قدرت الله علیخانی: تا هاشمی گفت:” نمی گویم نمی آیم ” تخریب ها و توهین ها آغاز شد

خورنا: مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی سی دی های تخریبی ساخته شده است تا در صورت ورود ایشان به عرصه رقابت انتخابات ریاست جمهوری به طور گسترده توزیع شود.
قدرت الله علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در باره تکثر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدواریم که انتخابات پیش رو، انتخاباتی باشکوه و پر شور باشد.
وی با اشاره به اینکه از طیف اصولگرایان نامزدهای متعددی خود را مطرح کرده اند و در عین حال نیز بعضا تصریح می کنند که به نفع کسی کنار نمی روند، افزود: برخی از افراد به ویژه آنانی که از مجلس هستند، ضمن اعلام  نامزدی مواضعی متفاوت با مواضع سالیان قبل خود اتخاذ کرده اند،

بطور مثال آقای حدادعادل در اظهاراتی متفاوت با دوره ریاست مجلس هفتم می گوید «هلوکاست هیچ نفعی برای جامعه نداشت»؛ یا آقایان باهنر و زاکانی می گویند «موسوی و کروبی را سران فتنه نمی دانیم»، به همین دلیل معتقدم برخی از آقایان یا آن زمان خلاف عقیده سخن می گفتند یا اکنون بر خلاف عقیده شان و برای جذب آرای عمومی چنین حرف هایی را می زنند که باید گفت دیگر برای اظهارنظرهای جدید دیر شده است.

نماینده ادوار مجلس یادآور شد: تاکنون ائتلاف های متعددی میان اصولگرایان بوجود آمده است و بعید به نظر می رسد که در عمل آنان به نفع یکدیگر کنار بروند چون یا نظرسنجی را قبول نمی کنند و یا ممکن است بگویند که هر کدام نسبت به دیگری پیشتازند.

خاتمی نامزدی در انتخابات را به سوی هاشمی سوق داد / تا هاشمی گفت «نمی گویم نمی آیم» تخریب وتوهین آغاز شد

وی در در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع اصلاح طلبان در انتخابات گفت: در جریان اصلاحات شخصیت های بزرگی حضور دارند که به نظام، انقلاب، امام و رهبری وفادارند و در جمع آنها مانند مشاورین آقای خاتمی و یا جمع آقای عبدالله نوری از مدت ها قبل مباحثی درخصوص انتخابات را آغاز کرده بودند و در این باره تاکید شده بود تا اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو حضور داشته باشند.
علیخانی افزود: آقای خاتمی فردی است که اصلاحات به نام وی ثبت شده است و رییس اصلاحات است و در این بین اکثریت احزاب، گروههای دانشجویی و جوانان و هواداران اصلاحات طرفدار حضور آقای خاتمی در انتخابات بودند اما تاکنون اظهارات ایشان در رسانه ها حاکی از عدم تمایل برای شرکت در انتخابات است اما آنگونه که اطلاع دارم آقای خاتمی مساله انتخابات را همین جا رها نکرده اند و دعوت کنندگان خود را به سوی آقای هاشمی سوق می دهند.

نماینده ادوار مجلس در پاسخ به این سوال که چرا آقای هاشمی با وجودی که صحبت از حضور وی در انتخابات زیاد است، اما تاکنون پاسخ صریحی نداده اند، گفت: طیف بسیار گسترده ای از اقشار مختلف مردمی، نخبگان و روحانیون و همچنین گرایش های مختلف سیاسی از جمله اصلاح طلبان از آقای هاشمی برای حضور در انتخابات دعوت کرده اند.
البته آقای هاشمی که چهره ای ملی و فراجناحی است برغم افزایش درخواست ها از جمله در دیدار احزاب، انجمن های دانشجویی و حتی بعضا بسیج دانشجویی، تمایلی به حضور در انتخابات نشان نمی دهند و این دعوت را رد می کنند هر چند  در برابر فشارهای مردمی گفته اند که «نمی گویم نمی آیم» که همین جمله زمینه ساز آغاز تخریب و توهین و بیان اظهارات بی پایه و اساس علیه ایشان شد.
مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: درخواست ها و ملاقات ها برای حضور آقای هاشمی همچنان ادامه دارد به طوری که دیگر وقتی برای پذیرش ملاقات نیست و من خود که در اکثر این دیدارها حضور دارم شاهد حضور افرادی بودم که می گفتند از منتقدان و یا حتی مخالفان آقای هاشمی بوده اند اما امروز به این نتیجه رسیده اند که امروز ایشان می توانند در این شرایط کشور مدیریت اجرایی کشور را در دست بگیرند و بسیاری نیز در اظهارات خود سخنان تاثربرانگیز و در عین حال تاسف باری از عملکرد دولت کنونی درخصوص وضعیت اقتصادی و معیشتی، اشتغال، تولید، تورم و … بیان می کنند.

