لزوم اتصال فرودگاه اهواز به ۳ هاب بین‌المللی

خورنا مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت:فرودگاه اهواز برای ایفای نقش اصلی خود باید بتواند به حداقل سه هاب بین المللی متصل شود که بر اساس هدفگذاری های صورت گرفته اتصال به هاب هوایی ترکیه در برنامه شرکت فرودگاه اهواز بوده است و بلافاصله ما قصد داریم یه هاب کشور دوبی و پس از آن نیز به هاب کشور قطر متصل شویم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خوزستان، محمدسعید شرفی در همایشی با موضوع ورود اولین ایرلاین خارجی (ترکیش ایرلاین)به استان که روز گذشته، سوم اسفندماه در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: نگاه ما به این شرکت در واقع فقط به انجام پرواز اهواز-استامبول خلاصه نمی شود بلکه این شرکت هواپیمایی می تواند فرودگاه اهواز را ازحالت فعلی که نامش را بم بست در عرصه بین‌المللی می‌گذاریم، خارج و به ۲۶۸ نقطه متصل کند.

وی افزود:تدوین و نهادینه سازی استراتژی های بسیار دقیقی در دستور کار ما قرار دارد و امیدواریم بتوانیم تا قبل از عید این استراتژی ها را رونمایی کنیم که این استراتژی ها به مباحث ایمنی، اقتصادی، کیفیت خدمات و آموزش اختصاص دارد.

شرفی تصریح کرد: پرواز از اهواز با شرکت ترکیش ایرلاین موجب بهینه سازی وقت مسافران اهوازی می شود و هزینه ها را کاهش می‌دهد.

وی عنوان کرد:ما درصدد هستیم فرودگاه اهواز را از جایگاه فعلی ظرف یک تا ۲سال آینده یک رتبه ارتقا بدهیم.در سال گذشته ۲،۵ میلیون مسافر داخلی و خارجی از طریق این فرودگاه جابه جا شده اند که این تعداد جابه جایی همطراز با آمار فرودگاه شیراز بوده است و جایگاه چهارم کشور یک ماه متعلق به ما و یک ماه در اختیار فرودگاه شیراز است.

شرفی با اشاره به افتتاح و برقراری پروازهای ترکیش ایرلاین از ۲۵اسفندماه از فرودگاه اهواز خاطرنشان کرد:پیش بینی ما این است که در مدت کوتاهی رتبه خود را به لحاظ تعداد جابه جایی ها به رتیه سوم درکشور برسانیم.

وی بیان کرد:یکی از اهداف ترسیم شده فرودگاه اهواز تا سال ۲۰۱۸این است که تعداد جابه جایی مسافر در این فرودگاه اعم از داخلی و خارجی به حداقل ۴ میلیون نفر برسد و هدف دیگر ما این است که حداقل ۵ شرکت هواپیمایی خارجی را وارد این فرودگاه کنیم.

شرفی اظهارکرد:امیدواریم با ورود شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین شاهد رشد، توسعه اقتصادی و گردشگری استان، ارتقای دانش هوانوردی، تعاملات بیشتر بین استان خوزستان و کشور ترکیه و جذب سرمایه گذاران ترکیه ای برای تامین زیرساخت های گردشگری و سرمایه گذاری باشیم.

در این همایش افشین حیدری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اظهارکرد:فعلا در کورس رقابتی که قرار است در استان اتفاق بیفتد، شرکت ترکیش ایرلاین برنده شده است و امیدواریم این شرکت بتواند به عنوان اولین ایرلاین خارجی جای خود را در بین مردم استان باز کند.

وی افزود: امیدواریم این شرکت با ارایه خدمات خود، کمک کند تا استان خوزستان انچنان که شایسته است به همه دنیا معرفی شود.

حیدری تصریح کرد:ما دنبال این هستیم برای تمام حوزه ها در استان با زیرساخت گردشگری برنامه‌ریزی کنیم در اصل ما در حال تمرین برای آغاز فصلی نو در گردشگری خوزستان هستیم و درصدد هستیم با تعریف رویدادهای بزرگ در استان در این راستا گام برداریم؛ به عنوان مثال طرح کارناوال شادی یکی از طرح‌ها است که این طرح در حال آماده شدن است.

وی عنوان کرد:برنامه ما این است که بتوانیم گردشگری دفاع مقدس را به خوبی معرفی کنیم و هدف این است شرایطی را فراهم کنیم تا سفره گردشگری گسترده تر شود و خوزستان ظرفیت این را دارد که اقتصاد خود را با گردشگری ببندد و تقویت کند.

حیدری اظهارکرد:ما دیگر مثل گذشته به خوزستان، استان صنعتی نخواهیم گفت بلکه از آن به عنوان استان باستانی و زیبا نام خواهیم برد.تیرماه سال اینده ثبت سومین اثر جهانی خوزستان اتفاق می افتد و محوطه تاریخی شوش ثبت جهانی خواهد شد؛ مسیر گردشگری شوشتر_چغازنبیل _شوش یک مسیر فرهنگی خاص در دنیا محسوب می شود و بی نظیر است.

وی با اشاره به حمایت استاندار خوزستان از موضوع گردشگری خاطرنشان کرد:از این حمایت ها و اقدامات می توان به تصویب و تزریق ۱۳۰۰میلیارد تومان اعتبار طی سه سال برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان و استفاده از ظرفیت گردشگری آبی که سال ها مغفول مانده است، اشاره کرد و این نوید را می دهم که آینده گردشگری خوزستان آینده ای متفاوت خواهد بود.

همچنین محمد آلاگز، نماینده شرکت ترکیش ایرلاین در این همایش با اشاره به ورود این شرکت در پروازهای فرودگاه اهواز اظهارکرد:ما خوشحال هستیم که این اتفاق عملی شده است که جا دارد از مدیر فرودگاه های خوزستان قدردانی کرد.

وی افزود:شرکت ما از لحاظ پروازهای خود به کشورهای مختلف دنیا نسبت به سایر ایرلاین ها رتبه اول را دارد و ما به ۱۰۸کشور و در ۲۶۸مسیر پرواز انجام می دهیم که ایرلاین دوم دنیا با فاصله زیادی از ما، به ۹۰ کشور پرواز دارد.

آلاگز تصریح‌کرد:در سال ۲۰۰۳تعداد جابه جایی مسافر از طریق شرکت ترکیش ایرلاین ۱۰میلیون نفر بوده است که این تعداد هم‌اکنون به ۶۳میلیون نفر رسیده است.

در این همایش خوانساری، رییس انجمن دفاتر هواپیمایی خوزستان اظهارکرد:از کلیه کسانی که کمک کردند پای شرکت هواپیمایی ترکیه به استان باز شود قدردانی می‌کنیم و امیدواریم با ورود شرکت‌های دیگر به استان که از برنامه‌های فرودگاه اهواز است، شاهد تحول مثبت و رونق اقتصادی استان باشیم.

وی افزود:ما باید به گونه‌ای خود را توانمند کنیم که استان خوزستان به نقطه ورود گردشگران اروپایی تبدیل شود و همچنین علاوه بر این باید در زمینه بردن تور به استامبول برنامه‌ریزی بلندمدتی داشته باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.