مردم از دیدن نمای فعلی کارون روی‌گردانند‌

خورنا: رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: در کنار رودخانه کارون فضای سبز ایجاد شده ‌ولی توجه کرده‌اید کسانی که می‌روند در فضای سبز کارون بنشینند، پشت به رودخانه می‌نشینند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، رامی علاسوند هر امروز ظدر مراسم روز درختکاری که در جاده کمربندی اهواز برگزارشد اظهارکرد: در اهواز با دومشکل روبرو هستیم، یکی بحث آبخیزداری و دیگری موضوع فضای سبز کلان شهر اهواز است.

وی ادامه داد: در کنار رودخانه کارون فضای سبز ایجاد شده است ولی توجه کرده‌اید کسانی که می‌روند در فضای سبز کارون بنشینند، پشت به رودخانه می‌نشینند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز اضافه کرد: پشت به رودخانه می‌نشینند، به دلیل آنکه دیگر کارون نمای خوبی ندارد و همه این‌ها به دلیل این است که در بالا دست آبخیزبرداری نکردند.

وی بیان کرد: لایروبی که امروزه در کارون صورت می‌گیرد یک مسکنی بیش نیست و باید یک فکر اساسی برای این موضوع کرد تا این مشکل برطرف شود و نمای کارون بهتر شود.

علاسوند ادامه داد: اعتقاد دارم ۳۵ در صد گردوخاک منشا خارجی دارد و ۶۵ درصد آن منشا داخلی دارد و بیشتر این گردوخاک از سمت غرب کشور یعنی خوزستان وارد کشور می‌شود به همین دلیل باید با توسعه فضای سبز در جلوگیری از گسترش گردو خاک تاثیر‌گذار باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.