شهردار ایذه

ایذه فاقد ماشین اطفای‌حریق است

خورنا

مهران باباپور امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ایذه با بیان اینکه ایذه فاقد ماشین اطفای‌حریق ناکافی و نا‌مناسب است، اظهار کرد: زمانی که به سمت شهردار این شهر منصوب شدم، نخستین بازدید خود را از آتش‌نشانی انجام و امکانات آن را مورد بررسی خود قرار داده و از نزدیک با مشکلات آشنا شدم.

وی ادامه داد: به‌دلیل اینکه آتش‌نشانی به صورت مستقیم با جان و مال مردم در ارتباط بوده و ارائه خدمات این اداره کار با حساسیتی است، بر روی آن نظر جدی داشته و خواهیم داشت.

شهردار ایذه تصریح کرد: با شرایط امروزی آتش‌نشانی در ایذه، همیشه دغدغه‌های فکری شهرداری در این‌ مورد بوده و با توجه به معیارهای جهانی که به ‌ازای هر ۲۵ هزار نفر باید یک آتش‌نشانی وجود داشته باشد، متاسفانه در ایذه با توجه به جمعیت بیش از  ۱۲۵هزار نفر شهری و ۲۱۰ هزار نفری شهرستان، خدمات به‌صورت چند دهه گذشته در حال ارائه شدن است که جای تاسف دارد.

باباپور افزود: با توجه به‌ مشکلات مالی موجود در شهرداری، هدف ما بر این‌ است که خدمات در خور شان مردم شهر ایذه به آنها ارائه شود.

وی یاد‌آور شد: متاسفانه نیروهای آتش‌نشانی شهرستان از ۲۴ نیروی در گذشته به ۱۲ نفر کاهش پیدا کرده‌ و جذب نیروهای متخصص و کاردان در این زمینه را در دستور جدی خود داده‌ایم.

شهردار ایذه در ادامه با بیان اینکه هنوز از ماشین‌آلات آتش‌نشانی گذشته در این اداره استفاده می‌شود به بازسازی یکی دیگر از این ماشین‌های اطفای‌حریق اشاره کرد و گفت: با رایزنی‌های انجام گرفته، در آینده چند دستگاه ماشین مجهز به این اداره اضافه خواهد شد.

باباپور بیان کرد: با همین داشته‌های اندک و وجود ۴۳۳ روستا در شهرستان ایذه و عدم وجود پایگاه آتش‌نشانی در هیچ یک از این روستا‌ها، نیروهای امدادی هلال‌احمر در کنار آتش‌نشانی به‌ خدمت پرداخته‌اند و از این‌رو از این افراد قدردانی کرد.

وی در پایان از مسئولان مربوطه خواست تا با انعکاس مشکلات موجود در ایذه به مسئولان ارشد استانی، برای تصمیم‌گیری گوشه‌ای از این نیازها و به‌ویژه ساکن شدن چند‌ هزار نفر از جمعیت شهرستان بر روی خط لوله نفت را مورد بررسی قرار دهند تا از وقوع فاجعه‌های ناگوار در سطح شهرستان جلوگیری شود

منبع / فارس