لشكر آباد باید به عنوان يكي از نمادهاي شهر اهواز در كشور شناسانده شود،

منطقه لشکرآباد به قطب گردشگری و تفرجگاهی اهواز تبدیل خواهد شد

خورنا سید خلف موسوی طرح بهسازی و ساماندهی خیابان انوشه اهواز را یکی از عوامل زمینه ساز ایجاد نشاط اجتماعی در شهر اهواز دانست.

شهردار اهواز با بیان این مطلب که در مسائل اجتماعی و فرهنگی باید صورت مساله را حل کرد و از برخوردهای حذفی اجتناب نمود، اظهار داشت: بافت های شهری که تبدیل به حافظه شفاهی شهروندان شده و با علائق و دلبستگی های جامعه شهری گره خورده اند به دلیل نقشی که در شکل گیری همبستگی اجتماعی در نهاد شهر دارند،  بسیار حائز اهمیت می باشند.

موسوی تصریح کرد: یکی از کارهای ویژه شهرداری ایجاد محیطی دلپذیر وآرامش بخش در شهر است ، این محیط می تواند نقش برجسته ای در بهبود فضای زندگی شهری و ارتقاء شاخص های زیست محیطی داشته باشد.

شهردار اهواز ، شهر را موجودی زنده و پویا دانست و افزود: یکی از فضاهای منحصر به فرد شهر اهواز که توانسته به یکی از کانون های گردهمایی شهروندان اهوازی تبدیل شده و به یکی از نقاط مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی باشد، خیابان انوشه یا همان لشکر آباد است.

موسوی، ابتکار، کارآفرینی، امنیت اجتماعی و افزایش همبستگی و نشاط اجتماعی در شهر را از ویژگی های کارکردی خیابان لشکرآباد اهواز ارزیابی کرد و اظهار داشت: باید با اتخاذ تدابیر و تمهیداتی نسبت به رفع برخی مشکلات این خیابان اقدام کرد تا عرصه و پهنه خیابان لشکر آباد به عنوان یکی از نمادهای شهر اهواز در کشور و استان های همجوار شناسانده شود.

شهردار اهواز گفت: خیابان لشکر آباد تابلوی زیبایی از همزیستی مسالمت آمیز و نشاط اجتماعی و امنیت در شهر اهواز است.

وی قدمت محله مسکونی لشکرآباد را با تفکیک اراضی فعلی مربوط به دهه بیست شمسی اواسط جنگ جهانی دوم دانست و گفت: خیابان انوشه که محل استقرار اغذیه و فلافل فروشان اهواز است یکی از چهار خیابان عریضی است که پیرامون محله لشکر آباد و در جنوب محله قرار گرفته است.

موسوی ، استقرار منطقه لشکر آباد در غرب رودخانه کارون ، بافت اداری محله امانیه، ایستگاه راه آهن، پارک حجاب و بزرگترین قطب علمی استان یعنی دانشگاه جندی شاپور و چمران اهواز، مجموعه ورزشی تختی و    جهان آرا و اتصال این خیابان به پل پنجم را از دلایل اهمیت این خیابان دانست و خاطرنشان ساخت: هرچند بافت خیابان انوشه و کوچه های فرعی آن که تحت تاثیر فضای اقتصادی خیابان اصلی و بازارچه به شکلی هماهنگ فعالیت اجتماعی واحدی را تشکیل داده است، بافتی قدیمی و فرسوده است اما به دلیل نشاط اجتماعی و نقشی که در همبستگی فرهنگی و گردش معیشتی منطقه دارد، مورد توجه گردشگران داخلی و منطقه ای قرار گرفته است.

شهردار اهواز تصریح کرد: نقش خیابان انوشه در تقویت سرزندگی و نشاط اجتماعی، ایجاد جاذبه های گردشگری و تحکیم امنیت اجتماعی در کلانشهر اهواز بسیار با اهمیت است.

