برگزاری همایش ملی توسعه دانش بنیان صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در ماهشهر

خورنا: مهم‌ترین هدف برگزاری این همایش، ارتباط بین دانشگاه و صنعت بوده و به عنوان الگویی در برگزاری همایش‌های علمی در محیط‌های صنعتی قلمداد می‌شود.

اولین همایش ملی توسعه دانش بنیان صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با استقبال دانشگاهیان، پژوهشگران و صنعگتران در محل سالن همایش‌های شرکت پتروشیمی رازی با پشتیبانی مالی و سخت افزاری این شرکت پتروشیمی رازی و با همکاری شرکت صنعت یاران نوین ارجان (مجری همایش) برگزار شد.

به گزارش خورنا به نقل از ایلنا، دبیر این همایش گفت: از جمله محورهای این همایش یک روزه، ایمنی و بازرسی، پدیده‌های انتقال، ترمودینامیک و تعادلات فازی، سنتیک، کاتالیست و طراحی راکتور‌ها، فرآیندهای جداسازی، مدلسازی و شبیه سازی، مهندسی پلیمر، نانوتکنولوژی، کنترل فرآیند‌ها، مبدل‌های حرارتی، احتراق و کوره‌های صنعتی، خوردگی و روشهای جلوگیری آن، مدیریت، تصفیه آب و پسابهای صنعتی، محیط زیست، مهندسی حفاری و مهندسی اکتشاف و زمین‌شناسی، انتقال و ذخیره سازی، شیمی کاربردی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، شیمی تجزیه و روشهای آنالیزی، بیوشیمی، شیمی فیزیک، شیمی آلی و شیمی معدنی، هستند.

امین ابراهیمی از ارسال بیش از ۲۵۶ مقاله به دبیرخانه همایش خبر داده و گفت: هیئت داوران این همایش با مدیریت سید مصطفی طباطبایی قمشه‌ای، ۲۰۵ مقاله را برای شرکت در این همایش انتخاب کرده است که از مجموع آثار منتخب ۲۸ مقاله به صورت سخنرانی در روز همایش و مابقی به صورت پوس‌تر ارائه شده است، که از میان سخنرانی‌های ارائه شده ۳ سخنرانی بر‌تر موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر و از میان پوستر‌های ارائه شده ۲ پوس‌تر بر‌تر، پس از انجام داوری، موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر شدند.

وی افزود: همچنین از میان مقالات ارائه شدهٔ غیر دانشجویی قسمت اعظمی از این مقالات مرتبط با صنعتگران و پژوهشگران شرکتهای پتروشیمی رازی، بندر امام، اروند و بوعلی سینا بودند که به رسم یاد بود و تقدیر از حضور در این همایش، به آنان لوح سپاس تقدیم شد.

ابراهیمی در ادامه گفت: سخنرانی‌های کلیدی با عناوین: «بررسی کاهش خوراک پتروشیمی‌های ایران، چالش‌ها و راهکار‌ها» توسط امیر مصطفوی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، «توسعه و تولید کاتالیست‌های زنجیرهٔ گاز سن‌تر» توسط مهران رضایی، عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان، «چالش‌ها و راهکار‌ها در چگونگی انتقال دانش» توسط نقی قاسمیان عزیزی مدیر عامل شرکت آب نیروی بندر امام انجام گرفت.

دبیر همایش اضافه کرد: مدیر دانشی شرکت پتروشیمی رازی با همراه داشتن سه خبر جدید مبنی بر موفقیت شرکت پتروشیمی رازی در کسب تندیس بلورین جایزه تعالی سازمانی صنعت پتروشیمی و تندیس جایزه ملی مدیریت دانش و موفقیت در طرح IMI ۱۰۰ به عنوان ۱۰ شرکت در میان شرکت‌های پیشرو و صادرات گرا در سال ۹۲ و ایراد سخنرانی با عنوان «نهادینه سازی و توسعه مدیریت دانش و تحلیل» جمع حاضر در همایش را از پیشرفت‌های این پتروشیمی در عرصه مدیریت دانش و مدیرت تعالی سازمانی مطلع ساخت و اقدامات صورت گرفته در این راستا را در قالب سخنرانی خود ایراد نمود.

ابراهیمی مهم‌ترین هدف برگزاری همایش را ارتباط بین دانشگاه و صنعت عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: این همایش در یک محیط صنعتی و در محل کارخانه شرکت پتروشیمی رازی و در جوار آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس برگزار گردیده که این حرکت نوین می‌تواند، به عنوان الگویی در برگزاری همایش‌های علمی در محیط‌های صنعتی معرفی شود و خطاب به مدیران دانشی و مراکز پژوهشی پتروشیمی‌های منطقه پیام داد که برگزاری چنین همایش‌هایی مطمنا زمینه ساز توسعه نرم افزاری و سخت افزاری بر پایه دانش ایرانی در صنایع زرین نفت، گاز و پتروشیمی کشور است.

وی در ادامه گفت: این پتروشیمی‌ها می‌توانند با در اختیار داشتن منابع غنی مالی، فرهنگ ساز و پشتیبان چنین حرکت‌های دانش محور در جهت اعتلای صنایع استراتژیک کشور، تقویت پروسه اقتصادی مقاوتی وتوسعه استان‌های نفت خیز و اشتغال‌زایی باشند.

ابراهیمی که خود از پرسنل این پتروشیمی می‌باشد تصریح کرد: کسب این موفقیت در برگزاری این همایش در سطح ملی امکان پذیر نبود مگر با یک حرکت تیمی متشکل از بخشهای مختلف این پتروشیمی اهم از پشتیبانی مدیر عامل محترم و همکاری بخشهایی چون مدیریت محترم مجتمع، مدیریت محترم منابع انسانی، اداره خدمات، اداره حراست، اداره پژوهش، اداره آموزش، اداره برنامه ریزی و اطلاعات مدیریت، اداره حمل و نقل و روابط عمومی و کلیه همکارانی که از آبان ماه سال جاری، روزانه در اجرای این همایش یاری رسان بوده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سروش ظریف با سلام .امیدوارم که این همایشها گام موثری باشد در یافتن نخبه ها وپیشرفت صنعت پتروشیمی .به امید اینده ایی بهتر