انتقاد بی ادبانه و توهین آمیز نماینده اهواز از رئیس سازمان محیط زیست کشور

خورنا شریف حسینی، نماینده اهواز در مجلس از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل نرفتن او به استان خوزستان انتقاد کرد. وی گفت خانم ابتکار “اگر توان کار کردن ندارد از ریاست سازمان محیط زیست استعفا دهد و در منزل برای خانواده خود غذا بپزد”.

با گذشت چند هفته از بحران هجوم گرد و غبار به استان خوزستان، تنها مقام دولتی که به این منطقه سفر کرد، وزیر بهداشت و درمان بود.

معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست قصد داشت تا روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن به اهواز برود اما به دلیل غبارآلود بودن هوای اهواز، پروازهای این شهر لغو شد.

حالا نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، خانم ابتکار را مورد نقد قرار داده و گفته «خانم ابتکار می‌توانست به خاطر مردم استان خوزستان و به خاطر تمام کسانی که در اینجا تنفس برای آنها مشکل است به صورت زمینی و حتی با قطار به خوزستان بیاید اما گویا رنج سفر برای خانم ابتکار خیلی مشکل است.»

شریف حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ادامه داده: «من به خانم ابتکار پیشنهاد می‌کنم که اگر توان کار کردن ندارد از ریاست سازمان محیط زیست استعفا دهد و در منزل برای خانواده خود غذا بپزد. این بهتر از آن است که نتواند به وظایف خود در سازمان محیط زیست عمل کند.»

