وارد کردن خسارت به بنای تاریخی جرج یونانی آبادان پیگرد قانونی دارد

خورنا: مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان گفت: وارد کردن خسارت به بنای تاریخی جرج یونانی آبادان ازسوی شهرداری این شهر پیگرد قانونی خواهد داشت .

ˈ افشین حیدری ˈ یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنای جرج یونانی عکاسخانه ای تاریخی است که ارزش معماری و صنعتی دارد و نمی توانیم نسبت به تخریب و یا رساندن هرگونه خسارت به این بنای فاخر گذشت کنیم و هشدارهای لازم را در این زمینه صادر می کنیم که این اقدام تبعات دارد.

حیدری خاطر نشان کرد: این بنا دارای پرونده ثبتی است و در این زمینه با شورای ثبت نیز رایزنی شده است . این عکاسخانه تاریخی در حال حاضر دارای شماره ثبت اضطراری است و خسارت وارد کردن به این بنا پیگرد قانونی دارد.

وی تاکید کرد: به واسطه تلاش های انجام شده برای ثبت این اثر تاریخی برای مرمت این بنا اعتبار در نظر گرفته شده است و میراث فرهنگی خوزستان در این زمینه اعتبار تخصیص داده است.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان گفت: بهتر آن است که با توجه با ماده ۱۶۶ قانون توسعه پنجم شهرداری آبادان به وظیفه خود عمل کند و برای مرمت و ماندگاری این اثر فاخر اعتبار در نظر گرفته و در راستای ماندگاری این بنا اقدام کند.

گزارش های رسیده حاکی است که شهرداری آبادان با نصب پلاکاردهایی از روزهای گذشته به مالک این اثر تاریخی تذکرهایی داده است که با شهرداری درخصوص وضعت این بنا به مذاکره بنشیند که در غیر این صورت شهرداری آبادان یکجانبه این بنا را تخریب و در آینده هزینه های خاکبرداری را نیز از مالک اخذ خواهد کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.