سردار نقدی: یک عده کودن هستند و فهم سیاسی ندارند

خورنا: رئیس سازمان بسیج مستعضفین با سقوط امپریالیسم غرب جهان با خلع قدرت و ایدئولوژی و فرمول اداره جهان برای جامعه بشری مواجه خواهد شد، تاکید کرد: باید اسلام جای این خلاء ایدئولوژیک را در جهان پر کند.

سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین که در اولین همایش مجمع ادوار بسیج دانشجویی استان تهران در مرکز فرهنگی بسیج دانشجویی (لانه جاسوسی سابق) سخن می‌گفت، به حادثه روز ۱۳ آبان اشاره کرد و اظهار داشت: روز ۱۳ آبان نماد اقتدار نسل جوان ما در مقابل قدرتهای بزرگ شیطانی است که به برکت دو ویژگی مهم «خوب دیدن و شجاعت اقدام» حاصل شد.

وی گفت: ۱۳ آبان تبلور خوب دیدن صحنه سیاسی جامعه و خوب و به موقع اقدام کردن است.

رئیس سازمان بسیج مستعضفین با بیان اینکه امروز با خوب و دقیق دیدن می‌فهمیم که در جهان و دنیای اسلام چه می‌گذرد افزود: موج بزرگ بیداری اسلامی امروز طاغوت‌ها را سرنگون می‌کند و در غرب موج انسانی مردم به صحنه آمده و علیه مستکبران حرکت خود را آغاز کرده است.

نقدی با تاکید بر اینکه خیزش‌های منطقه، اسلامی است گفت: اگر خوب و دقیق به شعارها و مواضع ملت‌های منطقه نگاه کنیم می‌توانیم موج بیداری اسلامی را که نشأت‌گرفته از انقلاب اسلامی ایران است به وضوح مشاهده کنیم.

وی با یادآوری ۳ موج بیداری اسلامی از انقلاب اسلامی ایران تاکنون خاطرنشان کرد: اولین موج بیداری اسلامی بعد از انقلاب ۵۷ در ایران، در برخی کشورهای منطقه شروع شد ولی به دلیل اینکه آن حرکت‌ها متکی به نیروهای روشنفکری بود و عمق اجتماعی و مردمی نداشت سرکوب شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: موج دوم بیداری اسلامی بعد از فروپاشی اتحاد شوروی و پیروزی مردم افغانستان علیه شوروی سابق بود ولی باز هم چون در این حرکت موج سوسیالیستی غلبه داشت و الگوی موفقی در پیش روی این جنبش نبود دشمن توانست محوریت حرکت را به جریان وهابی داده و این موج را هم به انحراف بکشاند.

نقدی موج سوم را خیزش‌های ملت‌های منطقه در وقایع اخیر عنوان کرد و گفت: این خیزش‌ها عیب‌های موج‌های گذشته را ندارد زیرا همه مردم در صحنه هستند و یک الگوی مشخص و موفق همچون نظام جمهوری اسلامی ایران را در پیش روی خود می‌بینند.

وی تنها مشکل خیزش‌های کنونی منطقه را نداشتن رهبری درست عنوان کرد و افزود: این مشکل به دلیل حضور مردم در صحنه تا حدودی جبران شده است لذا ما باید صحنه‌های سیاسی منطقه را به خوبی دیده و با دقت آن را تحلیل کنیم.

رئیس سازمان بسیچ مستضعفین در ادامه سخنان خود به موج‌های اعتراضی مردم در وال‌استریت و خارج از دنیای اسلام نیز اشاره کرد و یادآور شد: در گذشته موج‌هایی که به راه می‌افتادند دارای موج سوسیالیستی و کارگری و یا ضد‌جنگ بودند که توسط احزاب و سندیکاهایی که در دست حکومت بودند اداره می‌شدند ولی امروز جنبش اخیر در وال‌استریت متفاوت از آنهاست.

نقدی در صحنه بودن مردم را وجه تمایز قیام وال‌استریت با موج‌های گذشته دانست و گفت: امروز مردم با دور زدن احزاب ساختگی، خود مستقیماً به صحنه آمده‌اند و این یک شرایط استثنایی را ایجاد کرده است.

وی با انتقاد از کسانی که در صحنه سیاسی داخلی و بین‌المللی نمی‌توانند مسائل را به درستی دیده و تحلیل کنند، تصریح کرد: برخی‌ها دچار یک عقب‌ماندگی سیاسی هستند و نمی‌توانند مسائل را به درستی ببینند ولو اینکه ۶۰ سال هم عمر کرده باشند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: آن آقایی که نه حرمت لباس روحانیت و نه حرمت نسب و خاندان شریف خود را و نه حرمت همشهری‌های مومن خود را و نه حرمت ملت ایران را نگه می‌دارد، دیدیم که در انتخابات ۸۸ در مقابل جورج سوروس یهودی زانو می‌زند تا بتواند در انتخابات فائق شود.

