سرپرست جنوب غرب کشورشرکت بیمه آرمان

سرپرست جنوب غرب کشور بیمه آرمان: نسبت به مشتریان مان مسئولیت داریم

بیژن بهوندی سردبیر پایگاه خبری خورنا در دیدار با سرپرست جنوب غرب کشور شرکت بیمه آرمان :

اشاره: حسین بارافکن رییس کل منطقه ۹ کشور بیمه آرمان است. او از اولویت های کاری اش و پتانسیل های استان خوزستان می گوید . او با اشاره به  برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت  این  سرپرستی مهم و حساس بر حفظ سهم بازار در هر سال و نگهداری بیمه گذارانی که مانده  عملیات مناسبی را برای شرکت داشته اند تاکید می کند.

۱ –  شعبه اهواز از شعب موفق بیمه آرمان بوده است ، دلیل این موفقیت را چه می دانید؟

استان خوزستان نقاط قوت فراوانی دارد که اگر یک مدیر تصمیم گیرنده در این استان بتواند  از سه مهارت اساسی خود به نحوه احسن استفاده نماید عمداً در هر برنامه ای به موفقیت می رسد و از زمان حضور اینجانب از مهرماه سال ۱۳۹۲ اولویت خود و همکاران شعبه اهواز را بر حفظ و ارتقاء مهارت انسانی لحاظ گردید و از آنجایی که مردم خوزستان عمدتاً انسانهای احساسی و عاطفی هستند رعایت ادب و پرداخت خسارت سریع در اولویت کاری قرار گرفت البته ناگفته نماند که (در برخی موارد  به علت اینکه این ویژگی را می بایست به عنوان یک فرهنگ در شعبه الزام می گردید مواردی هم بود که در خسارت تاخیر صورت می گرفت که با درایت مدیریت اتومبیل و مدیر رسیدگی به شکایات مرتفع شد) و در کنار این مهارت های انسانی با تلاش و رعایت مهارت ادراکی بود تا بتوانیم صحه صدر و تعامل با مدیران و همکاران فنی ستاد مرکز تمام پیچ و خم های کارها را تسهیل بخشیم . در اینجا جا دارد که از همه ی همکاران مرکز که بی صبرانه با تعصب بالا به آرمان ، به بنده و همکارانم نهایت تلاش و همکاری را نمودند  تشکر نمایم و در گام سوم ارتقا و افزایش مهارت و توان فنی شعبه ی اهواز بود که بی شک تمام کارهایی را که در جهت اعلام نرخ به شعبه اهواز می آمد با کارگروه داخلی تمامی جوانب امر و صلاح و صرفه شرکت را  در نظر می گرفتیم و بعد از رد شدن از فیلتر داخلی جهت مشاوره و اعلام نقطه نظر نهایی از مدیر مربوطه و معاونت فنی استعلام ودر صورت تایید نهایی کار اجرایی می شد که این تعامل با مرکز در سه مهارت اساسی دلیل عمده موفقیت شعبه اهواز می باشد که ابزارهای اجرایی این موفقیت کارمندان با شخصیت و پر تلاش و صبور شعبه اهواز بود که همدلی آنها ما را به هدفمان نزدیک می کرد.

۲ –  تاکید همایش بیمه و توسعه در سال ۱۳۹۳ و همچنین توصیه همیشگی مدیرعامل محترم شرکت بیمه آرمان مشتری مداری می باشد. شعبه اهواز و سرپرستی جنوب غرب چه تلاشی جهت تحقق شعار مشتری مداری نموده است ؟

