مسئولان بندرماهشهر، طراحان و معماران بومی را دریابند/ ده ها ایده ناب همراه با طرح های توجیهی فنی و اقتصادی خاک میخورند

آمنه محتشمی – خورنا امروز با مهندس حسین دره نژاد از سرتیم طراحان فنی و متخصص ماهشهری صحبت شد و تصمیم به معرفی و ارایه تلاش های این تیم توانا گرفتیم.

حسین دره نژاد متولد ۱۳۵۹ از بومی های شهرستان بندر ماهشهر فارغ التحصیل سال ۱۳۸۱ ذر شته عمران از دانشگاه همدان است که فعالیت های عمرانی خود را از سال ۱۳۸۱ آغاز نمود.

این مهندس جوان در سال ۱۳۹۲ با تشکیل تیم فنی و مستقل خود پس از امکان سنجی،تحقیق و پژوهش اقدام به طراحی پروژه های عمرانی نمود.

حسین دره نژاد در توضیح طرح های تیم خود اظهار داشت: طراحی مجموعه فرهنگی و ورزشی و تجاری ورودی ماهشهر(ماچوله) حد فاصل دانشگاه آزاد تا ورودی شهر در سال ۹۲ که این پروژه (دریاچه ۹۰ هکتاری) نظر به طول ۸۳ کیلومتری ساحلی شهرستان بندر ماهشهر و عدم وجود ساحل مناسب پس از بررسی و شناخت محیط هایی که امکان استفاده از آب رایگان را داشته باشند طرحی مشتمل بر طراحی احداث ۱۴۳۰ متر خط ساحلی در کنار دریاچه نود هکتاری و طراحی سازه های جانبی و هتل و طرح اسکان دانشجویان در سویت های ساحلی به همراه حمایت از ورزش های ساحلی و … که این طرح نیز همراه با ماکت و طرح های توجیهی ضمیمه به مسئولان ارائه شد که در ابتدا با استقبال گرمی رو به رو شد اما در نهایت کار گره خورد.

تصاویری از ماکت طراحی شده از طرح ورودی بندرماهشهر

۸ تصاویری از ماکت طراحی شده از طرح ورودی بندرماهشهر/۲

۹

وی در ادامه بیان کرد: طراحی کمربند سبز با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان ماهشهر در سال ۹۳ که این طرح نظر به وجود مشکلات فراوان امنیتی حاشیه شهرها و گرد و خاک و … به صورت جامع با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف طرح های مشابه در استان های مجاور، طرح کمربند سبز ماهشهر ارائه گردید.

این طراح جوان ماهشهری در توضیح طرحی دیگر، گفت: طراحی کارخانه بازیافت روغن در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در سال ۹۳ که این طرح مشتمل بر تصفیه روغن های خوراکی و امکان بازیافت پسمانده های رستورانی درجهت تولید مواد صنایع جانبی دام و طیور آماده و ارائه شد.

دره نژاد افزود: طراحی مجتمع تجاری روگذر در بندر امام خمینی ره در سال۹۳ که طرحی مشتمل بر ساماندهی بازارهای تجاری سربندر در جهت ایجاد مجتمع تجاری بی نظیر در استان و افزایش رغبت سرمایه گذاران بومی در طرح های مشارکتی و عمرانی میباشد.

وی طرح بعدی این تیم را اینچنین شرح داد: طرح احداث مجتمع تجاری ته لنجی که به صورت کاملا حرفه ای و مهندسی شده طراحی و ارائه شد که میتواند خدمات بسیار زیادی برای شهر داشته باشد.

وی یکی دیگر از طرح های حرفه ای این تیم را اینگونه توضیح داد: طرح احداث اسکله اتوبوس دریایی به سمت پارک ساحلی با جدیدترین اصول و متد مهندسی طراحی شد که میتواند، موجب توسعه گردشگری، ایجاد قطب گردشگری دریایی، جذب توریست، توسعه فضاهای گردشگری شهری و… شود.

