ممانعت ایران از اعطای ویزا به هیات پارلمان اروپا

خورنا:‌ به گزارش خبرگزاری کویت (کونا)، تارگا کورنبرگ، رئیس هیات ۵ نفره از نمایندگان پارلمان اروپا اظهار داشت مقامات ایران با صدور ویزا برای این هیات مخالفت کرده‌‌اند.

این هیات قرار بود ۳۱ اکتبر تا ۴ فوریه آینده برابر با ۹ تا ۱۳ آبان به ایران سفر کند. این تصمیم تهران به این معنی است که برنامه سفر هیات پارلمان اروپا به ایران به رغم تلاش‌ها و اقدامات بزرگ و برنامه‌ریزی‌های قبلی، به صورت نهایی، لغو می‌شود. ایران دلایل شفافی را برای ویزا ندادن اعلام نکرده است و این تصمیم، برخلاف پیش‌بینی بود.

به گفته وی، هیات پارلمان اروپا آمادگی داشت تا گفت وگوی سازنده‌ای را با نمایندگان مجلس، مقامات دولتی و نمایندگان جامعه مدنی ایران درباره موضوعات مختلف از جمله برنامه هسته‌ای ایران، حقوق بشر، انرژی، محیط زیست، امنیت ملی و انتخابات پارلمانی آینده ایران آغاز کند.

در این بیانیه هیات پارلمان اروپا از تصمیم مقامات ایرانی برای لغو این فرصت گفت‌وگو در زمان مناسب فعلی، اظهار تاسف کرده‌اند.

این هیات اروپایی شامل ۵ نماینده پارلمان اروپا یعنی تارگا کورنبرگ ( فنلاند)، کورت لیشنر و کورنیلا ارنست (آلمان)، کاثلین بان برمبت ( بلژیک) و ماریتگی شاکیه ( هلند)به نمایندگی از مهمترین بخش‌های این نهاد بود.

گفتنی است تا کنون وزارت خارجه ایران این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.