بنده از دیر باز افتخار خدمت بر مدیرعامل محترم را داشته ام . یادم می آید که از زمانی که در البرز بوده فرهنگ سازمانی که حاج آقای فتحعلی در آنجا نهادینه کرده بود یا هم مشتری مداری یا سیستم CRM باعث شده است که در شخصیت بنده بعنوان یک الگو قرار گیرد بنده ابتدا برای کلیه همکاران منطقه ابتدا مشتری را تعریف نمودم و به سیستم مدیریت کیفیت جامع یا همان TQM در واقع دو نوع مشتری داریم که مشتریان داخلی و دیگری مشتریان بیرونی . مشتریان داخلی یعنی پرسنل نسبت به هم و نسبت به کار با کیفیت و پاسخگویی سریع موظف و مسئولند و یک مجموعه نسبت به مشتریان بیرونی که همان بیمه گذاران ، زیاندیدگان ، بیمه شدگان و نمایندگان هستند مسئولیت اجتماعی و انسانی دارند که پرداخت خسارت سریع ، نرخ فنی و کارشناسی نه ارزان فروشی – پاسخگویی به بیمه گذاران – جلسه ماهیانه با بیمه گذاران بزرگ ، حضور در کنار بیمه گذاران در سازمان های بزرگ طرف قرارداد هر ماه انجام می پذیرد که مجموعه این دو کار عملاً صداقت ، همدلی ، همکاری ، وفاداری ، رازداری را برای منطقه به همراه دارد که می توان برای اثبات وفاداری همکاران شعب تحت سرپرستی به بازدید ۱۵۰۰ فقره خسارت زلزله در استان ایلام اشاره کرد که در پنج روز ودر دو نوبت بصورت شبانه روزی در جهت مشتری مداری و حفظ بیمه گذار بزرگ بانک مسکن تلاش و همکاری نمودند . اینک با رهنمودها و راهکارهای مدیران فنی و مدیر محترم و همکاران محترم واحد مالی شرکت عملاً خسارت های درمان با دقت کامل و خسارت اتومبیل با سرعت کامل انجام می پذیرد که در نیمه دوم سال جاری خسارت ها از زمان ورود و تشکیل پرونده تا زمان تحویل کارت یک ساعت انجام می پذیرد و باز هم اعلام  نمایم که خسارت هایی می باشند که به علت تردید در صحت و سقم حادثه و تکمیل نبودن مدارک گاهاً بعد از بررسی های مربوطه پرداخت یا مخدومه می شود اما باید بدانیم که مشتری مداری تنها دست منابع انسانی نیست بلکه ساختار فیزیکی شرکت هم می بایست هماهنگ با تغییر منابع انسانی متحول شودکه متاسفانه مکان شعبه اهواز از حیث جا و موقعیت و نداشتن فضا و عدم مکانی مناسب برای دعوت مدیران در جهت بازاریابی عملاً با مشکل برخورد نموه ایم که این یک تهدید برای این شرکت محسوب می شود.

۳-  شعب زیر مجموعه سرپرستی منطقه جنوب غرب چه اقدامات مهمی را تا کنون انجام داده اند؟

شعب تحت سرپرستی منطقه جنوب غرب کشور تا پایان سال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته عملکرد قابل قبولی را داشته اند و ضمن دستور و توصیه مدیر عامل محترم و قائم مقام عالیقدر ایشان رییس کل منطقه وظیفه بازاریابی دارد. بنده با کمک روسای محترم شعب تحت سرپرستی نسبت به جذب پرتفوی با شرایط ماندگاری در سالهای آینده را جذب نمودیم که در شعبه ایلام علاوه بر تمدید بیمه نامه های سالهای قبل که پرتفوی مناسبی را جذب نمودیم جذب قرارداد ۸۰۰ هزار نفری اعزام زائرین کربلای معلا می باشد که در صورت اتمام پروژه پرتفوی بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در بخش عمر و حوادث به ترکیب پرتفوی شعبه ایلام اضافه می شود و در شعبه آبادان با درایت و همکاری قائم مقام عزیز و معاونت فنی و تلاش و رهنمود مدیر محترم بیمه های مسئولیت و مهندسی و معاونین و همکاران ایشان بیمه تضمین اتومبیل منطقه آزاد اروند را در حال انعقاد قرار داد هستیم که با جذب این امر بطور میانگین در سال ۴۰ میلیارد ریال پرتفوی مسئولیت به ترکیب آبادان اضافه می شود . در شعبه بندرامام خمینی با رایزنی های مستمر و پی گیری قراردادها رییس محترم شعبه بندرامام سهم ذهنی مردم برزرگترین بندر خاورمیانه و بزرگترین پتروشیمی جهان نسبت به بیمه آرمان افزایش یافته است و با جذب بیمه نامه مهد کودک های استان که تقریبا ۹۰۰ عدد می باشد علاوه بر کار فرهنگی پرتفوی بالغ بر ۴ میلیارد ریال به عدد پرتفوی این شعبه افزایش می یابد و در شعبه خرم آباد با عنایت به جذب نماینده در سرتاسر استان لرستان و با روابط و ارتباط خوب رییس و همکاران شعبه خرم آباد انشاء الله به موفقیت بیشتر می رسیم.