موسوی در عین حال تصریح کرد: در شرایط فعلی مشکلاتی در زمینه ترافیک، آمد و شد سواره، نظم و تسهیلات کف پیاده رو ، جذابیت سیمای بصری (نمای) خیابان ، بهداشت عمومی خیابان ، بهداشت واحدهای تجاری ( اغذیه فروشی ها )، سنگ فرش کف خیابان، همسان سازی و افزایش عرض پیاده رو، یک طرفه کردن خیابان و ساماندهی محل پارک اتومبیل ها، سرپوشیده کردن معابر پیاده رو و ساماندهی محل پارک اتومبیل ها، و ساماندهی فضای نشیمن و مکث پیاده رو بر اساس تحقیقات کارشناسی وجود دارد که در نظر داریم طی یک طرح چند مرحله ای در این خصوص یک ساماندهی جدی صورت دهیم.

شهردار اهواز ساماندهی مشکلات بهداشتی و تامین امنیت غذایی را از اهداف اولیه ساماندهی خیابان انوشه دانست و اضافه کرد: هرگونه ساماندهی خیابان انوشه با حفظ ظاهر سنتی و بافت بومی بازار و با هماهنگی مغازه داران و در راستای رفع اغتشاش بصری و ایجاد آرامش روانی صورت خواهد گرفت.

موسوی ایجاد زیرساخت های شهری نظیر سیستم فاضلاب و دفع آبهای سطحی، سیستم برق کشی، نورپردازی پیاده رو ، ساماندهی وضع ترافیکی خیابان را از اولویت های طرح ساماندهی خیابان انوشه دانست و گفت: در این طرح کاربری های ناهمخوان که باعث توسعه نامتوازن و ایجاد آلودگی می شوند، حذف شده و هویت یکسانی در بافت منطقه انوشه و لشکرآباد حاکم خواهد شد.

شهردار اهواز افزود: با بهسازی خیابان انوشه این منطقه به الگویی در سیما و منظر شهری در کلانشهر اهواز تبدیل خواهد شد و ارزش ها و جذابیت های این خیابان به نحو قابل ملاحظه ای اضافه می شود.

موسوی بر همسان سازی جداره های خیابان انوشه به نحوی که تنوع موجود و مردمی بودن و سرزندگی فضا حفظ شود ، تاکید کرد و گفت: در طول خیابان انوشه ۹۶ پلاک وجود دارد که ۳۰ پلاک آن شامل مغازه فلافل فروشی، ۱۷ پلاک سفره خانه و ۱۶ پلاک شامل جگرکی و کبابی می باشد و متاسفانه در این خیابان فقر پوشش گیاهی وجود دارد که باید در طرح ساماندهی خیابان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

شهردار اهواز توضیح داد: بنا بر تاکیدی که دکتر مقتدایی استاندار خوزستان و دکتر سیاحی معاون عمرانی استانداری داشتند، ستاد ویژه ای برای ساماندهی خیابان انوشه در شهرداری اهواز تشکیل شد که این ستاد با استفاده از نظرات نخبگان علمی کشور و بررسی نمونه های موفق در سطح جهان ، طرح چند مرحله ای را برای ساماندهی این خیابان در دست اجرا دارد.

مهندس موسوی در پایان خاطرنشان کرد: به مردم و شهروندان اهواز اطمینان می دهیم که به زودی خیابان انوشه به یکی از جاذبه های شهری در کلانشهر اهواز تبدیل خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • بیایید از شهردارى سربندر یاد بگیرید به طول یک کیلومتر سایبان فلزى الاچیق زده واز گل جهان!گردش گره که جذب این الچیقها شده به طورى که شهردارى جهت رفاه حال این خیل عظیم توریست تصمیم به احداث چهاردیوارى به نام خونه باغ گلمراد کرده که تشریف ببرن اونجا لم بدن!فردا نرن بد بگن!شایان ذکر است در این خانه باغ دیزى!با آب دوغ خیارماست مهیاست!بچه هاى ناظر شهردارى چهار چشمه امنیت این مکان را نیز تامین میکنند! دیگه چرا برید توى چهان نمونه را پیدا کنید؟ یک ساعت تا سربندر بیشتر راه نیست ؟تشریف بیارید با خانواده محترم در این خانه باغ خدمتتان برادران شهردارى هستن!

  • سلام ىادم رفت آقاى شهردار اهواز ببخشید جون بجونتون کنن فلافل خورید ها!

  • اخه سی پلاک فلافل فروشى لامسب !عربها فلافل خیلى دوست دارند همینطور باجله