رهبر انقلاب بعضا در مورد هجمه به آقای هاشمی تذکر داده اند

وی تاکید کرد: آقای هاشمی شخصیتی است که همواره در کنار امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده است و همواره می گویند باید در حفظ مقام معظم رهبری تلاش شود چرا که وی ستون انقلاب هستند و کشور نیازمند وجود ایشان است. اگرچه برخی بعضا تلاش می کنند روابط نزدیک و دوستانه اقای هاشمی با رهبر انقلاب را وارونه جلوه داده و از آن بهره برداری سیاسی کنند.
علیخانی با بیان اینکه از روزی که احمدی نژاد وارد صحنه شد، تخریب علیه شخصیت های موثر نظام مانند آقای هاشمی یا ناطق نوری آغاز شد و این مساله همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: برخی رسانه های معلوم الحال که نه فروش دارند و نه منابع مالی آنها مشخص است و بعضا به رایگان در تیراژ بالا پخش می شوند، بدترین حملات و هجمه ها را به آقای هاشمی کرده اند که خود آقای هاشمی گفته اند رهبر انقلاب بعضا در مورد هجمه ها و تخریب ها علیه ایشان تذکرات لازم را داده اند.

وی با اشاره به اینکه برخی افرادی که در گذشته زیر نظر آقای هاشمی کار می کردند و یا از وی تمجید می کردند نیز امروز جزو تخریب کنندگان وی شده اند، اضافه کرد: البته در هر دولتی نواقص وجود داشته است اما آنان که به هر بهانه ای به آقای هاشمی حمله می کنند، معلوم نیست اگر ایرادی در ایشان یا دولت شان می دیدند چرا آن زمان با آن دولت کار می کردند؟

برغم تخریب ها هاشمی امروز مورد اقبال بخش وسیعی از جامعه ایران است

علیخانی با اشاره به اینکه «هر کسی که در جایگاه آقای هاشمی بود و به اندازه ای که ایشان تخریب شده بود، مورد هجمه قرار می گرفت قطعا از صحنه سیاست محو می شد» افزود: جایگاه و شخصیت آقای هاشمی در نظام و کشور و جامعه باعث شده است تا اعتبار ایشان نه تنها کاهش نیابد بلکه افزایش پیدا کند و این هجمه ها موجب شده است تا وی به عنوان چهره ای مظلوم و مورد هجوم عده ای بی منطق و بی اخلاق شناخته شوند و امروز پس از گذشت ۸ سال و پس از جفاهایی که چه در مجلس و چه در دولت در حق ایشان شد، ایشان همچنان مورد توجه و اقبال بخش وسیعی از جامعه ایران هستند.

هاشمی همواره در کنار رهبر انقلاب بوده و هست

وی ادامه داد: آقای هاشمی شخصیتی ریشه دار، تاریخی و دست پرورده امام است و بر این اساس امروز در نظرسنجی هایی که از سوی برخی دستگاه ها صورت می گیرد ایشان و آقای خاتمی در راس نظرسنجی ها قرار دارند و این جز با عنایت و توجه باریتعالی میسر نیست.
علیخانی تاکید کرد: جفاهایی که نسبت به آقای هاشمی روا داشته می شود، خوشحالی ضدانقلاب و بیگانگان را به دنبال دارد این در حالی است که امام راحل فرمودند رهبر انقلاب و آقای هاشمی باید کنار هم باشند و بر این اساس ایشان همواره در کنار رهبر انقلاب بوده و هستند.
مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: این خیزش نسبتا وسیعی که در نظرسنجی ها به نفع آقای هاشمی وجود دارد به این دلیل است که ایشان مرد عبور از بحران و حلال مشکلات است و اگرچه آرامش همگانی را رهبر انقلاب به جامعه می دهند اما در بخش اجرایی، این تلقی در میان طیف وسیعی از مردم، نخبگان و علما وجود دارد که آقای هاشمی می تواند حلال مشکلات اجرایی کشور باشند.