 

۴- برنامه کوتاه مدت و بلند مدت سرپرستی منطقه جنوب غرب را تشریح کنید.

برنامه های راهبردی با در نظر گرفتن خط  مشی ابلاغی از جانب مدیر عامل گرانقدر وماموریتهای وارزشهای و آرمانها ایشان طرح ریزی گردید که در برنامه کوتاه مدت حفظ سهم بازار در هر سال  ونگهداری بیمه گذاران که مانده عملیات مناسبی را برای شرکت داشته اند در برنامه ریزی بلند مدت پنج ساله تاکید و یادآور گردیدم  که وضع موجود و وضع مطلوب خود را در نظر بگیرید بنده عنوان می نمایم که این حد فاصل وضع موجود تا وضع مطلوب را نیاز می نمائیم و همانطور که ما برای شعب برنامه ریزی پنج ساله انجام داده ایم بنابراین نیازها را مطابق با تحقق برنامه ریزی اجرا و عملیاتی برطرف می نمایم که جا دارد در این زمینه از مدیریت تحقیق و توسعه در جهت همکاری با اینجانب کمال تشکر را نمایم بنابراین وضع مطلوب سال اول می بایست وضع موجود سال دوم باشد که مدیران شعبه تحت سرپرستی تنها در فعالیت را را مجاز هستند که انجام دهند اولین فعالیت نگهدارنده است که حفظ وضع موجود برای سال بعد است و در انتها فعالیت انطباقی است که همان رشد در هر سال که از سوی مرکز ابلاغ می شود و در برابراین  فعالیتها عملا نیازهای آنها هم برطرف می شود.

 

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • باسلام واحترام درودخداوندبرجناب آقای دکتربارافکن که افکارشان درحال نهادینه کردن فرهنگ بیمه درجامعه میباشندموفق سرافرازباشیدانشاالله برای جناب آقای دکترفتحعلی وخانواده بزرگ بیمه آرمان ازخداوندمنان توفیق روزافزون مسئلت مینمایم.

 • بسیار زیبا و مفید بود تبریک میگم به این نوع مدیریت

 • آنچه ک هستی هدیه خداوند ب توست و آنچه خواهی شد هدیه تو به خداوند است ،پس بینظیر باش…..

 • خورنا
  زدى توى کار رپرتاژ آگهى؟

 • حسین بارافکن از اساتید نمونه و اخلاقی استانرهستند و در کار بازار سازی همیشه الگو. ایشان از نوابغ بیمه بوده اند و در بیست و چهار سالگی افتخار مدیر جوان بیمه را یدک دارد. رکورد دار پرداخت خسارت در استان در چهل و هشت ساعت به پرشین شل بوده خسارتی بالغ بر چهار میلیارد واقعا این تفکر سبک خود ایشان است من در بیمه البرز همکار ایشان بودم ای کاش این پرستو دوباره به خانه باز گردد

