مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید خوزستان: انعقاد ۹ تفاهم ‌نامه استانی با اشتغالزایی بیش از ۲۵۶ نفر در دستور کار است

خورنا-احمدرضارستمی: در جلسه تبادل تفاهم نامه‌های رونق اشتغال در استان مهدی امرائی مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید خوزستان گفت: در کنار اقداماتی مثل ساماندهی دست‌ فروشان آبادان، ساماندهی بازارچه شوش، ایجاد و ساماندهی صندوق‌های خرد و محلی زنان روستایی و عشایر که در سال گذشته اجراء شد را می‌توان نام برد که براین اساس در حدود ۷۲ صندوق در سطح استان ساماندهی و تأمین مالی شدند.

وی ادامه داد: از جمله دیگر اقدامات صندوق کار آفرینی امید خوزستان می‌توان به شناسایی ظرفیت‌های شاخص و حمایت مالی در حوزه روستاهای بدون بیکار و روستاهای محصول محور اشاره کرد که از این روستاها می‌توان به روستاهای جفیر، قانمیه، شهرک شهید رایگانی، سراخیه، لیوس و غیره اشاره کرد.

امرائی عنوان کرد: انعقاد ۹ تفاهم ‌نامه استانی برای ایجاد اشتغال بیش از ۲۵۶ نفر در حوزه‌های مختلف و همچنین چند تفاهم ‌نامه دیگر نیز در دست اقدام داریم که در آینده انشاالله منعقد خواهند شد.

مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید خوزستان حمایت از حوزه گردشگری، بوم گردی و صنایع دستی را از دیگر برنامه‌های اداره متبوعش دانست و افزود: در حوزه اشتغال بانوان با انعقاد تفاهم نامه‌های ملی توانستیم حمایت‌های بسیار مثمرثمری را در این حوزه انجام دهیم.

وی افزود: در حوزه طرحهای دانش‌بنیان، شرکتهای شهرکهای صنعتی، ساماندهی معتادان بهبود یافته و ساماندهی حادثه دیدگان کار در سالهای اخیر نیز از دیگر برنامه های صندوق کارآفرینی امید خوزستان است.

امرائی در مورد تفاهم نامه‌های جدید صندوق کار آفرینی امید خوزستان گفت: این تفاهم نامه‌ها جدید با کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان امور زندانها، سازمان ورزش و جوانان و غیره انجام پذیرفته است و همچنین انعقاد تفاهم‌ نامه ‌استانی ساماندهی تاکسی رانی شهر اهواز نیز از جمله این تفاهم‌ نامه‌ها به حساب می‌آید که رویکرد اصلی آن نیز اشتغالزایی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.