علیخانی در پاسخ به این سوال که آیا معتقدید با توجه به شرایط کنونی احتمال حضور آقای هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری قوت گرفته است، تصریح کرد: هرچند آقای هاشمی مثل گذشته نامزدی خود در انتخابات را نفی نمی کند ولی علاقه دارند تا فردی جوان تر و البته توانمند بار این مسوولیت را بر عهده بگیرد و ایشان از آن فرد حمایت کنند. در این رابطه با اینکه فشارها و درخواست های مردم برای حضور ایشان در انتخابات زیاد است ولی پاسخ شان همچنان منفی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آقای هاشمی فرد خاصی را برای پذیرش این مسوولیت مدنظر دارند یا خیر، گفت: بنده فعلا اطلاعی در این خصوص ندارم.

هاشمی بیاید نامزدهای اصلاح طلب کنار می روند / برخی به جای عبرت از گذشته با تخریب به میدان آمده اند

وی در پاسخ به این سوال که در صورت حضور آقای هاشمی در انتخابات، کاندیداهای اصلاح طلب چه خواهند کرد، ادامه داد: تا جایی که آقایان جهانگیری، عارف، شریعتمداری و روحانی گفته اند در صورت حضور آقایان خاتمی یا هاشمی آنها وارد انتخابات نمی شوند. هر چند که تصور می کنم در صورت حضور آقای هاشمی در جبهه اصولگرایان نیز وضعیتی متفاوت با امروز ایجاد شود و ممکن است مخالفان وی نیز صف بندی جدیدی شکل دهند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مخالفت های برخی سیاسیون با هاشمی چه واکنش و تبعاتی به دنبال دارد، گفت: در بخشی از بدنه اصلاح طلبان در گذشته جفاهایی نسبت به آقای هاشمی صورت گرفت که بعدها خود به اشتباه بودن آن اذعان کردند اما متاسفانه در میان اصولگرایان این تخریب و هجمه پایان ندارد و هرگاه احتمال یا حتی تصور حضور آقای هاشمی را در عرصه می دهند به روش های مذموم و کهنه شده، ایشان را مورد خطاب قرار می دهند به گونه ای که جای تعجب دارد که چرا برخی از چهره های به ظاهر باتجربه اصولگرا در مواضع خود با چهره های تندرو، تازه به میدان آمده و بی تجربه که بعضا حامی دولت و شریک مواضع آن بوده و هستند، همراه می شوند.

وی ادامه داد: جای تاسف است برخی مقامات دولت پس از ۸ سال تخریب وهجمه به آقای هاشمی به جای آن که براساس مسوولیت خود به شناسایی و معرفی هتاکان و عوامل وحدت شکن نظام اقدام کنند، برغم آگاهی از مواضع رهبر معظم انقلاب نسبت به آقای هاشمی، مسایل را وارونه جلوه می دهند و به رغم مسوولیتی که برای حفظ آرامش و امنیت کشور به ویژه در آستانه انتخابات دارند، اظهاراتی بیان می کنند که نه تنها باعث آرامش نمی شود بلکه موجب ایجاد تنش بیشتر وحتی سوءاستفاده بیگانگان می گردد، در حالی که بنده در میان مسوولان نظام شخصیتی را نزدیکتر از آقای هاشمی به رهبر معظم انقلاب سراغ ندارم.

وی افزود: مگر رهبر انقلاب نبودند که در خصوص اخلال و یا توهین در سخنرانی چند سال قبل آقای هاشمی در قم در همان زمان و یا تکرار این موضوع در سخنرانی یادگار امام در حرم امام و یا آقای لاریجانی در قم، این اعمال را تقبیح کردند؟ مسوولان مربوطه چه اقدامی در قبال تذکرات رهبر انقلاب انجام داده اند که حال خود این اظهارات را بیان می کنند؟ ما نظرات رهبر انقلاب را فصل الخطاب می دانیم اما آنها که خود را مدافع رهبری معرفی می کنند چرا تذکرات ایشان را مورد پرهیز از اختلاف افکنی ها و تنش زایی، فصل الخطاب قلمداد نمی کنند؟