 • مردم داری ویژه این دیر است که حقش در امور اجرایی استان است من مادرم شیمی درمانی میکرد یه روز ایشان مطلع گردید و عنوان کرد من خودم را مدیون امام میدانم و رهرو ولایت فقیه و به مصداق ایشان ما نباید بگذازگریم مردم علاوه بر درد مریض داری درد دیگر را متحمل شوند

 • با سلام و درود.تبریک میگم و امیدوارم مثل همیشه موفق باشی

 • درود فراوان به استاد پرتلاش دکتر بارافکن
  پیشنهادات و نگاه های استراتژیکی شما همیشه قابل اجرا و موفقیت آمیز بوده،امیدوارم همیشه سربلند و پیروز باشید.یا علی

 • استاد ارجمند جناب آقای دکتر بارافکن
  ضمن تبریک به شما به مناسبت انتخاب بعنوان مدیر منطقه جنوب غرب کشور در بیمه آرمان .
  امیدوارم که در رسیدن به “آرمان ” های خویش همچون گذشته موفق باشید .

 • موفق باشید

 • آقاحسین نزدیک انتخابات شدبازهوابرت داشته

 • با عرض سلام خدمت استاد خوبم و قشنگم
  استاد بارافکن من یکی از دانشجو دانشگاه جهاد هستم
  و درس اصول سرپرستی دارم با استاد خوبم
  حس میکنم شخصیت استاد مثل شخصیت داداشمه
  واقعاااااا از استاد حسین خوشم میاد خیلی با مرامه افتخار میکنم که همچین داداشی دارم من به چشم یک داداش میبینمش
  دوست دارم حسین خوشگلم

 • سلام چرا مدت نزدیک به یکسال ازپرونده ۴۱۹۳ میگذرد ولی خبری نیست؟ خدایی هست بالاخره.جناب بارافکن ماکه ازشما تعریف شنیدیم وشما استاددانشگاه هستیدوشخصی باشعوروتحصیل کرده چرا مواظب عملکرد کارکنانتون نیستید؟ هم ازنظرشرعی هم قانونی مسئول هستید.ناچارا موضوع را به ریاست محترم بانک مرکزی می رسانیم.

  • باسلام. چرا بیمه آرمان به ادرس کیانپارس-پهلوان شرقی-پلاک ۱۳ مردم رامجبور میکنندتاطبق سال قبل دیه بگیرند؟چرا طبق قانون که باید دوهفته پس ازتکمیل پرونده دیه پرداخت بشه ولی ماهها وحتی یکسال عمدا طول میدید؟مملکت اگرقانون داشت که شما جرات اینکار رانداشتید.به هرحال کمپین مردمی علیه ظلم بیمه آرمان درحال انجام است.نه به مردم پاسخگوهستیدونه خدارادرنظر دارید.شکایت هم که میکنن نهایتا پس ازچندماه پس ازشکایت پول راشایدبدهیدوکسی نیست که باشمابرخورد کند.نامه ها رابه رهبری می فرستیم شایدایشان راهی بیابند.کسانیکه براتملق وحق الحساب وپول و..به دروغ ازبیمه آرمان حمایت میکننددراین ظلم سهیم هستند.والسلام: حجت السلام حسینی

 • پرداخت خسارتش خیلی افتضاحه وجالب اینجاست اگر عملکرد این آقا در بیمه البرز خوب بود که از اونجا بیرونش نمیکردن

 • سلام خدمت شما استاد و مدیر گرامی من از کارکنان قراردادی حفاری هستم و مدت ۴۵روز است که فاکتور عینک تحویل دادم ولی هر موقع زنگ میزنم برای پیگیری به شعبه کیانپارس خانم محمدی با تندی مرا به هفته بعد پاس میده ممنون میشم اگر پیگیری کنید امیدوارم که همیشه پایدار و پاینده باشید سید مسعود موسوی زاده