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس این کجاش توهینه،خب راست میگه دیگه،شما هم شلوغش کردین،خیر سرتون یعنی صدای خوزستان باید باشید
  • علی سلام و درود خدمت همه خوزستانی های صبور و متعصب .ایا شریف حسینی چیزی به غیر شعارهای انتخاباتی کاری هم برای اهواز انجام داده فقط قبل از انتخابات دنبال فرصت هست ک ی جوری نگاه مردم رو به خودش جلب کنه از وقتی رفتی هییت ریسه چه کاری کردی برای اهواز و استن.خدایش خودتان قاضی باشید شعار هست یا عمل
  • ناشناس ببخشید مسئولین عزیز بهت عطیلات آخر هفته برسن بعد هوا اگه بهاری شد سری به ما میزنن .عجلتون چیه؟ نمیدونم چطور وقتی زلزله میشه همه همدردی میکنن ویکی میره یکی میاد. ضمنااز نامه ی محبت آ میز رییس جمهور سپاسگزاریم ولی شنیدن کی بودمانند دیدن ،البته بوییدن.فعلا ما در عذاب الیم به سر می بریم رودخانه ها را پرکنید سدهارا کم کنید بگذارید طبیعت کار خودش را بکند
 • ناشناس جناب خورنا. شما کاسه داغتر از آش شدید!!!!! این خانم با نیومدن به خوزستان بزرگترین توهین رو نثار مردم خوزستان کرد. شما فک کنم صدای همه جا باشید، غیر از صدای خوزستان.... !!!!!!
 • ناشناس اقای حسینی توهین کردن دراسلام ؟ راستی ماخوزستانیها فقط امسال گردوخاک داریم شمادردولت قبل کجاتشریف داشتید جراتاحالا سکوت کرده بودید ؟اگرواقعا دلتان میسوزد بفکرچاره باشید نه انتقام گرفتن سیاسی مردم نابود میشوند باتوجه به موقعیت اجتتماعی که همین مردم خوزستان به شما دادند
 • داود از نماینده مردم خوزستان غیر از این هم نباید انتظار داشت. وقتی میبینه مردمش حتی هوای پاک برای نفس کشیدن ندارن باید این جوری صحبت کنه. حالا اینکه چرا رییس سازمان محیط زیست به وظیفش نمیتونه عمل کنه این سوالی هست که باید جواب بده.
 • مهدی واقعا عجیبه!!!!! همه ما میدونیم که این وضعیت نتیجه سیاستهای غلط دولت و مجلسیان در طی ۱۰ سال گذشته است و یک شبه بوجود نیامده و نمایندگان ما که غالبا دوره دوم و سومشون هست و یا برای دوره سوم خیز برداشتن چطور دولتی را که تازه بر سر کار آمده رو مقصر میدونن و خودشون رو بیگناه می بینن چرا که در سالهای گذشته با اصرار آنها سدهای زیادی در استان احداث شده و کشاورزی نیز بصورت غیراصولی و احساسی افزایش یافته(در سالهای خشکسالی) و در مقابل رودخانه ها کم آب و تالابها خشک و آبهای زیرزمینی از بین رفته و این وضعیت بوجود آمده است و هم اکنون نیز بر اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی اصرار دارند؟؟؟؟!!! بر کسی پوشیده نیست که نمایندگان استان ما بخاطر تعصبات قومیتی شدیدا با یکدیگر اختلاف دارند و بارها این مورد در صحن مجلس علنی شده است(بالاخص در خصوص انتخاب استاندار با ملاک قومیت) حال چگونه توقع داریم آنها متحد و برای استان چاره اندیشی کنند!!!!؟؟؟ واقعا ما باید خیلی ساده باشیم که به اینچنین افرادی دل خوش کنیم!!! حال مردم قضاوت کنند استعفا بر چه کسی واجب است؟؟؟؟؟
 • شهرام این نماینده ها توی دولت قبل کجا بودند
 • علی خانم ابتکار به ماسک خاک حساسیت دارند وگرنه امتحانش میکردند .اگه یه کشور غیر مسلمون غربی بود اینجور مسولین رو برکنار میکردند اما تو ایران مثلا مسلمون از چنین مسولینی دفاع میشه
 • پیام یک خوزستانی به سید شریف حسینی و دیگر نمایندگان خوزستان پیام یک خوزستانی به آقای سید شریف حسینی و دیگر نمایندگان خوزستان من خودم سه شنبه بین جاده اهواز تا رامهرمز شاهد بودم باد شدید و طوفان تمام گردوخاک از منطقه سه راهی غیزانیه که ۴۰ کیلومتری اهواز است را به سمت اهواز میفرستاد.اصلا گردوخاک ربطی به عراق و عربستان نداره. اصلا گردوخاک ربطی به دولت و خانم ابتکار و استاندار ندارد. باور کنید بعضی واقعا دروغگو و بی وجدان هستن. برای شماها متاسفم که وجدانتان را زیر پا گذاشتی و به دروغ به مردم آدرس غلط می دهی. گردوخاک یک پدیده زیست محیطی است که بر اثر کاهش بارندگی در دشت خوزستان بوجود آمده و به علت خشکسالی چند سال اخیر بیشتر شده. شما اگر نماینده اهواز و خوزستان هستی اگه مرد بودید حق مردم این استان از نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع فولاد و نیشکر و آب آشامیدنی سالم را در این چند سال میگرفتید گرد و خاک پیشکش!!! باد شدید ۶۰ کیلومتر در ساعت و گرد و خاک خدا را گردن خانم ابتکار می اندازی تا به منافع شخصی خودت برسی!!! واقعا خجالت بکشید که اسمتون نماینده و تحلیل گر گذاشته اید. حتمن زلزله بم و طوفان و سیل هم کار خانم ابتکار است؟؟ حتمن طوفان شن طبس در سال ۱۳۵۹ هم کار خانم ابتکار بوده؟؟؟ حتمن وقتی گرد و خاک تمام شد اونم کار شما بوده!! برید استغفار کنید که به یک زن فعال در محیط زیست و زحمتکش اهانت میکنید و شان الله و خداوند را غیر مستقیم زیر سوال میبرید. مردم خوزستان جواب ضعف شما نمایندگان استان خوزستان و اهواز در این ۸ سال را اسفند ۹۴ در انتخابات مجلس خواهند داد.
 • رضا اینکه یک فردی بیاد انتقاد تند و تلخ بکنه اشکالی داره بعد این کجا توهین بود در وقاع پیگیری حقوق مردم خوزستان است از شما که رسانه داخلی خوزستان هستید بعید است همچینین تیتری بزنید!!!!!!!!!
 • حیدری به نام خداحال باید ببینیم بایدبا این مواضع تند و تنش زا کجای مشکل حل می شود واقعیت این است معضلی استانی و تا اندازه ای ملی بوجود آمده سالهای قبل وجود داشته و الان بیشتر شده همه مسولان هم اطلاع دارند و در مورد علل آن هم تقریبا اتفاق نظر دارند مضافا این که با ورود داهیانه و به موقع مقام معظم رهبری و دستور حضرت آقا به هیت دولت جهت رسیدگی فضای بسیار مثبتی ایجاد شده که انشاءاله نتایج آن در آینده دیده خواهد شد هرچند ریاست سازمان محیط زیست در مصاحبه تلوزیونی خود باید به مردم خوزستان با ادبیات امید وار کننده تری سخن می گفت ولی در مجموع سیاست جمعی مسولان حل مشکل بصورت کوتاه مدت و بلند مدت است و بیان مطالب تند از سوی برخی نمایندگان محترم استان کمکی به حل موضوع نمی کند . بلکه ارتباط و پی گیری مدوام و موثر در فضای تعامل و همکاری می تواند راهگشا باشد.
 • اکبری ماکه از این زن نه ابتکاری دیدیم ونه فعالیتی . استعفابده خیلی سنگین تره .
 • شهروند دستش درد نکنه. نه تنها این خانم بلکه هر شخصی که نسبت به مشکلات مردم دردمند وشهید پرور خوزستان و کلا مردم عزیز کشورمان بی مسئولیت است باید کنار رود وبجای کاغذ بازی اداری واتلاف وقت به این معضل مهم رسیدگی شود.