اگر اسرائیل به ایران حمله کند، فتوای جهاد خواهم داد

خورنا: رئیس جریان‌ اسلام‌گرای العزمیه مصر تاکید کرد، اگر اسرائیل به ایران حمله کند، برای مقابله با اسرائیل و آمریکا فتوای جهاد خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری الفجر، شیخ “علاء ماضی ابو العزائم” با تاکید بر این‌که حمله‌ای توسط نیروهایی که وی آنها را نیروهای استعمارگر آمریکایی و ائتلاف صهیونیستی – آمریکایی نامیده بود، علیه ایران صورت نمی‌گیرد، گفت: قدرت نظامی تهران غرب را به هراس می‌افکند.

شیخ طریقت عزمیه در ادامه افزود: در صورت حمله به ایران طریقت عزمیه و مریدان و پیروان این طریقت آمادگی کامل خواهند داشت، در کنار ایران بجنگند و او فتوای جهاد جهت مقابله با خطر آمریکا و صهیونیسم را خواهد داد.

ابو العزائم از نیروهای اسلامی و جریان‌های سیاسی مختلف مصری خواست که ماهیت توطئه‌های این چنینی آمریکا و رژیم صهیونیستی را دریابند که وحدت و امنیت کشورهای عربی و اسلامی را هدف قرار داده‌ و خواهان تجزیه جهان اسلام به دو بخش شیعی و سنی هستند.
وی با اشاره به این‌که برخی کشورها نمی‌خواهند ایران نقشی اساسی در منطقه ایفا کند، گفت: تهران همواره حامی مقاومت فلسطینی و دیگر مقاومت‌های ضد غربی بوده و این کشورها خائن به حق و حقیقت هستند.

وی با تاکید بر این‌که تهران پایتختی اسلامی است و سکوت کشورهای عربی و اسلامی در برابر وارد آمدن هرگونه آسیب به آن جایز نیست، خواهان مقابله با توطئه‌های ایجاد شکاف و اختلاف میان شیعه و سنی شد.