فرمانده انتظامي اهواز خواستار افزايش پاركينگ‌هاي عمومي در مراكز تجاري شد

خورنا: فرمانده انتظامي اهواز در حاشيه نمايش كشفيات اموال سرقتي از داخل خودروها كه در 4 روز گذشته در اهواز كشف و ضبط شده‌اند، گفت: اگر در سطح مراكز تجاري و هسته مركزي پاركينگ‌هاي متعددي وجود داشته باشد قطعا مي‌توان فرصت را از سارقان و مجرمان گرفت تا دست به فعل مجرمانه خود نزنند.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) -منطقه خوزستان- عزيزاله سپهوند اظهار كرد: با توجه به اين‌كه در آستانه روزهاي پاياني سال هستيم و مردم در حال خريد مايحتاج خود هستند، قطعا بيشتر شهروندان با خودروهاي شخصي خود اقدام به حضور در نقاط بازار و هسته مركزي شهر مي‌كنند كه در اين ميان نيز برخي عوامل و مجرمين در كمين هستند تا از فرصت به وجود آمده به واسطه سهل‌انگاري و به نوعي بي‌تفاوتي مردم نسبت به اموال خود، استفاده كرده و اقدام به سرقت محتويات و اموال داخل خودرو مردم كنند.

 

وي بيان كرد: در روزهاي گذشته با چنين پديده‌اي روبه‌رو بوديم و با حساسيت آن را دنبال كرده و در يك عمليات منسجم و هماهنگ شده بر اساس آخرين برآوردهاي اطلاعاتي و عملياتي توانستيم به همت عوامل پليس در مركز استان، در ابتدا يك باند سرقت محتويات خودرو را در يكي از نقاط كلان‌شهر اهواز شناسايي كنيم.

 

فرمانده انتظامي اهواز افزود: به دنبال دستگيري اين باند، اعضاي باند لب به اعتراف گشودند كه با اعترافات اين سارقان توانستيم به يك شبكه هماهنگ شده كه در قالب يك‌سري مال‌خر، سارقان و عواملي كه محل اختفاي اين اموال را فراهم مي‌كردند، برسيم و در نهايت، با هماهنگي دستگاه قضايي همگي اعضاي اين شبكه دستگير و اموال سرقتي كشف شدند.

 

وي با تاكيد بر لزوم نگاه اجتماعي و آسيب‌شناسانه به معضل دزدي، عنوان كرد: درست است كه پليس با عمليات‌هاي خود سعي دارد مجازات را براي مجرمان افزايش دهد و به نوعي عامل بازدارنده باشد ولي اين كافي نيست و نياز است تمام آحاد مردم و دستگاه‌ها پا به عرصه بگذارند.

 

سپهوند تصريح كرد: اين ناهنجاري و پديده شوم سرقت، تابع علل مختلفي است؛ برخي به دليل فقر اقتصادي مرتكب آن مي‌شوند و برخي نيز صورت شبكه‌اي دست به اين اقدام مي‌زنند.

 

وي گفت: به هر حال بايد آحاد مردم و دستگاه‌ها در كنار هم با ايجاد هم‌افزايي، بسترها و زمينه‌هايي كه موجب بروز معضلاتي مانند سرقت مي‌شوند را محدود كنيم و از بين ببريم.

 

فرمانده انتظامي اهواز درباره كشفيات به نمايش درآمده براي مالباختگان، توضيح داد: اين كشفيات در بازه زماني 4 روزه كشف و ضبط شده‌اند؛ بسياري از اين اموال متعلق به خودروهاي لوكس و گران‌قيمت است كه تمام اين كشفيات از يك باند به دست آمده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.