معاون وزیر راه: افزایش تولید خودروهای غیراستاندارد در کشور

: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تولید خودروهای ارزان و غیراستاندارد در کشور در حال افزایش است و این موضوع باعث بالا رفتن میزان تصادفات جاده‌ای شده است.

احمد صادقی در حاشیه بازدید از جاده آبادان ـ ماهشهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ماهشهر اظهار داشت: توسعه شبکه‌های آزادراهی و ریلی به‌منظور افزایش ظرفیت‌های جاده‌ای در اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است.
وی افزود: شاهد تصادفات جاده‌ای بسیار در جاده‌های کشور هستیم که مسبب اصلی آن افزایش تعداد خودروهای غیراستاندارد است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید بر تولید خودرو در کشور نظارت ویژه‌تری صورت گیرد، تصریح کرد: افزایش تولید خودروهای ارزان و غیراستاندارد در کشور مشکلات بسیار عدیده‌ای ایجاد کرده که این امر باید موشکافانه و تخصصی‌تر مورد بررسی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: ما باید پاسخ‌گوی تعهد تولید خودروهای غیراستاندارد و ارزان قیمت در کشور باشیم.
صادقی گفت: این جاده طی سه فاز ۱۵ کیلومتری تا پایان سال جاری همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به دلیل تقسیم این پروژه به سه فاز خاطرنشان کرد: هر ۱۵ کیلومتر این مسیر به یک دوربرگردان و یک پل هوایی مجهز خواهد شد و مطمئناً این امر ایمنی جاده را بیشتر می‌کند.
مدیرعامل شرکت راه و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: اجرای عملیات اجرایی جاده چهار بانده کمربندی آبادان ـ ماهشهر ـ هندیجان نیز با اختصاص اعتباری بالغ بر ۷۶۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.
وی در خصوص راه‌های پیشگیری از تصادفات جاده‌ای در کشور ادامه داد: در کنار افزایش خودروها باید به افزایش تعداد راه‌های جاده‌ای نیز تناسب برقرار کرد.
صادقی گفت: امیدواریم با اقدامات و تصمیمات صورت گرفته دیگر شاهد هیچگونه تصادف و حادثه ناگواری در جاده‌های نباشیم.