جاده‌های شادگان بهسازی می‌شوند

خورنا: فرماندار شادگان گفت: با اعتباری ۳۳ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال راه‌ها و جاده‌های روستایی شادگان بهسازی می‌شوند.

سعید فیوضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شادگان اظهار داشت: در راستای توسعه بخشی به راه‌های جاده‌ای شهری و روستایی منطقه اقدامات قابل توجهی در دست اجراست.
وی افزود: در این راستا عملیات اجرایی ۱۶ پروژه آسفالت راه روستاهای شهرستان در حال انجام است.
وی با اشاره به اعتبار اختصاص داده شده به این امر تصریح کرد: در این خصوص اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال به این پروژه اختصاص یافته است.
فرماندار شادگان اضافه کرد: این پروژه‌ها در روستاهای عگله، صفرای کعبی، صوفیه، جابری، ام‌الصخر، نهرگبین، بیت عزیز، نهرشیخ، املیلحه، نهر جراح، نهرصالح، ابوعاگوله، شاخت‌الخان دو، جفال، خروسی جنوبی و راه مدینه در حال اجراست.
به گفته وی این پروژه‌ها شامل ۴۱ کیلومتر زیرسازی و آسفالت،خاک‌ریزی و شن‌ریزی ،تعریض و روکش آسفالت و احداث چهار دستگاه پل دالی است.
فیوضی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه جاده‌ای بیان کرد: این پروژه از پیشرفت فیزیکی ۵۷ تا ۹۷ درصدی برخوردار است.
وی افزود: این طرح‌های عمرانی که از آذرماه سال گذشته آغاز شده به صورت قرارداد پیمانی اجرا و اعتبار مورد نیاز آن از محل اعتبارات ملی و استانی تأمین شده است.
فرماندار شادگان در ادامه به روند اجرایی ساخت بندر تجاری شادگان اشاره کرد و گفت: با تلاش‌های به عمل آمده بندر تجاری شادگان واقع در خور “ابوخضیر” تا در نیمه دوم سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: بررسی میزان پیشرفت احداث بخش‌های مختلف از جمله ساختمان‌های اداری، مخابرات، گمرک، گارد، آتش‌نشانی، توزین، انبارهای سرپوشیده، عرشه و اسکله، بر اهمیت بهره‌برداری این بندر تجاری افزوده است.
فیوضی در ادامه خواستار تلاش بیشتر و سرعت عمل عوامل اجرایی پیمانکار در احداث کامل این بندر شد و گفت: امیدواریم که این بندر در موعد مقرر به انجام برسد تا در مسیر شکوفایی و ارتقای منطقه گامی مؤثر و بنیادین باشد.
وی میزان پیشرفت فیزیکی اجرایی این بندر را میزان ۷۰ درصد عنوان کرد.
فیوضی اضافه کرد: مطمئناً پیشرفت و بهره‌برداری این بندر موجب اشتغالزایی مؤثر در منطقه و ترغیب جوانان به شغل و کسب می‌شود.
وی با بیان اینکه پروژه‌های دیگری نیز در شهرستان در حال اجرا بوده که علاوه بر ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه، عمران و آبادانی شادگان را به همراه خواهند داشت، گفت: امیدواریم با همکاری و تعامل هر چه بهتر میان مسئولان در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام در این شهرستان باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.