اغلب مناطق خوزستان فیبر نوری ندارند

خورنا مسلم رحیمی پیش از ظهر چهارشنبه در ششمین همایش وقف و رسانه اظهار کرد: در خوزستان هنوز جای کار بسیار زیاد است. وقف خودش یک رسانه است. خود وقف یک ظرفیت عظیم را در خودش به صورت ماندگاری جا می دهد این در حالی است که بیشترین موقوفات را در خوزستان داریم.

وی این استان مفاخر و علمای بزرگی را در تاریخ خود دارد، افزود: در راستای توسعه همین امر و توجه به شهرهای مختلف استان خوزستان، سال گذشته و امسال عزاداری های شهر شوش در تمام شبکه های بین المللی و داخلی نمایش داده شد.

مدیرکل صدا و سیمای خوزستان با بیان اینکه امیدوارم تمامی رسانه ها در موضوع وقف خوب فعالیت کنند، تصریح کرد:‌ مردم خوزستان با شور فراوانی در مراسم عزاداری های اهل بیت (ع) شرکت می کنند. مردم تجمعات خوبی را در مراسم های عزاداری ها، جشن ها و سخنرانی های امامزاده های مختلف خوزستان دارند.

رحیمی یادآور شد:‌ فیبر نوری امامزاده حیدر بهبهان و دانیال نبی (ع) شوش با همکاری اوقاف، خیران و بودجه های مختلف راه اندازی شد تا امکان پخش زنده مراسم مختلف از این مکان میها شود.

وی بیان کرد:‌ چرا نمایشگاه بین المللی خوزستان نباید فیبر نوری داشته باشد که ما چشممان به بالابر اداره برق باشد. شیراز در ۲۲ نقطه فیبر نوری دارد. برای  ارتباط زنده، ساده ترین راه فیبر نوری است که قابلیت ارسال صدا و تصویر را برای ما فراهم می کند.

مدیرکل صدا و سیمای خوزستان یادآور شد:‌ خوشبختانه امسال به دستور استاندار در چذابه هم فیبر نوری نصب شد که به راحتی توانستیم برنامه های مختلف این مرز را در شبکه های مختلف به نمایش بگذاریم.

رحیمی در پایان گفت: مناطق مهم خوزستان مانند نمایشگاه بین الملل، بقاع متبرکه و … باید به فیبر نوری مجهز شود. برای تمامی حوزه ها خود را وقف کردیم مگر اینکه مدیر فرهنگی و اجرایی به ما اطلاع نداده باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جناب آقای رحیمی صدا و سیما که برای انتشار هر خبر تقاضای هزینه آن را می کند چگونه می خواهید که چند ساعت خبر از یک نمایشگاه را پخش کنید اگر فیبر نوری هم موجود باشد برای انتشار خبر هم باز هم ادعای هزینه گزاف برای پخش خبر می کنید.

  • آقای رحیمی شما که برای پخش خبر نمایشگاه ها تقاضای هزینه آن را می کنید چگونه میخواهید برای نمایشگاه کتاب که متولی آن ارشاد اسلامی است و ٧ روز هم ادامه دارد چگونه میخواهید پوشش خبری دهید مسلمأ ادعای بالای ٢٠٠ میلیون تومان را خواهید کرد.

  • آقای رحیمی آیا شما حاضر هستید که پوشش خبری رایگان به مانند استان های دیگر همچون شیرازی که خودتان اشاره کردید از نمایشگاه های که برگزار می شود و رویدادهای مهم اقتصادی را در استان و مرکز استان ایجاد می کند پوشش دهید؟
    بجای یک فیبر نوری ده فیبر نوری آماده می کند.

  • تا آنجایی که ما اطلاع داریم در سال چندین نمایشگاه با اهمیت و تاثیر گذار در نمایشگاه بین المللی استان اتفاق می افتد که اثر غریب به اتفاق آنها را صدا و سیما پوشش نمی دهد علت چیست؟

  • تا آنجائی که ما اطلاع داریم و از نمایشگاه بازدید می کنیم نمایشگاه هائی که برگزار می شود شرکت کنندگاه از سراسر کشور می باشند و متأسفانه همیشه جای صدا و سیما خالی است آن هم در شرایطی که ما تحریم هستیم

  • آقای رحیمی علت فیبر نوری نیست علت هزینه های گزافی است که صدا و سیمای خوزستان برای پوشش خبری درخواست می کند.

  • جناب آقای رحیمی آیا برای پوشش خبری نمایشگاه نفت کع یکی از مهمترین نمایشگاه های استان خوزستان است آیا صدا و سیما خوزستان آنرا رایگان انجام داده؟ یا هزینه چند صد میلیون تومانی دریافت کرده از نمایشگاه نفت؟؟؟؟؟؟!!!!!!

  • جناب رحیمی تا اونجایی که ما بازدیدکنندگان از نمایشگاه اطلاع داریم اکثر غریب به اتفاق نمایشگاه ها حتی پوشش خبری ٣٠ ثانیه ای هم نمیشوند و این در شرایطی است که روابط عمومی نمایشگاه با درخواست های مکرر و خواهشمندانه و با منت هر چه تمام تر تعداد کمی از نمایشگاه ها پوشش خبری کتر از ٣٠ ثانیه می شوند