انهدام 64 تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در آبادان

خورنا: معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از انهدام 64 تن مواد غذایی غیرقابل مصرف مکشوفه مختلف در منطقه فعالیت این دانشکده خبر داد.

مرتضی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: مواد مکشوفه پس از انجام نمونه‌برداری آزمایشگاهی و تایید مقامات قضایی منهدم شده است.

وی بیان کرد: مواد غذایی مذکور شامل انواع مواد پروتئینی، سوسیس، کالباس، شربت، شیرینی، آدامس‌های خارجی، ماست، پنیر، شیر، برنج، شکر، رب گوجه بوده است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان همچنین به لزوم دقت شهروندان عزیز در کنترل مشخصات بهداشتی مواد غذایی از جمله پروانه ساخت و تاریخ انقضاء محصولات تاکید کرد.

وی در ادامه از کنترل و پایش وضعیت آب آشامیدنی مناطق روستایی و شهری تابع دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت و خاطرنشان کرد: در 9 ماهه نخست سال جاری بیش از 2 هزار و 900 نمونه باکتریولوژیک از شبکه‌های آبرسانی برداشت شد.

جعفری تصریح کرد: در مدت مذکور علاوه بر نمونه‌های فوق بیش از 95 هزار نمونه برای سنجش میزان کلر باقیمانده شبکه‌های توزیع آب شهری، روستایی، خصوصی و سیستم‌های آب شیرین‌کن نیز برداشت شده است.

وی همچنین از نمونه‌های برداشته شده از نانوایی‌های منطقه خبر داد و گفت: در 9 ماه گذشته سال‌جاری 467 نمونه از نان‌های تولیدی در نانوایی‌های شهرستان های آبادان، خرمشهر، شادگان و هندیجان برداشت و به منظور انجام آزمایش‌های تخصصی به آزمایشگاه مرتبط ارسال شد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان عنوان کرد: در همین راستا 93 واحد نانوایی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شده و بیش از 15 واحد دیگر به علت مصرف جوش شیرین یا سایر تخلفات بهداشتی پلمپ شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.