علیخانی همچنین با اشاره به اظهارات اخیر وزیر علوم گفت: ظاهرا اشتیاق ایشان و دوستانشان به نامزدی در انتخابات به حدی است که بهانه ای بهتر از تقابل با آقای هاشمی برای حضور در انتخابات پیدا نکرده اند اما بهتر است وی جایگاه خود و اخلاق اسلامی را در مواضع شان رعایت کنند. آقای دانشجو هنوز وارد انتخابات نشده، اینگونه علیه آقای هاشمی سخن می گوید در حالی که من تصور می کردم ایشان و امثال ایشان از اقدامات و سخنان رییس شان در انتخابات دور اول عبرت گرفته اند اما ظاهرا ایشان نه تنها عبرت نگرفته اند بلکه نقطه آغاز کارشان را همان نقطه ای که آغاز کننده همه مشکلات کنونی کشور بوده است، قرار داده اند، یا نامزد جبهه پایداری که وزیر بهداشت دولت بوده است هم به جای آنکه از خود، سابقه اش در انقلاب و نظام و برنامه هایش سخن بگوید، در نفی آقای هاشمی فعالیت می کند، گویی که حرفی جز این کار ندارد.

مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آقایان ۸ سال آقای هاشمی را تخریب کرده اند و همواره می گویند آقای هاشمی هیچ جایگاهی میان مردم ندارد پس چرا از احتمال حضور وی به وحشت افتاده اند و به تخریب وی دست می زنند؟

وی ادامه داد: آقای هاشمی که تاکنون از عدم حضور در انتخابات می گویند، آنها هم که می گویند آقای هاشمی در میان مردم رای ندارد، حال به فرض اگر آقای هاشمی آمدند چه اشکالی دارد که آنها صبر کنند و شاهد قضاوت مردم باشند، آیا نمی خواهند از بداخلاقی هایی که با تخریب آقای هاشمی آغاز شد درس بگیرند؟

علیه هاشمی سی دی تخریبی ساخته اند/  نتیجه عکس می دهد

علیخانی با اشاره به اینکه برخی محافل علیه هاشمی سی دی تخریبی ساخته   و آماده پخش  پخش کرده اند افزود در حالی که همگان می دانند این تخریب ها در کشور نتیجه عکس می دهد. چرا که مردم هوشیارند و اگر ببینند کسی مظلوم واقع شده است جواب متفاوتی می دهند.
وی یادآور شد: آنانی که مخالف حضور هاشمی هستند می دانند اگر هاشمی تصمیم بگیرد وارد صحنه شود، دیگر میدان چندانی برای آنها باقی نمی ماند برای همین تخریب را آغاز کرده اند.
وی با اشاره به اینکه باید در پی برگزاری انتخاباتی پرشور برای مقابله با بیگانگان و پاسخ به تحریم ها بود، افزود: حکومت ما حکومتی است که ثمره خون شهدا و میراث امام است و دولتی باید بر سر کار بیاید که اشکالات اجرایی را با تدبیر حل کند، با تدبیر با دنیا حرف بزند و ضمن پرهیز از ایجاد فضای تهدید از حقوق کشور و نظام دفاع کند چرا که مردم ما لیاقت زندگی با شرافت و همراه با برکت را دارند.

موسوی خوئینی ها مطالب منتسب به خود در خصوص هاشمی را رد کرده است

علیخانی در پاسخ به اینکه اخیرا مطالبی علیه آقای هاشمی به نقل از موسوی خوئینی ها منتشر شده است، گفت: متاسفانه در برخی سایت ها مطالبی از قول آقای موسوی خوئینی ها علیه هاشمی درج می شود و یا از شرط و شروط وی برای آقای هاشمی مطلب می نویسند، من با علم به کذب بودن آن از آقای موسوی خوئینی ها در این باره پرسیدم و ایشان قویا آن را تکذیب کرد و این اقدامات را نوعی بداخلاقی برای ایجاد شکاف و اختلاف دانست. متاسفانه برخی رسانه ها آنقدر دروغ منتشر می کنند که دیگر فرصتی برای تکذیب آن دروغ ها باقی نمی ماند و برخی نیز به اشتباه این اکاذیب را باور می کنند.

دولت احمدی نژاد به نسبت حمایت ها و درآمدها بدترین دولت های تاریخ ایران است

وی درخصوص عملکرد دولت احمدی نژاد گفت: همه دولت های گذشته دارای نواقص و اشکالات و البته توفیقات بی شمار بوده اند اما همین دولت ها نسبت به دولت اخیر، گل سر سبد بوده و نمره شان ۲۰ است، چرا که اعتقاد دارم دولت احمدی نژاد به نسبت همه حمایت ها و درآمدهای نفتی بدترین دولت های تاریخ ایران است و احمدی نژاد نمک خورد و نمکدان شکست و با وجود همه محبت و حمایت از سوی نظام و رهبری، بالاخره کار را به اینجا کشاند.

