچک این برنامه‌ها شروع شود.

وی عنوان داشت: آشفتگی بخش ترافیک را با حداقل امکاناتی که داریم می‌توانیم کنترل کنیم، باید برای این کار را از خودمان شروع کنیم، نباید افتخار ما این باشد که بعد از یک سال 69 نفر در حوادث رانندگی کمتر از سال گذشته کشته شده‌اند.

استاندار خوزستان ادامه داد: ما چهار مانور اساسی در خوزستان داریم که موضوع آن‌ها به تمام این استان مربوط می‌شود و مربوط به بخش خاصی نیست.

 

مقتدایی در پایان بیان داشت: نصب سرعت‌گیر توهین به مردم است؛ یعنی می‌خواهیم بگوییم که متمدن نیستیم، در بعضی مواقع آن را هم رنگ‌آمیزی می‌کنیم تا زیبا شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با سلام به آقای استاندار
    پیشنهاد میکنم برای حل این معضل اول پیستهای اتومبیلرانی در خارج شهر احداث گردد تا هم استعدادها کشف گردد هم انرژی جوانان که برای آنها خودرو سواری نوعی تفریح محسوب میشود تخلیه گردد.
    البته اینکار یکبار توسط فرماندار اسبق شهرستان ماهشهر جناب آقای مهندس حیاتی برگزار شد که خوشبختانه استقبال زیادی از آن صورت گرفت هر چند که نواقصی داشت اما متاسفانه بعد از ایشان نیز رها شد.

  • پس توی خیابان ما که موتور با سرعت بالای 140 کیلومتر رد می شه و جیق می زنه هیچکس هم نیست رسیدگی کنه و روی اعصابه توهین به کیه