حسین دره نژاد در پایان خاطرنشان کرد: این طرح ها به صورت کاملا حرفه ای، مهندسی شده، اصولی و از نظر اقتصادی به صورت کاملا حساب شده برنامه ریزی شده اند و هر کدام از این طرح ها میتوانند به صورت یک منشا برکت در شهرستان به بهبره برداری برسند.

دره نژاد گفت: این طرحها چشم بسیاری از سرمایه گذاران را به خود دوخته اند اما متاسفانه به دلیل عدم همکاری مسئولان در شهرستان و مشکلات متعددی که سد راه سرمایه گذاران میشود؛ هیچکدام از این طرح ها به مرحله اجرا در نیامدند که موجب تاسف است.

این طراح جوان ماهشهری در ادامه بیان کرد: تیم طراحی ما که همه از جوانان بومی این شهرستان هستند، با بهترین کیفیت و بالاترین اصول مهندسی و اقتصادی این طرح ها را برنامه ریزی کرده اند، اما به دلیل اینکه تیم ما از پایتخت نیامده و مرکز نشین نیستیم، مورد توجه قرار نمیگیرد که امیدواریم این نگاه برتر بینی پایتخت نشینان در بین مسئولان از بین برود و جوانان این شهرستان پیشرفت کنند.

دره نژاد گفت: ما این طرح ها را با تمام ماکت ها، محاسبات، طرح های توجیهی و… به صورت رایگان در اختیار مسئولان قرار میدهیم به امید اینکه فقط اجرایی بشوند و شهرمان رونق بگیرد و هیچ چشم داشتی نداریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • مهدی نمیدونم به آقای دره نژاد تبریک بگم بخاطر استعداد وتلاششون یا اینکه تاسف بخورم براشون که حمایت نمیشن ولی واقعا خوشحال میشم وقتی میبینم که مهندس دره نژاد ماهشهری هستن ان شاء الله که همه مسولین از افراد توانا وبا استعداد در جهت شکوفایی ورشد شهر حمایت کنن
  • محمد امیدوارم مهندش دوره نژاد در ماهشهر بمونه...
  • ناشناس عالی شد
  • عباسی امیدوارم ایشان که واقعا فردی باسواد و توانمند و دلسوز برای استان هستند سلامت و موفق باشند ,و مورد لطف و حمایت مسولان استان قرار گیرند ,
  • مهندس فرخی با تشکر فراوان از شما مهندس دورنژاد امیدوارم در آبادی شهر و ابادانی همیشه موفق و پیروز باشی با تشکر فراوان ار زحمات شما فرخی
  • سيدعيسى موسوي آقای مهندس دره نژاد یکی از صدها جوان پر تلاش و کوشش ماهشهر و سربندر هستن ، واقعا" برای یکبار هم که شده مسؤلان بجای چشم دوختن ومنتظر ماندن که طرح فلان پروژه کی از تهران یا فلان کشور برسه ،طرحهای مهندس دره نژاد وگروه پر انرژی ایشان رو امتحان کنن ، پشتوانه شما مسؤلین باعث دلگرمی وشکوفائی علمی بیشتر ، جوانان این گروه طراح ودیگر جوانان این منطقه وشهرستان می شود.....
  • ناشناس متشکریم
  • الهایی در شهر غریبه پرست ماهشهر اگه یه شهر ستانی بیاد عبادتش میکنیم ولی بچه های ماهشهر باید مورد تحقیر قرار بگیرند فرماندار ، شهردار و اعضای شورای شهرستان ماهشهرتا کی خسته شده ایم اینگار تو دهات داریم زندگی میکنیم این طرحی ورودی ماهشهر بهتر از نیزاری که الان به صحرا تبدیلش کردید نیست این رو اجرایی کنید وجه ماهشهر و ورودیش با این طرحها متحول میشه شهردار محترم اگه لطف کنی و به این طرحها بررسی و اجرایی کنی اسمت رو تو هوا میزنند و میگن شهردار ماهشهر این فعالیتها رو انجام داده پس بجنبید تا این جوان بومی رو تو هوا نزدن شما از استعدادش تو شهر مان استفاده کنید.