ترانزیت مواد نفتی در بندر امام(ره) افزایش یافت

خورنا: معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: میزان ترانزیت مواد نفتی در ۹ ماهه سال جاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از ۲۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته برخوردار است.

علیرضا خجسته در گفتگو با خبرنگار مهر میزان ترانزیت مواد نفتی در ۹ ماهه سال جاری را بالغ بر یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۶۳۹ تن عنوان کرد و افزود: این مقدار در مقایسه با میزان ۸۸۵ هزار و ۳۹۵ تن مدت مشابه در سال گذشته، رشد ۲۶ درصدی را نشان می دهد.
وی همچنین میزان کل تخلیه و بارگیری مواد نفتی در سال جاری را بالغ بر یک میلیون و ۲۶۱ هزار و ۶۰۰ تن برشمرد که نسبت به میزان مدت مشابه در سال ۸۹، از ۲۰ درصد رشد برخوردار است.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در خصوص اقدامات این اداره کل با توجه به افزایش تقاضای مواد نفتی در سالهای اخیر، تصریح کرد: به منظور پاسخگویی به این تقاضاها، این اداره کل تعداد اسکله های نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) را به سه اسکله افزایش داد تا امکان پهلو دهی کشتیهای تانکری بیشتری میسر شود.

خجسته افزایش تعداد شرکتهای تخلیه و بارگیری مواد نفتی به چهار شرکت را از مزایای این اقدام برشمرد و بیان کرد: در همین راستا دو پست اسکله به همین منظور لایروبی شده و امکان پهلو دهی کشتیهایی با تناژ بالاتر فراهم شده و تناژ کشتیهای تانکر ورودی به ۵۱ درصد افزایش یافت که به دنبال آن برای نخستین بار یک فروند کشتی با تناژ ۳۵ هزار و ۱۶۲ تن در اسکله های این مجتمع بندری بارگیری کرد.

وی الزام شرکتهای تخلیه و بارگیری مواد نفتی به انجام اقدامات اصلاحی بر روی تاسیسات تخلیه و بارگیری را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد که منجر به افزایش توان و میزان بارگیری این دست محموله ها شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.