فرماندار اهواز: آمادگی برای تبدیل «تالاب بامدژ» به منطقه گردشگری

خورنا: فرماندار اهواز از اعلام آمادگی برای تبدیل «تالاب بامدژ» به یکی از نقاط گردشگری استان خبر داد.

عبدالعزیز فدعمی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تالاب بامدژ در این شهرستان با وسعت زیاد و امکان دسترسی آسان یکی از نقاط بالقوه گردشگری اهواز است.

وی افزود: در صورتی که مطالعات این تالاب برای تبدیل به یکی از نقاط گردشگری از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست ارائه شود، آمادگی همکاری داریم و از محل اعتبارات استانی اعتباری به این تالاب اختصاص می دهیم.

به گفته وی، اختصاص اعتبارات در سال ۹۳ البته مشروط به ارائه مطالعات پیش از تشکیل کمیته برنامه ریزی شهرستان اهواز است.

رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان اهواز مزایای تالاب بامدژ به عنوان محل گردشگری را، نزدیکی به اهواز و سهولت دسترسی به آن عنوان کرد و گفت: ساخت جاده دسترسی روستای بامدژ امسال آغاز شده و سال آینده تکمیل می شود که می تواند این نقطه گردشگری را پوشش دهد.

فدعمی همچنین با اشاره به کمبود نقاط گردشگری طبیعی در اهوازعنوان کرد: به جز رودخانه کارون که از میان شهر می گذرد و در سال های اخیر سواحل آن ساماندهی شده و چند جنگل مصنوعی، نقاط گردشگری زیادی در این شهر وجود ندارد. با توجه به اینکه جنگل های طبیعی چون پارک گمبوعه نیز از حوزه شهرستان اهواز جدا شده اند، این تالاب می تواند امکان تفریحی بسیار خوبی هم برای مردم اهواز و هم سایر گردشگران باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، تالاب بامدژ در ۴۰ کیلومتری شمال اهواز در مسیر جاده آسفالته اهواز به اندیمشک و در مجاورت آبادی قلعه سحر با مساحت چهار هزار هکتار واقع شده است. این تالاب به عنوان تالابی طبیعی واجد ارزش های فراوان اکولوژیک، علمی، تفرجی و اقتصادی است که در صورت حفظ و احیای آن می تواند به صورت مجموعه ای خود تنظیم تمام ارزش های خود را به منصه ظهور رساند.