وی ادامه داد: اگر ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی و ۴۰۰ میلیارد دلار درآمد گاز و پتروشیمی ودرآمدهای دیگر در بخش های مختلف در دوره دولت احمدی نژاد در مسیر درستی استفاده و برنامه ریزی می شد ما شاهد پیشرفت کشور بودیم اما بی توجهی به نظرات کارشناسان موجب شد این فرصت درخشان برای خدمت به مردم از دست برود، زمانی که من در مجلس به نقد این رویه پرداختم مورد نقد کسانی قرار گرفتم که امروز در اعلام برائت و نقد دولت احمدی نژاد در حال سبقت گرفتن از یکدیگرند.

وی تصریح کرد: در کدام دولت شاهد فسادهای مالی و اداری گسترده هستیم؟ در کدام دولت وام های کلان میلیاردی یا وام های بدون حساب و ضامن به برخی افراد پرداخت شد؟ دولت آقای خاتمی بین ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان وام های معوقه داشت اما دولت آقای احمدی نژاد بین ۷۰ تا ۷۵ هزار میلیارد تومان وام معوقه که از پول ملت است را دارد و در این میان وی تنها نام کسانی را که می خواهد و نه افراد اصلی را به قوه قضاییه می دهد.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به طرح هدفمندی یارانه ها گفت: این طرح خوبی بود که درست اجرا نشد تا جایی که امروز بسیاری از مردم در شهرها و روستاها می گویند پول نقدی را بگیرید وقیمت آب و برق و گاز و نان و کالاها و… را به قیمت های سابق برگردانید.

سفرهای استانی احمدی نژاد انتخاباتی-تبلیغاتی است

علیخانی با اشاره به سفرهای استانی احمدی نژاد در ماه های پایانی دولت، گفت: این سفرها انتخاباتی- تبلیغاتی است، آقای احمدی نژاد باید به جای سفرهای چهارم در تهران می ماند و مصوبات قبلی را برنامه ریزی می کرد و اگر امکانات داشت در جهت تکمیل و اجرای آن مصوبات اقدام می کرد.

وی افزود: باتوجه به اینکه دولت دارای امکانات بسیاری است و در خزانه به روی او باز است و برخلاف شعارهایی که می دهند و می گویند که بگیرید کسانی را که خوردند و بردند، خود اهل حساب و کتاب نیستند و ریخت و پاش های دولت دیگر نه فقط برای مردم بلکه برای دستگاه های نظارتی ثابت شده است. ودر این بین آنچه مهم است این است که در جریان سفرهای اخیر استانی در دو استان بزرگ اصفهان و آذربایجان شرقی دو امام جمعه حاضر نشدند که به عقیده من این عدم حضور آنها فراتر از موضع شخصی شان است.

خاتمی و هاشمی نیایند احتمالا اکثریت اصلاح طلبان به سوی جهانگیری می روند

علیخانی در پایان پاسخ به این سوال که اگر هاشمی و خاتمی وارد انتخابات نشود، اصلاح طلبان چه خواهند کرد، گفت: ظاهرا این بحث مطرح شده است که در صورت عدم حضور آقایان خاتمی و هاشمی، اصلاح طلبان از یک نامزد حداکثری حمایت کنند. وهم اکنون نیز بحث هایی میان اصلاح طلبان و چهره های شاخص آنها در این باره صورت گرفته است و احتمال دارد بخش قابل توجهی از آنان در این راستا از آقای جهانگیری حمایت می کنند.

مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، با اشاره به اینکه حتی برخی از کسانی که خود به عنوان نامزد مطرح بودند، از جهانگیری حمایت می کنند، افزود: در این مباحث عنوان می شود به لحاظ وجهه اصلاح طلبی و نیز توانمندی اجرایی آقای جهانگیری می تواند نامزد حداکثری اصلاح طلبان باشد، هر چند خود آقای جهانگیری می گوید در شرایطی نامزد می شود که اصلاح طلبان این ماموریت را به او واگذار کنند. بنابراین حضور احتمالی وی نشان دهنده اقبال و تصمیم اکثریت اصلاح طلبان خواهد بود و نه صرفا تمایل شخصی برای شرکت در انتخابات.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.