نماینده مجلس: منتظر افشاگری‌های دولت علیه اصول‌گرایان باشید

خورنا: یک نماینده مجلس گفت: «باید منتظر افشاگری‌هایی از جانب دولت بر علیه اصول‌گرایان باشیم.»

دوباره احمدی‌نژاد و جریان انحرافی در صدر اخبار قرار گرفت و این بار با انتشار اظهاراتی که احمدی‌نژاد در جمع ستادهای انتخاباتی کرده است و با دفاع تمام‌قد از مشایی. در این میان اگر چه یک فعال سیاسی اصول‌گرا چون پرونده اصول‌گریان را پاک می‌داند، باکی از این روش ندارد دیگر نماینده اصول‌گرای مجلس معتقد است که به رغم خالی بودن این افشاگری‌ها از صدق، روش مطرح کردن این اتهامات می‌تواند شائبه‌هایی را ایجاد کند.

نور الله حیدری دستنایی در گفت‌وگو با فرارو؛ درخصوص جریان انحرافی، گفت: «جریان انحرافی کاملا به یک گفتمان فراگیر در درون دولت تبدیل شده است. دولت این حرکت را تحت این عنوان قبول ندارند اما پذیرفته‌اند که گفتمانی وجود دارد که اگر چه از دید ما انحرافی است اما خود این افراد معتقدند اصول‌گرایی ناب است.»

حیدری ادامه داد: «همین که این‌ها قبول دارند که این حرکت در درون دولت، حالا به سردمداری آقای احمدی‌نژاد و با مدیریت در سایه مشایی وجود دارد که با اصول‌گرایان به خصوص اصول‌گرایانی که حرکتشان با جامعتین همخوانی دارد، نشان می‌دهد که این‌ها چنین جریانی را پذیرفته‌اند هرچند شاخص‌های آن را به روشنی اعلام نمی‌کنند.»

این نماینده اصول‌گرای مجلس افزود: «این جدایی شاخصه‌هایی دارد که از سوی ایشان اشاره نمی‌شود اما با رصد‌کردن اخبار اطلاعات و مواضعشان متوجه می‌شویم که این حرکت دارای مولفه‌هایی است که کاملاً در تقابل با اصول‌گرایی و ولایت‌مداری است.»

وی گفت: «اولاً این جریانی که در درون دولت است کاملاً محرز است که با روحانیت و مراجه میانه خوبی ندارد. ثانیاً در برابر تحولاتی که در منطقه رخ داد و نظام و رهبری آن را بیداری اسلامی دانستند، موضعی متفاوت داشته است. ثالثاً در حوزه عفاف و حجاب این‌ها به نوعی لیبرالسیم فرهنگی یا تسامح و تساهل رسیده‌اند. رابعاً در بُعد اقتصادی هم مشخص است که این جریان چگونه عملکردی داشته است و نهاد‌های نظارتی و مجلس گزارش از قصور و اطلاع این جریان در فساد مالی داده است.»

حیدری با بیان اینکه این جریان تفاوت خود را با اصول‌گرایی پذیرفته است، گفت: «خودشان ادعا دارند که اصول‌گرایی ناب هستند اما با توجه به این شاخصه‌ها مشخص است که این افراد اصول‌گرا نیستند و ما این‌ها را در حال جدا شدن از آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌دانیم.»

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد که برخورد افشاگرانه‌ای که آقای احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۸۸ با رقبای خود داشتند این‌بار با اصول‌گرایان داشته باشند، گفت: «متاسفانه با توجه به این کد‌هایی که دارد می‌دهد، باید منتظر چنین افشاگری‌هایی از دولت بر علیه اصول‌گرایان باشیم. اولاً این ادعا‌ها بلوف است اگر چنین چیزی هست اعلام کنند. بار‌ها توسط رهبری گفته شده است که هرجایی هست فساد معرفی بشود اما آقای احمدی‌نژاد مداوم می‌گویند که افشا خواهند کرد اما چیزی نمی‌گویند و بعدا می‌آیند و اتهاماتی را مطرح می‌کند و مشخص است که دست‌شان در این مطلب خالی است.»

