شهردار اهواز: با در آمدهای محدود شهرداری نمی توان انتظار تحول در بخش عمرانی را داشت

خورنا ‘سید خلف موسوی’  گفت: بودجه سال ۹۲ شهرداری اهواز در نبود شورای شهر،توسط قائم مقام شورا مصوب شده که برای این سال در بخش بودجه نقدی ۴ هزار و ۳۰۰ میلیار ریال و در بخش مشارکت ها نیز ۶ هزار و ۸۰۰میلیارد ریال مصوب شد.

وی افزود : در هشت ماه نخست سال گذشته از مجموع اعتبار مصوب یک هزار و۸۰۰ میلیارد ریال وصول شد و با تشکیل شورای چهارم مجموعه جدید شهردای اهواز در چهارماه پایانی سال تمام بودجه مصوب شهرداری اهواز را محقق کرد.

شهردار اهواز با اشاره به بودجه امسال این شهرداری گفت: بودجه امسال بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال است که تاکنون سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال آن حاصل شده و شهرداری اهواز تلاش دارد که تمامی اعتبارات را تامین کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم شهرداری اهواز در حوزه خدمات شهری، تغییر در وضعیت پیمانکارن نواحی است گفت: در گذشته و در بخش خدمات شهری هر چهار منطقه شهرداری اهواز در دست یک پیمانکار بود که با طرح ارایه شده به شورای شهر و فراخوان ارزیابی کیفی خدمات شهری اکنون هر منطقه به یک شرکت پیمانکار داده شده است .

وی با اشاره به وضعیت ارایه خدمات شهری در نوروز امسال گفت: با وجود تغییر پیمانکاران در عید نوروز در پنج منطقه شهرداری اهواز، این تغییرات هیچ گونه مشکلی در خدمات رسانی به مردم ایجاد نکرد .

شهردار اهواز گفت: قرارداد پیمانکاران خدمات شهری اهواز در سال جاری ۵۱۰ میلیارد ریال است که افزایش نداشتن این اعتبارات یکی از موفقیت های شهرداری اهواز است .

موسوی با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی در شهر اهواز گفت: در حوزه خدمات عمران نیز در سال جاری طرح نهضت آسفالت در شهر اهواز آغاز شد که تاکنون بیش از یک میلیون متر مربع آسفالت در این شهر انجام شده و تا پایان سال این پروژه ها ادامه دارد.

وی افزود : طرح نهضت آسفالت در مناطق محروم نیز انجام می شود زیرا بسیاری از این مناطق در این بخش با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

شهردار اهواز در خصوص استفاده از آسفالت پلیمری در برخی از معابر این شهر گفت : به علت گرانی و کیفیت بالای این نوع آسفالت ،بر اساس برنامه ریزی ها آسفالت پلیمری در برخی از معابر پرتردد شهر اهواز استفاده می شود.

موسوی به اجرای برخی پروژه های عمرانی در شهر اهواز اشاره کرد و گفت: پروژه زیر گذر خلیج فارس تا یک ماه دیگر به بهره برداری رسیده و پروژه روگذر جوادالائمه نیز که بر اساس برنامه ریزی ها باید ۱۸ ماهه به پایان برسد بیست روز از زمان اعلام شده برای اجرای پروژه جلوتر است.

وی در خصوص اجرای پروژه زیر گذر شریعتی هم گفت: این پروژه باید تاکنون به اتمام می رسید که به علت داشتن معارض در محدوده مشکلاتی به وجود آمده که در حال بررسی است.

شهردار اهواز اظهار کرد: برای سال آینده نیز شهرداری اهواز برای کاهش بار ترافیکی این شهر چهار تا پنج پروژه تقاطع غیر همسطح را در بودجه پیش بینی کرده است.

وی در خصوص وضعیت پروژه احداث پل ولایت گفت: در این خصوص با همکاری سپاه مقرر شد که به میزان ۵۰ میلیارد ریال از سوی شهرداری اهواز زمین معوض داده شود و با رسیدن به توافقات نهایی پیمانکار آماده ادامه پروژه است .

