۶۱ نماینده مجلس هشتم که در انتخابات مجلس نهم حضور ندارند

خورنا: در میان اسامی ۳۲۹۹ نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس نهم، اسامی۶۱ نفر از نمایندگان کنونی دیده نمی​شود. برخی همچون محمدتقی رهبر و سیدحسین هاشمیان به دلیل کبر سن، شرط نامزدی در انتخابات -حداکثر ۷۵ سال- را از دست داده​اند. برخی همچون موسی قربانی و جمشید انصاری اصلا ثبت نام نکردند و برخی دیگر همچون اقبال محمدی و نادر قاضی پور رد صلاحیت شده​اند.

به نوشته خبر، اسامی ۶۳ نماینده​ این دوره مجلس که در رقابت آتی به هر دلیل حضور ندارند، از این قرار است:

۱- فاطمه آجرلو (کرج)
۲- سیداحمد آوایی – خوزستان (دزفول)
۳-محمود احمدی بیغش – مرکزی (شازند)
۴- بهمن اخوان – مرکزی (آشتیان / تفرش)
۵- علی اکبر اولیاء – یزد (صدوق / یزد)
۶-جمشید انصاری – زنجان (زنجان / طارم)
۷- شکور اکبرنژاد – آذربایجان شرقی (آذر شهر / اسکو / تبریز)
۸- سید رضا اکرمی – تهران
۹- عبدالناصر ایزدی – گلستان (گرگان)
۱۰- محمدتقی بختیاری – کرمان (بافت)
۱۱- سیروس برنابلداچی – چهار محال بختیاری (بروجن)
۱۲-محمدعلی پرتوی – آذربایجان غربی (سردشت / پیرانشهر)
۱۳-نصراله ترابی قهفرحی – چهار محال بختیاری (شهرکرد)
۱۴-فریدون حسنوند – خوزستان (اندیمشک)
۱۵- علی‌اصغر حسنی – فارس (خنج / لارستان)
۱۶- حسین حسنی بافرانی -اصفهان (نائین)
۱۷- سید شریف حسینی – خوزستان (اهواز)
۱۸- خلیل حیات مقدم – خوزستان (امیدیه / بندرماهشهر / هندیجان)
۱۹- محمدحسین حیدریان – کرمانشاه (سنقرکلیایی)
۲۰- سلمان خدادادی – آذربایجان شرقی (ملکان)
۲۱- سید احمدرضا دستغیب – فارس (شیراز)
۲۲- محمدعلی دلاور – خراسان رضوی (درگز)
۲۳- فرهاد دلق‌پوش – گیلان (آستارا)
۲۴- عزت‌الله دهقانی – لرستان (ازنا / دورود)
۲۵- محمدقیوم دهقانی – سیستان و بلوچستان (ایرانشهر / بنت / سرباز / لاشار)
۲۶- امین‌حسین رحیمی – همدان (ملایر)
۲۷- عبدالله رستگار – گلستان (گنبد کاووس)
۲۸- محمدتقی رهبر -اصفهان (اصفهان)
۲۹- سیروس سازدار – آذربایجان شرقی (جلفا / مرند)
۳۰- محمدمهدی شهریاری – خراسان شمالی (بجنورد / جاجرم)
۳۱- سید شهاب‌الدین صدر – تهران
۳۲- محمد ضابطی طرقی -اصفهان ( بادرود / خالدآباد / قمصر / نطنز / طرقرود )
۳۳- شهریار طاهرپور – همدان (تویسرکان)
۳۴- عبدالرضا مرادی استان فارس شهرستان های ممسنی
۳۵- جعفر علی‌پور بهزادی – چهار محال بختیاری (لردگان)
۳۶- رضا علی‌زاده آذربایجان شرقی (ورزقان)
۳۷- محمدامین فرج‌زاده – هرمزگان (ابوموسی / بندرعباس / حاجی‌آباد / قشم)
۳۸- پیمان فروزش – سیستان و بلوچستان (زاهدان)
۳۹- نادر قاضی‌پور – آذربایجان غربی (ارومیه)
۴۰ -موسی قربانی – خراسان جنوبی (قائنات)
۴۱- عبدالجبار کرمی – کردستان (دیواندره / سنندج / کامیاران)
۴۲- محمدعلی کریمی – کرمان (راور)
۴۳- علی کریمی فیروزجایی – مازندران (بابل)
۴۴- سید احمد لطفی آشتیانی – مرکزی (اراک / کمیجان)
۴۵- داود محمدجانی – فارس (آباده / بوانات / خرمبید)
۴۶- اقبال محمدی – کردستان (سروآباد / مریوان)
۴۷- جلال محمودزاده – آذربایجان غربی (مهاباد)
۴۸- صمد مرعشی – گیلان (رودبار)
۴۹- غلامحسین مسعودی ریحان – آذربایجان شرقی (اهر / هریس)
۵۰- مصطفی مطورزاده – خوزستان (خرمشهر)
۵۱- علی مطهری – آذربایجان شرقی (شبستر)
۵۲- سید حاجی محمد موحد – خوزستان (بهبهان)
۵۳- سید فاضل موسوی – زنجان (خدابنده)
۵۴- احمد مهدوی ابهری – زنجان (ابهر / خرمدره)
۵۵- محسن نریمان – مازندران (بابل)
۵۶- مجید نصیرپور سردهائی – آذربایجان شرقی (سراب)
۵۷-سعدالله نصیری قیداری – زنجان (زنجان / طارم)
۵۸- محمدابراهیم نکونام -اصفهان (خوانسار / گلپایگان)
۵۹- ابوالفتح نیکنام – مازندران (تنکابن / رامسر)
۶۰- گئورگ وارطان – نمایندگان اقلیت (اقلیت‌های دینی / مسیحیان ارامنه شمال کشور)
۶۱- حسین هاشمیان – کرمان (رفسنجان)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.