حیدری ادامه داد: «این جریان می‌خواهد به هر طریقی که شده در قدرت بماند و این خیلی خطرناک است. زیرا اگر به‌خاطر خدمت بود به هر کاری دست نمی‌زدند از این‌رو ایشان معتقدند که برای رسیدن به هدف هر وسیله‌ای قابل استفاده است و من هم نگران این مطلب هستم که با توجه به پیشنیه، سابقه و تجربه‌ای که در مناظره‌ها افتاد، به رغم محکومیت جریان فتنه و رقبای ایشان، این روش درست نیست. این بدعت‌ها حرکت نادرستی بود که به قصد تخریب در غیاب کسی افشاگری درمورد او صورت بگیرد و افکار عمومی هم شاید این تحت تاثیر این جوسازی و افشاگری‌ها قرار بگیرد.»

وی افزود: «این خطر بزرگی است که باید همه تلاش کنیم که این مساله روی ندهد اما اگر اتفاق افتاد باید با مسبب آن هر‌کسی که هست حتی رییس‌جمهور برخورد شود و استفاده از هر وسیله‌ای برای مبارزه سیاسی محدود گردد.»

این نماینده اصول‌گرا درخصوص اینکه رقابت در انتخابات بین جریان انحرافی و اصول‌گرایان خواهد بود، گفت: «بدیهی است که یکی از جریاناتی که در مقابل جریان اصول‌گرایی قد علم می‌کند، همین جریان انجرافی است. این‌ها مانند اصلاح‌طلبان در مقابل اصول‌گرایان خواهند بود.»

وی ادامه داد: «این جریان انحرافی ماه‌ها قبل ساز و کار‌هایشان را فراهم کرده بودند تا از کاندیدا‌هایش حمایت کنند. جریان انحرافی اعلام کرده بود است که به دنبال یک مجلس توی مشتی است و برای یک مجلس تو مشتی هم باید هزینه و خرج بکند.»

حیدری در پایان گفت: «از آنجا که این جریان به هر قیمت می‌خواهد در قدرت بماند بنابراین این پیش بینی را داریم که این جریان بخواهد یک عرض اندام جدی داشته باشد اما با هوشمندی دستگاه‌های نظارتی و هشدار‌هایی که مقام معظم رهبری داده است و روشنگری‌هایی که در جامعه وجود دارد. من مطمئن‌ام که این جریان نخواهد توانست به نتیجه برسد.»

اصولگرایان با کسی شوخی ندارند

همچنین حمیدرضا ترقی در باره امکان استفاده از ادبیات و روش افشاگرانه توسط جریان انحرافی در مورد اصول‌گرایان گفت: «اصول‌گرایان با کسی شوخی ندارند و اگر تخلفی شده است فرقی نمی‌کند از هر مجموعه‌ای باشد باید دستگاه‌های مسئول رسیدگی بکنند و بنابراین این اصلاً جای نگرانی ندارد.»

وی درخصوص اظهارات منتسب به احمدی‌نژاد در جلسه حامیانش گفت: «اظهار‌نظر‌های آقای احمدی‌نژاد بر اساس شنیده‌هاست و این سخنانی که از ایشان نقل شده است بنا به اطلاعیه دفتر ریاست‌جمهور تکذیب شده است. این سخنان با سخنان آقای احمدی‌نژاد در جلسه استیضاح جور در نمی‌آید.»

ترقی در پایان خبر داد: «وفاق اصول‌گرایان اکنون بهتر از هر زمان دیگری شکل گرفته و ان‌شاالله اجلاس سراسری جبهه متحد اصول‌گرایی هم برگزار خواهد شد و مسیر انتخابات عادی انتخابات در حال طی شدن است.»

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.