سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به اظهارات وقیحانه مشاور ابتکار: وزیر بهداشت به دستور رئیس‌جمهور به اهواز رفت

خورنا سخنگوی وزارت بهداشت گفت: وزیر بهداشت به دستور رئیس جمهوری به عنوان نماینده روحانی به اهواز سفر کرد، ضمن اینکه مسئولیت تأمین سلامت مردم در مقابل ریزگردها به عهده وزیر بهداشت است.

عباس زارع‌نژاد، در واکنش به اظهارات عجیب مشاور «ابتکار» درباره دخالت وزیر بهداشت در مسئله ریزگردهای خوزستان اظهار داشت: این سفر به دستور رئیس جمهور صورت گرفته است و وزیر بهداشت به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به اهواز سفر کرد. حتی اگر دستور رئیس جمهور هم نبود مسئولیت بخشی از مسئله ریزگردها متوجه وزارت بهداشت می‌شود.

وی افزود: یکی از دلایل سفر وزیر بهداشت برای بازدید از مراکز درمانی و ارائه سرویس خدمات درمانی به مراجعان بوده است. وزیر بهداشت می‌خواست از نزدیک نحوه کیفیت ارائه خدمات را ببیند.

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه داد: مسئله ریزگردها سلامت مردم را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و وزیر بهداشت از این منظر مسئولیت مستقیم دارد از طرفی در دستور مستقیم رئیس جمهور که ایشان را به عنوان نماینده خود و هیأت دولت به خوزستان فرستاد موجب شد تا او سفری به این استان داشته باشند.

زارع‌نژاد گفت: ما قصد پاسخ به اظهارات مشاور رئیس سازمان محیط زیست را نداریم تنها پاسخ‌مان این است که وزیر بهداشت به دو دلیل دستور رئیس جمهور و مسئولیت مستقیمی که در حوزه سلامت دارد به استان خوزستان سفر کرده است. ریزگردها تبعاتی برای سلامتی افراد دارد و ضروری است که حوزه سلامت نسبت به این موضوع حساس باشد.

وی درباره دستاوردهای این سفر اظهار داشت: گزارشی از وضعیت ریزگردها توسط وزیر بهداشت تهیه شده است که در جلسه هیأت دولت ارائه خواهد شد و طبق آن برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای این موضوع در نظر گرفته خواهد شد. از طرفی این گزارش پس از ارائه و مصوباتی در این خصوص از سوی دولت اعلام خواهد شد.

زارع‌نژاد افزود: وظیفه ما همدردی با مردم و ارائه گزارش میدانی برای ارائه در جلسه هیأت دولت است همانطور که اشاره شد ریزگردها سلامت مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت تصریح کرد: ۱۴ نماینده استان خوزستان در مجلس، نماینده ولی فقیه و دیگر مسئولان استان طی جلسه‌ای با وزیر بهداشت از حضور ایشان در استان خوزستان تشکر کردند.

وی درباره اهمیت ریزگردها از منظر سازمان محیط زیست نیز گفت: این سازمان به موضوع ریزگردها اشراف دارد و نسبت به آن حساس است و به طور قطع اقدامات خوبی انجام خواهد داد، امروز نیز طی جلسه‌ای مشترک بین وزیر بهداشت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص این موضوع صحبت شده است بنابراین هم‌افزایی و همگرایی در دولت پیرامون ریزگردها وجود دارد.

زارع‌نژاد خاطرنشان کرد: هم‌افزایی و همگرایی میان وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست و مسئولیتی که درباره ریزگردها متوجه این دو است مهم و سایر مباحث حاشیه است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • یک شهروند خوزستانی انتقاد یک شهروند خوزستانی از آقای سید شریف حسینی و دیگر نمایندگان خوزستان من خودم سه شنبه بین جاده اهواز تا رامهرمز شاهد بودم باد شدید و طوفان تمام گردوخاک از منطقه سه راهی غیزانیه که ۴۰ کیلومتری اهواز است را به سمت اهواز میفرستاد. اصلا گردوخاک ربطی به عراق و عربستان نداره! اصلا گردوخاک ربطی به دولت و خانم ابتکار و استاندار ندارد. باور کنید بعضی واقعا دروغگو و بی وجدان هستن. برای شماها نمایندگان خوزستان متاسفم که وجدانتان را زیر پا گذاشتید و به دروغ به مردم آدرس غلط می دهید. گردوخاک یک پدیده زیست محیطی است که بر اثر کاهش بارندگی در دشت خوزستان بوجود آمده و به علت خشکسالی چند سال اخیر بیشتر شده. شما اگر نماینده اهواز و خوزستان هستید اگه مرد بودید حق مردم این استان از نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع فولاد و نیشکر و آب آشامیدنی سالم و اتوبوس کولر دار درون شهری برای فصل گرما و بودجه مترو اهواز را در این چند سال میگرفتید. گرد و خاک پیشکش!!! باد شدید با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت و گرد و خاک و طوفان خدا را گردن خانم ابتکار می اندازید تا به منافع شخصی خودتون برسید؟! واقعا خجالت بکشید که اسمتون را نماینده و تحلیل گر گذاشته اید! حتمن زلزله بم و طوفان و سیل هم کار خانم ابتکار است؟ حتمن طوفان شن طبس در سال ۱۳۵۹ هم کار خانم ابتکار بوده؟ هر چی باشه خانم ابتکار آنموقع سخنگوی دانشجویان گروگانگیر در سفارت آمریکا بوده و خودش طوفان شن را به طبس فرستاد تا هواپیمای آمریکایی ها سرنگون شود؟! حتمن وقتی گرد و خاک تمام شد اونم کار شما بوده! این چند سال کجا بودید که الان یاد گرد و خاک خوزستان افتادید. چرا به هواشناسی و وزارت نیرو اعتراض نکردید؟ محیط زیست و خانم ابتکار چه تقصیری دارند. نیت شما خیر نیست! لطفا دروغ به مردم نگویید که قبل از شما هم بعضی زیاد دروغ گفتن و عاقبت دروغشان رسوایی شد. برید استغفار کنید که به یک زن فعال در محیط زیست و زحمتکش اهانت میکنید و شان و قدرت الله و خداوند بزرگ در پدیده های طبیعی را غیر مستقیم زیر سوال میبرید. مردم خوزستان جواب ضعف شما نمایندگان استان خوزستان و اهواز در این ۸ سال در گرفتن حقوق واقعیشان را اسفند ۹۴ در انتخابات مجلس خواهند داد. لطفا منتشر کنید از طرف یک شهروند خوزستانی