شهردار اهواز در خصوص اجرای پروژه میدان شهید بندر (چهار شیر) گفت: بر اساس توافقات این پل در سه سطح و با حفظ بافت این میدان در این منطقه ایجاد می شود و با برنامه ریزی های انجام شده تا قبل از پایان سال عملیات اجرایی کار با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری اهواز آغاز می شود .

موسوی در خصوص پروژه های عمرانی شهر اهواز در سال جاری افزود: در حال حاضر ۹۸۵ پروژه با اعتباری معادل سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در حال اجرا است تا بخشی از مطالبات به حق مردم اهواز تامین شود.

وی بیان کرد :در یک سال گذشته ۲۱ لایحه درآمدی به شورای شهر داده شده و در بخش عوارض شهرداری اهواز نیز تغییراتی ایجاد شده است.

شهردار اهواز به وضعیت چاه های نفت در اطراف این شهر اشاره کرد و گفت: ۲۰۱ حلقه چاه در اطراف شهر اهواز وجود دارد که با موافقت شورای شهر برای هر حلقه چاه بیست میلیارد ریال عوارض در نظر گرفته شده که این عوارض از سوی متولیان امر یک بار پرداخت می شود.

موسوی افزود: با احتساب این میزان عوارض باید چهار هزار و ۲۰ میلیارد ریال به شهرداری اهواز داده شود که اگر به تدریج پرداخت شود این پول می تواند تغیراتی اساسی در شهر اهواز ایجاد کند که این میزان عوارض به غیر از عوارض عبور لوله های نفتی و عوارض بهای کالاو خدمات است.

وی افزود : در صورت اجرایی شدن لوایح شهرداری اهواز در پرداخت عوارض به غیر از لوایح نفت سالانه یک هزار میلیارد ریال به بودجه شهرداری اهواز افزوده می شود .

شهردار اهواز با اشاره به اجرای پروژه های مشارکتی در این شهر گفت:برای تحقق بودجه این بخش از طریق مشارکت های اقتصادی پنج هزار میلیارد ریال لایحه به شورا داده شده که این پرژه ها با مشارکت دوشرکت اطلس ایرانیان و شرکت های وابسته به فرمان امام خمینی(ره) در شورای شهر مصوب شده و آماده عقد قرارداد است.

موسوی با اشاره به اجرای برخی پروژه های عمرانی در شهر اهواز گفت:اجرای پروژه های بهسازی آسفالت خیابان ها ، پیاده روسازی و ایجاد کانالهای دفع آب های سطحی از جمله این پروژه ها است.

وی در خصوص وضعیت خیابان ۲۴ متری اهواز گفت: برای حل مشکل این خیابان و اجرای طرح عقب نشینی بناها موافقت نامه هایی منعقد شده و اجرای این پروژه در دستور کار شهرداری اهواز قرار دارد.

شهردار اهواز در خصوص آخرین وضعیت ایجاد کمربند سبز اهواز گفت: در سال گذشته شهرداری اهواز به تعهدات ۵۰۰هکتاری این شهرداری عمل کرده و امسال نیز همین میزان تعهد دارد .

موسوی افزود: سایر دستگاه ها مانند مناطق نفتخیز جنوب ،توسعه نیشکر ،ملی حفاری و چندین دستگاه اجرایی دیگر تعهداتی در این خصوص دارند که تاکنون عملی نشده است.

****انتصابات اخیر برای پیشبرد بهتر کارها بوده و هیچگونه فشاری برای عزل و نصب نبوده است*****

شهردار اهواز در آخرین بخش از صحبت های خود به انتصابات جدید در شهرداری اشاره کرد و گفت: در هیچ جای قانون اعلام نشده برای انتصابات شهردار باید با اعضاء شورای شهر مشورت کند.

