نامه سرگشاده مسول سابق آتش نشانی بهبهان به شورای شهر بهبهان

خورنا:
ریاست و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بهبهان
با سلام
احتراماً به استحضار می رسانم اینجانب صدراله اسماعیلی کارمند شهرداری بهبهان با مدرک لیسانس فیزیک و با سابقه ۵ سال خدمت در واحدهای مختلف شهرداری و داشتن پست های مختلف از جمله مسئولیت انبار شهرداری ، جمعداری اموال ، موسس و مسئول واحد میز خدمت ( با هدف تکریم ارباب رجوع ) که برای اولین بار در سطح ادارات شهرستان بهبهان توسط اینجانب راه اندازی گردید ؛ در مهرماه امسال به عنوان سرپرست واحد آتش نشانی مشغول به کار شدم که خلاصه ای از عملکرد بنده را خدمتان ارائه می نمایم .
۱- پیگیری چند ماهه و شبانه روزی برای تبدیل واحد آتش نشانی به سازمان آتش نشانی که با اطمینان می توان گفت کار تمام شده و منتظر ابلاغیه وزارت کشور هستیم ؛ امری که پیشینیان بنده در عین تلاشهای مجدانه نتوانستند آن را محقق نمایند .
۲- تلاش جهت خود کفایی در واحد آتش نشانی از طریق :
الف : آموزش و مشاوره ایمنی و اطفاء حریق و متعاقب آن عقد قرارداد به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۴۳ ریال با کارخانه روغن نباتی ارجان نوین جهت آموزش پرسنل آن کارخانه که برای اولین بار در طول عمر ۵۰ ساله آتش نشانی شهرستان بهبهان اتفاق افتاد و آموزش پرسنل پمپ بنزین بلادی واقع در میدان ارجان و …
ب : راه اندازی بخش کارشناسی علت حریق در آتش نشانی که علاوه بر حل مشکل شهروندان توانست ضمن بی نیاز کردن شهرستان به استان منبع درآمدی جدیدی برای آتش نشانی باشد
پ : فعال نمودن کارشناسی تائیدیه ایمنی در آتش نشانی که این نیز توانست درآمدی جدید برای آتش نشانی باشد
ج : تلاش جهت ایجاد و راه اندازی کارگاه شارژ کپسولهای آتش نشانی و تست هیدرو استاتیک بدنه‌ی انواع کپسولهای آتش نشانی که اگر مخالفت ها و سنگ اندازی های اطرافیان شهردار محترم نبود می توانست ضمن صرفه جویی و خود کفایی در شارژ کپسولهای مورد نیاز آتش نشانی منبع درآمدی خوبی برای این واحد باشد .
د : تدوین لایحه عوارضی سال ۹۳ مربوط به خدمات ایمنی و آتش نشانی که با همت بلند شما عزیزیان به تصویب رسیده که با اجرایی شدن آن از ابتدای سال آینده پشتوانه مالی خوبی برای سازمان آتش نشانی خواهد بود .
۳- استفاده از توان مالی و پتانسیل خیرین شهرمان برای یاری رسانی به آتش نشانی که از جمله مهمترین آنها می توان به جذب دو دستگاه موتورسیکلت آتش نشانی به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۶۵ ریال اشاره نمود که به راستی مشکل عملیات های این واحد در بافت فرسوده که از گذرهای تنگ و باریک برخوردار است را حل نموده و زمان خدمات رسانی به شهروندان را در مواقع خطر به حداقل رسانده است .
۴- تلاش جهت صرفه جویی در هزینه های آتش نشانی با استفاده از توان ، دانش و مهارتهای موجود در پرسنل تا جایی که بسیاری از کارهای مورد نیاز ، بدون کوچکترین هزینه ای در این واحد انجام شد که اگر در سیکل اداری قرار می گرفت جدا از طولانی شدن پروسه انجام کار ، هزینه های زیادی بر شهرداری تحمیل می گردید .
از دیگر تلاشهای بنده برای صرفه جویی و کمک به شهردار محترم که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند ، می توان به عقد قرارداد تعمیر ماشین رنومیدلام ( که در مدیریت قبل از من چپ کرده بود ) با هزینه ۲۰ میلیون تومانی اشاره کرد ؛ امری که شرکت سنگین کار ( سازنده خود ماشین ) ۱۰۰ میلیون ، تعمیرکاران اصفهانی ۸۰ میلیون و اهوازی ها ۳۹ میلیون تومان طلب نموده بودند که در حال حاضر در خود بهبهان در دست تعمیر می باشد و به زودی به ناوگان موتوری آتش نشانی باز خواهد گشت .
۵- ارتقاء سطح علمی و مهارتهای لازمه‌ی کار پرسنل آتش نشانی ، از طریق برگزاری کلاسهای آموزشی از جمله آموزش کمک های اولیه ، امداد و نجات و اطفاء حریق اشاره نمود ؛ امری که تاکنون مغفول مانده بود و توسط بنده احیاء گردید .
۶- پرداختن به مقوله آمادگی جسمانی که از اولویت های حرفه حساس آتش نشانی می باشد از طریق فعال نمودن تیم های ورزشی ( فوتسال ، پینگ پنگ ، فوتبال دستی و … )
۷- تلاش جهت تجهیز آتش نشانی به تجهیزات مورد نیاز از جمله تهیه ۵ دستگاه بی سیم با هزینه ۰۰۰/۰۰۰/۱۵ ریال که از واجبات عملیات های آتش نشانی به شمار می رود چیزی که تا قبل از مدیریت اینجانب به دلیل بدهی ۱۸ میلیون تومانی شهرداری به اداره فرکانس و ارتباطات رادیویی به فراموشی سپرده شده بود .