نقدی متذکر شد: جورج سوروس همان کسی است که در سرلیست یک درصدی امروز در قیام وال‌آستریت قرار دارد و منفور مردم آمریکاست، ولی این شخص با او دیدار و گفت‌وگو می‌کند. لذا اگر وی توبه نکند به همراه آن یک درصد منفور و با همراهی اطرافیان خود به زباله‌دان تاریخ خواهد رفت. به همین دلیل معتقدم که یک عده کودن هستند و فهم سیاسی ندارند.

وی ادامه داد: در این شرایط که آمریکایی‌ها در نهایت ضعف خود هستند و در حضیض ذلت به سر می‌برند اگر کسی بخواهد به سراغ آنها برود و با آنها گفت‌وگو کند دارای نهایت نفهمی سیاسی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: یقین دارم که این خیزش‌ها به جز فرو ریختن کامل استکبار سرمایه‌داری غرب و تمام طاغوت‌های منطقه، فروکش نخواهد کرد و پیروزی برای مستضعفین در پیش است.

نقدی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: با سقوط امپریالیسم غرب جهان با خلاء قدرت و ایدئولوژی و فرمول اداره جهان برای جامعه بشری مواجه خواهد شد. زیرا آنها لیبرال‌دموکراسی را پایان تاریخ می‌دانستند بنابراین با این شکست دیگر حرفی برای گفتن نداشته و نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه با این اوضاع دو اتفاق ممکن است در دنیا رخ بدهد گفت: اتفاق اول این است که یک جریان باطل دیگری که آماده است به میدان بیاید و با یک عرفان و مذهب مجعول، و با قدرت اقتصادی بالا جای لیبرال‌سرمایه‌داری را بگیرد و با ساختن یک ایدئولوژی و ادبیات برای برخی باورپذیر باشد لذا نتیجه آن می‌شود که بشریت باید ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال دیگر تحت شکنجه‌ها و بمباران‌ها و بیچارگی‌ها قرار بگیرد تا ثابت کند که این جریان باطل است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: باید حرکت کرده و تلاش کنیم که انقلاب اسلامی را که منشاء حرکت‌های عدالت‌خواهانه بوده است را آنطور که شایسته محتوای اسلام است به یک الگو تبدیل و به جامعه بشری تقدیم کنیم. بنابراین باید اسلام جای این خلاء ایدئولوژیک و قدرت را در جهان پر کند که تنها راه آن انسجام است.

نقدی تاکید کرد: مفاهیم و مبانی اسلام بسیار مقتدرتر، عمیق‌تر و بلندتر از آن است که ما تا به امروز از آن سخن گفته و به کار گرفته‌ایم. لذا ضعف ما مسلمانان و عدم انسجام، تکروی و عدم اتحاد موجب شده است که نتوانیم نتیجه مطلوب را بگیریم.

وی گفت: ما باید دور هم جمع شویم و راه‌حل‌هایی را ارائه دهیم و ببینیم چگونه می‌توان از این ظرفیت‌های بزرگ استفاده کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خطاب به دانشجویان حاضر در این نشست گفت: امروز ما در دانشگاه کتابهایی را می‌خوانیم که ترجمه شده از غرب است و این به دلیل آن است که ما دارای تشکل نبوده و منسجم عمل نمی‌کنیم. در کشور هر گروه تحقیقاتی بطور مجزا برای خود کار می‌کند ولی به دلیل اینکه کنار هم و در راستای یک هدف نیستند نمی‌شود از این دستاوردها به درستی استفاده کرد و این در حالی است که دشمن دارای تشکل و انسجام است.

نقدی تاکید کرد: کارهای زیادی بر زمین مانده است که باید در زمینه علمی و رشد فناوری انجام شود. جامعه ما با استفاده از ظرفیت اسلام به خوبی می‌تواند معضلات و مشکلات گوناگون خود را حل کند لذا لازم است اگر می‌خواهیم جامعه‌ای خوب درست کنیم که خلاء فرمول اداره دنیا را پر کند باید تلاش کنیم.

وی افزود: باید قدر این شرایط فعلی را که حاصل خون شهدا و مجاهدت‌ها و خون دل‌ خوردن‌های امام و رهبری است بدانیم و بر تکالیف خود عمل کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.