جاسبی: نگران رفتن‌ها و آمدن‌ها نباشید

خورنا: رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نباید به هیچ عنوان نگران رفت‌ها و آمدن‌ها باشید چرا که مسئولیت‌ها برای هیچ‌کس ماندگار نیست.

به گزارش خبرنگار خورنا، دکتر جعفرعلی جاسبی در آیین بهره‌برداری از دو طرح دانشگاهی در ماهشهر، با تبریک دهه مبارکه فجر و همچنین ولادت باسعادت پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: میلاد حضرت ختمی مرتبت (ص) دگرگونی بزرگی در تاریخ بشریت ایجاد کرد و ولادت این پیامبر بزرگ یک آغاز روشن و پر نور در عالم بشریت بود.

وی ادامه داد: بیشترین و مهم‌ترین نقشی که همه پیامبران به ویژه نبی مکرم اسلام داشت، زدودن جهل، ناآگاهی و تاباندن نور علم و معرفت بر چهره جامعه بشریت بود.

رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: همه انبیای الهی در مسیر تکامل گام برداشتند و آخرین آنها نیز این تکامل را به حد اعلی رساند.

جاسبی افزود: به همین دلیل همه کاخ‌های سر به فلک کشیده‌ای که در اقصی نقاط زمین بود با تولد این پیامبر عظیم‌الشأن ترک برداشت و ولادت ایشان سرآغاز فرو ریختن این کاخ‌ها بود.

وی در ادامه گفت: دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ما را از یک زمستان سرد و سیاه‌چال تاریک به چشمه نور رساند و درهای توسعه علم و فناوری و تقویت ایمان و ارزش‌های اسلامی را به روی ما باز کرد.

 رییس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: پس از گذشت ۳۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی این نظام مقدس همچنان استوار و پابرجا باقی مانده است و در مقابل هیچ قدرت استعماری و استکباری سر تعظیم فرود نیاورده است.

جاسبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ما از صفر و از هیچ شروع کردیم و امروز به این نقطه رسیده‌ایم.

وی تأکید کرد: هر کاری که با نیت پاک و برای خدا آغاز شود و با ایمان و اعتقاد حرکت کند مسیر توسعه و پیشرفت را به خوبی طی خواهد کرد.

رییس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر بخواهیم در دهه چهارم تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی که از سال آینده آغاز خواهد شد این مسیر را همچنان با سرعت طی کنیم باید با همین قاطعیت و اعتقاد و ایمان قدم برداریم.

جاسبی یادآور شد: اگر بخواهیم دانشگاه آزاد را تنها با یک تفکر اداری پیش ببریم و در همه حوزه‌ها فقط به سود و زیان توجه شود به نهادی همچون ارگان‌های دولتی تبدیل خواهیم شد.

وی افزود: امروز هزینه‌ای که از دانشجویان دریافت می‌کنیم در رشته‌های غیر پزشکی یک ششم و در رشته‌های پزشکی حداکثر یک‌هشتم پولی است که دانشگاه‌های دولتی از خزانه دولت دریافت می‌کنند.

رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: اما با این وجود دانشگاه آزاد اسلامی گام‌های بلند و سریعی که در زمینه هیات علمی و پژوهش‌ها و طرح‌های پژوهشی برداشته به هیچ عنوان با ارگان‌های دولتی قابل مقایسه نیست.

جاسبی با اشاره تلویحی به برکناری خود از سمت ریاست دانشگاه آزاد، گفت: به هیچ عنوان نباید نگران رفتن‌ها و آمدن‌ها باشید چرا که مهم این است که در این چند صباحی که بودیم و هستیم چقدر رضایت خداوند را جلب کرده‌ایم و چه آثاری از خود به جای گذاشته‌ایم.

وی تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم که تغییر و تحولی که صورت می‌گیرد دانشگاه آزاد اسلامی هیچ نقصان، توقف و مشکلی پیدا نکند و با همان قدرت و سرعت قله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کند.

رییس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سازمان سما را فرزند خلف دانشگاه آزاد اسلامی خواند و گفت: روزی که می‌خواستیم این حرکت را نیز آغاز کنیم همه در موفقیت این حرکت تردید داشتند اما امروز با ۶۰۰ مدرسه، ۵۳ هزار دانش‌آموز و بیش از یک‌صد دانشگاه کار بسیار عظیمی صورت گرفته که قابل تقدیر است.

جاسبی ادامه داد: واگذاری کاردانی پیوسته به سازمان سما یک کار درست و منطقی بوده که ادامه پیدا می‌کند و به ویژه در شهرهای بزرگ لزومی ندارد که واحد‌های دانشگاهی کاردانی پیوسته داشته باشند.

وی تصریح کرد: این واحدها باید به دنبال توسعه تحصیلات تکمیلی باشند و این تحصیلات را توسعه داده و زمینه و زیرساخت‌های آن را فراهم کنند.

رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: نسل جوان ما باید به خود ببالد که امروز درهای دانشگاه آزاد اسلامی به روی آنها باز است چرا که زمانی ناگزیر بودیم برای تحصیلات تکمیلی خارج از کشور برویم.

جاسبی خاطرنشان کرد: اما امروز ۴۰۰ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و بیش از ۲۵ هزار دانشجو در مقطع دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

وی یادآور شد: البته نقصان‌ها و خلأهایی نیز وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم و به نقطه‌ای برسیم که در مقابل قدرت‌های بزرگ هیچگونه نگرانی نداشته باشیم.

رییس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی در پایان بیان داشت: ظرفیت‌ها و امکاناتی که در اختیار داریم این اجازه را به ما می‌دهد که روی پای خود ایستاده و نه تنها احساس ضعف نکنیم بلکه همه ملتهای آزاده و نیازمند نیز چشم به ما بدوزند.پ/ال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • عبدالله قابل توجه آقای جاسبی ورئیس دانشگاه ماهشهر چرا از اساتید ومتخصصین بومی جهت تدریس در دانشگاه ماهشهر استفاده نمی کنید و استادان پروازی را ترجیح داده اید ؟ این مدعیان قانون مدار ووجدان گریز چه هدفی داشتند از تاسیس دانشگاه دراین شهر ؟