علی‌مطهری: جوانفکر و همکارانش اگر به برخورد خشن با معترضان انتخابات، اعتراض می‌کردند این بلا به سرشان نمی‌آمد

خورنا: علی مطهری با بیان اینکه این نحوه برخورد با روزنامه ایران درست نیست، افزود: دفتر یک روزنامه، مکانی فرهنگی است و اینکه افرادی بدون حکم قضایی برای بازداشت مدیرمسئول آن اقدام کرده‌اند، کار درستی نبوده است.

وی اضافه کرد: به کار بردن خشونت در برابر مقاومت مدیرمسئول و ضرب و شتم کارمندان و فحاشی به آنها و بازداشت خبرنگاران روش درستی نیست. البته توقیف روزنامه اعتماد به صرف مصاحبه با آقای جوانفکر هم کار درستی نبود.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بالاخره آقای جوانفکر هم نظراتی دارد که معمولاً همان نظرات آقای احمدی‌نژاد است، گفت: ایشان هم باید آزاد باشد که حرف خود را بزند. اگر توقیف روزنامه اعتماد دلیل دیگری داشته پس چرا قبل از این اقدامی نشده است؟ و در این صورت بازهم چرا صبر نکردند تا هیئت نظارت بر مطبوعات این کار را انجام دهد. چرا دادستانی عجله می‌کند؟ چرا می‌گویند مسئله امنیتی بوده و ورود کرد‌ه‌اند؟

این عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر اینکه در این موضوع مساله امنیتی در کار نبوده است، گفت: آقای جوانفکر سوالاتی را مطرح کرده و چه اشکالی دارد که قوه قضائیه به این سوالات پاسخ دهد. این که دخالت در کار قضاوت نیست. این‌گونه برخورد در مورد هرفردی که باشد درست نیست. ما برخی نظرات آقای جوانفکر را قبول نداریم، اما راضی نیستیم با امثال وی هرگونه رفتاری انجام شود. سکوت در این مواقع درست نیست.

مطهری با بیان اینکه قوه قضائیه و نیروی انتظامی باید پاسخ‌گو باشند، گفت: آقای جوانفکر و همکاران وی اگر زمانی که با معترضان انتخابات با خشونت برخورد می‌شد، اعتراض می‌کردند این بلا به سرشان نمی‌آمد.

وی در مورد بررسی پرونده حقوق بشر ایران در سازمان ملل و جنجال‌های پیرامون آن گفت: در مسئله حقوق بشر چون مبانی ما با مبانی غربی‌ها متفاوت است هیچ‌گاه با آنها به تفاهم نمی‌رسیم و البته باید بهانه هم به دست آنها ندهیم. اقداماتی مانند آنچه در روزنامه ایران اتفاق افتاد زمینه پذیرش ادعاهای غرب را فراهم می‌کند و نوعی کمک به آنهاست. با این کارها آب به آسیاب دشمن می‌ریزیم. مسئولان باید عاقلانه‌تر رفتار کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.