اجرای قيمت هاي جديد از فردا در بازار خودرو

خورنا: خودروسازان طي برگزاري جلسات متعدد، قبول کردند که فرمول قيمت هاي جديد شوراي رقابت را به مرحله اجرا بگذارند.

پس از تعیین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو از سوی شورای رقابت ، در جلسه مشترک هفته گذشته  این شورا و خودروسازان مقرر شد، که قیمت های نهایی بر مبنای فرمول شورا ، توسط شرکت های خودروساز محاسبه و اعلام شود.بر همین اساس روز 5شنبه هفته گذشته ، معاونین بازاریابی و فروش ایران خودرو و سایپا از اعلام قیمت های جدید و آغاز فروش محصولات خود از شنبه خبر دادند اما تا کنون خبری از نرخ های جدید در سایت فروش و نمایندگی ها نیست.

در همين ارتباط جمشيد پژويان رئيس شوراي رقابت گفت: در مورد مخالفت قطعه سازان در صورت ادامه اين مخالفت، از سوي قطعه سازان به طور حتم شوراي رقابت وارد اين موضوع شده و با آن برخورد مي کنند.

قطعه سازان کاملا در اين رابطه اشتباه مي کنند که مخالف اجراي قيمت هاي جديد در بازار خودرو هستند.

وي در پاسخ به خبر منتشر شده از سوي معاون فني ايران خودرو، اظهار داشت: نکات جزئي در خصوص اجرايي شدن کامل قيمت هاي تعيين شده در خصوص خودرو باقي مانده بود که مديران عامل شرکت هاي خودروساز طي جلسات برگزار شده، مقرر شد مدارک مربوطه را به شوراي رقابت ارائه کنند که اين کار را انجام دادند و اجراي نهايي قيمت هاي جديد خودرو از فردا توسط شرکت هاي خودروساز اجرا مي شود.

در همين راستا گزارش میدانی از سطح نمایندگی های فروش ایران خودرو و سایپا حاکی از آنست که تا کنون قیمت جدیدی از شرکت ابلاغ نشده و فعلا فروش خودرو متوقف است و یا با قیمت های قبلی انجام می گیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، با توجه به اعلام قبلی آغاز فروش مجصولات، مشتریان بسیاری که چند ماه منتظر تکلیف نهایی قیمت ها بودند ، امروز به نمایندگی های فروش  و سایت 2 گروه خودروسازی مراجعه داشتند اما باز هم به در بسته خوردند و باید تا فردایی دوباره منتظر بمانند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.