رایزن فرهنگی یا فرنگی؟!

خورنا – در همه استانها و شهرستان ها ادارات فرهنگی برای ترویج و توسعه فرهنگ آن شهر مستقل می‌شود که وظیفه دارد فرهنگ و آداب صحیح را به مردم آن شهرستان بشناساند و جلو تخریب چهره فرهنگی آنجا را نزد مردم و مسئولان بگیرد.

 
به گزارش خورنا به نقل از خبرگزاری ندای هفتکل، انتقال فرهنگ و ایجاد پل‌هایی برای تعامل و تبادل فرهنگی از وظایف مسئولین فرهنگی است که در این میان چهره‌های مردمی هنری و فرهنگی شهرستان هفتکل، توان ظهور و بروز استانی و کشوری و فراتر پیدا می‌کنند.

در شهر ما هفتکل هرچند که مسئولین فرهنگی ادارات وظیفه و تمام سعی و تلاش خود را انجام میدهند تا جلوی فعالیت‌های ضدفرهنگی و بوهای نامتعارف را بگیرند، اما در کنار نقد فعالیت‌های فرهنگی و ضد فرهنگی اداراتی  در هفتکل باید پرسید این ادارات فرهنگی در شهرستان هفتکل چه اقدامات و فعالیت هایی انجام می دهند؟

هر روز در جهان به واسطه رسانه‌های صهیونیستی و ماهواره ها چهره ایران بیشتر از قبل تخریب می‌شود، این در حالی است‌ که بسیاری از مردم دنیا تشنه شناختن ایران اسلامی و قطعاً یکی از این مناطق استان خوزستان و شهرستان معروف فرهنگی و منسجم هفتکل می باشند.

یعنی همان شهرستانی که زیر بار زور نمی‌رود و سالهاست نه رنگ غربی به خود گرفته و نه شرقی و با توجه به جمعیتی که دارد، شهدای بسیاری در جنگ تحمیلی به کشور تقدیم کرده است.

 
با بسیاری از جوانان و کسانی که در عرصه های فرهنگی و هنری در هفتکل فعالیت دارند پرس و جو که می کنیم از عملکرد برخی ادارت فرهنگی گلایه دارند.

 
حدود سال های ۸۷ و ۸۸ یک روحانی مشهود و محبوب در شهرستان هفتکل داشتیم که در انجام فعالیت های فرهنگی، الحق و انصاف نخبه بود، همان کسی که همه آرزوی آمدن دوباره اش به هفتکل را دارند و چندین بار برخی افراد فرهنگی مرتبط با ادارات کل، پیگیر بازگشتنش به هفتکل شدند.

متأسفانه برخی ها نه تنها قرار نیست انقلاب اسلامی ایران و فعالیت های فرهنگی را به شهرستان هفتکل معرفی کند، بلکه گویا معرفی فرهنگ، هنر و آداب صحیح زیستن هم در چارچوب وظایف برخی آقایان قرار ندارد.

با این اوصاف مشخص است، باید در ساز و کار این ادارات فرهنگی و انتخاب مسئولان آنها بازنگری جدی صورت گیرد، زیرا بدون شک هرچه باشد فرهنگ شهرستان هفتکل به دست این افراد رقم خواد خورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.