۸- از دیگر اقدامات انجام شده توسط اینجانب که با نیت به روز کردن و نوسازی آتش نشانی و ارتقاء سطح دانش ایمنی جامعه و شهروندان صورت گرفت می توان به جذب آتش نشان داوطلب برای اولین بار در بهبهان اشاره نمود که می تواند تا حدود زیادی مشکل کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آتش نشانی را جبران نماید بدون اینکه شهردار محترم نگران تامین هزینه ها و حقوق و مزایای آنها باشد و اقدامات ریز و درشت دیگر که اگر شورای محترم لازم بدانند شفاهاً عرض خواهم کرد .
به هر حال می بایست خدمت اعضای محترم شورای اسلامی شهر بهبهان عرض کنم ، اینجانب از زمان سرپرستی ام بر آتش نشانی شهرداری بهبهان با عشق و علاقه زیادی که به مردم و همشهریان داشته و دارم ، شروع به کار نموده و به جهت کمک به شهردار محترم و پاسخ به اعتمادی که به بنده نموده بودند از هیچ کوششی کوتاهی ننمودم ؛ تا جایی که همواره تا پاسی از شب در محل کارم حضور داشته و بدون هیچ گونه چشم داشتی به رتق و فتق امور می پرداختم تا اینکه در مورخه ۴/۱۲/۹۲ در محل کارم متوجه شدم پس از این همه تلاش و خدمت صادقانه از کار بر کنار و به واحد سنگ شکن در جاده سردشت تبعید گشته ام و حقیقتاً هنوز در حالت شوک به سر می برم و از اینگونه برخوردهای غیر اخلاقی و غیر انسانی در شگرف و تعجب به سر می برم لذا با عنایت به توضیحات فوق که همگی شما عزیزان کمابیش مطلعید تقاضا دارم در صحن علنی شورا به جهت احاده حیثیت و جبران آبرویی که از من برده شده است از جناب شهردار محترم پرسیده شود دلیل و علت بر کناری بنده آن هم به این شکل چیست ؟ استفاده از زور و تحکم با پرسنل و نادیده گرفتن رفتارهای صادقانه که اتفاقاً در راستای برنامه های اعلامی ایشان در زمان کاندیداتوری شهرداری است چیست ؟دلیل تبعید و فرستادن بنده به سنگ شکن با همه خدماتی که انجام داده ام چیست ؟ در پایان خودم و شهردار محترم را به تقوای الهی سفارش نموده و سربلندی و توسعه بهبهان عزیز را از خداوند منان طالبم .
وسلام علی من تبع الهدی
صدراله اسماعیلی

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • همشهري دوست عزيز سلام و خسته نباشي به هر دليل كه شهردار محترم تصميم به جابجايي گرفته باشد حق قانوني اوست هر شهرداري حق دارد مديران و مسولان قسمتها را انتخاب كند شايد با تمام توضيحات و خدماتي كه مرقوم داشتيد نظر ايشان تامين نشده است و فرد توانمندتري رابراي مديريت سازمان حساس و مهم آتشنشاني سراغ دارد خدا را شكر كن كه اين بار سنگين مسوليت از دوشتان برداشته شد. توفيق شما و همه خدمتگزاران به مردم را از خداوند بزرگ خواهانم.
    • یک آتش نشان خدمت شما همشهری عزیز باید عرض کنم بجای آقای اسماعیلی یک نیروی ضعیفی گذاشتند که شرم دارم بگم کیه فقط می تونم بگم جانشین اسماعیلی یک راننده گذاشته اند واقعا باید پرسید مگه قطع الرجال بود
  • ناشناس به حق قانونی شهردار احترام میگذاریم ولی یک راننده رییس آتش نشانی شده
  • ناشناس واقعا باید به آقای شهردار خسته نباشید گفت بخاطر حذف نیروهای خلاق ودلسوز بهبهان . باید به آقای آقامیری گفت شما با پس زدن مدیران قوی خود بازوان اجرایی خود را ضعیف می کنید
  • ناشناس ایشون خودش کاره ای نیست شهرداری تماما دست معاونش دایی زاده س آقامیری مدیر ضعیفیه و خود شورا هم به این نتیجه رسیده وقراره بزودی عوضش کنند
  • ناشناس چیزهایی که گفتید دروغی بیش نیست. جوری با کلمات بازی میکنی که گویی حق شما عرش خدا بوده به فرش رسیدی. تو کارات یه ذره صداقت داشته باش. شفاف سازی کن. در ضمن اقای زمانی درسته که رانندست ولی درک و شعورش مثال زدنیه هم اقای داییزاده هم کریمپور اوراتایید کرده اند.
  • ناشناس عرض سلام خدمت اقای اسماعیلی حتما ما همه خواب بودیم که شما اینهمه کار کردید. میدونی چرا کسی این 8مورد کار شما رو ندید! چون همش تو عالم رویا بافی بودید .شما تنها چیزی که بلدید فقط دروغه. با کلمات جوری بازی میکنی که انگار ازعرش به فرش افتادی .قدر سنگ شکن رو هم بدون در ضمن اقای زمانی درسته که رانندست ولی خیلی ادم باسواد و مدیریته خوبی داره . اقای داییزاده و کریمپور بسیار از ایشون راضیند
  • یک شهروند آقای اسماعیلی شما که در طول عمر خود حتی یک کپسول آتش نشانی را در دست خود نگرفته اید چگونه انتظار دارید مسول آتش نشانی باشید.در ضمن مهم ترین کاری که شما انجام میدادید باز کردن راه فاضلاب منازل بود نه اطفاء حریق!!!!!
  • پاسخ اتش نشان خدا دست اسماعیلی از سرت کم نشه لیاقتت همون اسماعیلیه برو باهاش تو ناحیه هر چه سریعتر