موسوی بیان کرد: معاون جدید خدمات شهری اهواز (شمخانی ) در مدت یک سال حضور در سازمان زیباسازی شهرداری اهواز عملکرد خوبی داشته و به این دلیل برای این معاونت انتخاب شده است و تمامی مسوولیت این انتخاب بر عهده شهردار است.

وی در خصوص مدرک تحصیلی معاون جدید خدمات شهری اهواز هم گفت: عظیم شمخانی که به عنوان معاون خدمات شهری اهواز منصوب شده دانشجوی ترم آخر مهندسی مکانیک است که بی شک از مدیران موفق شهرداری اهواز خواهدبود.

وی جوان بودن شمخانی را یک فرصت برای معاونت خدمات شهری دانست و گفت : شمخانی فردی بسیار پر تلاش و خلاق و صاحب ایده است و در انتخاب وی هیچگونه فشاری برای انتصاب نبوده است و تنها با نگاه پیشبردن امور و خدمت به مردم وی را انتخاب کرده ام.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • بسمه تعالی
  اینجا کجاست
  در تغییرات اخیر در شهرداری اهواز بخصوص در یکی از سازمان های که مدیر عامل ان برادر یکی از مسولین امنیت ملی کشور مان است صورت کرفته۰ که من را بفکر انداخت واقعا” اینجا کجاست ؟
  تغییرات انجام شده هدفمند وبا یک شیب تند صورت گرفته و افرادی بدون یک ساعت تجربه مدیرتی را در جایگاه های که نیاز به تجربه دارند قرار داده وجالب اینجاست که دربین افراد منسوب شده افرادی هستند که پرونده اختلاس داشته و این موضوع اثبات شده است وبرای این تیغیرات با شهردار هماهنگی کامل داشته بطوری که ابتداد ادم مناسب خود را در قسمت حراست بکار گمارده و ظرف دوماه مابقیه نیرو ها را پست و سمت داده است
  ۱ – مهدی جبوری عرب (مدیر ساختمان نجوم )
  ۲ – سید شریف علوی عرب بعنوان معاون اجرایی
  ۳ – قادر کعب عمیر عرب بجای سوار نژاد فارس منتقل شده منطقه ویژه اروند(معاون فنی)
  ۴ – سید طاهر موسوی عرب بجای خانم حافظی فارس(مدیر مالی )
  ۵ – عبیات عرب بجای سعادت فارس (مدیر تبلیغات )
  ۶ – بنعی نعمه عرب بجای اشرف پور فارس (مدیر قراردادها )
  ۷ – سید نورالله موسوی عرب بعنوان مدیر معماری سازمان
  ۸ – خانم تقوی عرب بعنوان مدیر مبلمان شهری
  ۹ – آرایی عرب بجای نادری فارس(مشاور حقوقی )
  ۱۰ – علی عبیات عرب بعنوان معاون فرهنگی
  ۱۱ – خلف نیسی عرب کارشناس سازمان
  ۱۲ – عمار حزباوی عرب مدیر مناطق سازمان
  ۱۳- عارف عباسی عرب
  ۱۴ – باهماهنگی شهردار معاون حراست اقای فاضلی عرب مسئول حراست سازمان
  حراست ورودی و خروجی همه عرب
  پیمانکاران در حال تفکیک و پیمانکارا جدید همه عرب
  ابدارچی سازمان اقای ویسی کارپیمانکاری رنگ و کارهای متفرقه سازمان
  البته اینگونه تغییرات در بدنه شهرداری در قسمت مدیران میانی با شیب ملایم تری دارد صورت می گیرد و مختص این سازمان تنهایی نیست
  راستی یک سوال چرا در مسابقه فولاد خوزستان والسد قطر این همه طرفدار تیم اجنبی از بین خودها وجود داشت امیدوارم مملکت را فدای چانزنی ها و امتیاز دان به ادم های وطن فروش ودون پایه نکنند
  با ارزوی ایران اسلامی سربلند ویک پارچه