بازداشت مدیرعامل یک بانک بزرگ دولتی

خورنا: انتصابات سوء وزیر امور اقتصادی و دارایی و حمایت بانک مرکزی موجب دستگیری چندروزه مدیرعامل یک بانک بزرگ دولتی در روزهای گذشته شده است.

این مدیرعامل به دلیل ایجاد ارتباطات اولیه میان گروه آریا و بانک صادرات ایران در دوره حضور وی در این بانک مورد اتهام قرار گرفته است.

بنا بر اعلام اژه‌ای ناظر پرونده فساد بزرگ اقتصادی، با وجود فشارها و درخواست‌های مختلف، قوه قضائیه به طور کامل به این پرونده اقتصادی رسیدگی خواهد کرد و تحت تاثیر فشارها قرار نمی‌گیرد.

مدیر‌عامل این بانک بزرگ دولتی که از مدیران به شدت مورد اعتماد شمس الدین حسینی بود از سال ۱۳۸۹ از سوی وی به عنوان رییس هیات مدیره و مدیر‌عامل این بانک بزرگ دولتی منصوب و مدت کوتاهی بعد نیز سرمایه این بانک بیش از ۲ میلیارد دلار با پیشنهاد حسینی و تایید رحیمی معاون اول رییس‌جمهوری افزایش یافته بود.

این مدیر‌عامل برجسته‌! که کمک‌های فراوانی به این گروه انجام داده است سال گذشته در جشنواره قهرمانان صنعت وکارآفرینی کشور از سوی یکی از مجموعه‌های وابسته به امیر منصور آریا به عنوان قهرمان صنعت در سال ۱۳۸۸ انتخاب شده بود.

دفتر آقای مدیرعامل در پاسخ به دلیل عدم حضور وی در دفتر اعلام کرده است از نظر ما آقای مدیر درمرخصی هستند!

جالب آنکه با وجود اتهامات فراوان آقای مدیرعامل و دستگیری چند روزه وی، نام وی همچنان به عنوان مدیر مورد اعتماد بانک مرکزی در سایت این بانک به چشم می‌خورد.

محسنی اژه‌ای ناظرپرونده فساداقتصادی شب گذشته در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری اعلام کرد با توجه به بررسی‌های دقیق، متهمان پرونده تخلف بزرگ بانکی ۳ برابرشده اند.

انتصابات سوء و مسئله دار حسینی در بانک‌های و مجموعه‌های بزرگ اقتصادی موجب شگفتی ناظران اقتصادی کشور در سال‌های اخیر شده و به نظر می‌رسد مجلس تصمیم دارد تصمیمی قاطع برای برخورد با این موضوع اخذ کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • DZRG سايت عزيز و گرامي ، ايشان مدير عامل بانك مسكن هستند . خبر ارايه شده مربوط به حداقل 10 روز پيش است. ايشان را برداشته اند و در حال حاضر مدير عامل جديد در جاي ايشان حضور دارند. اگر واقعا دلتان به حال اين مملكت مي سوزد، بجاي بازي عين - كاف / ميم - شين و غيره . مشكلات زير را از اين بانك منعكس كنيد تا شايد ريشه برخي از فعاليت هاي خلاف قانون گرفته شود(لطفا تحقيقات لازم در خصوص عرايض بنده صورت پذيرد و سپس در صورت صحت مطالب، اقدام به انعكاس ان و داوري ساير شهروندان و خوانندگان سايت وزين نماييد). - آقاي ايكس، در هيات مديره اين بانك حضور دارند كه سن بازنشستگي را پشت سر گذاشته ولي هنوز هم به فعاليت ادامه مي دهند. چرا؟ نامبرده با مدرك تحصيلي ديپلم رئيس يكي از بزرگترين شعب اين بانك بوده است؟ - ايشان بدون طي مدارج لازم، از رياست شعبه به هيات مديره اي بانك رسيده اند ، چرا و چگونه ( در دوران مدير عامل پيشين يعني آقاي كاري)؟ - در زمان شروع دو نرخي شدن ارز، شعبه اي معروف از اين بانك در شهر تهران ( سمت غرب شهر) ، اقدام به دادن روزانه يك ميليون تا سه ميليون دلار (ارز) به آقاي خاص مي كردند. پيگيري بفرماييد لطفا. بعد از بررسي هاي بنده و انعكاس غير مستقيم به حراست بانك ، علي الظاهر اين فساد مسلم ادامه نيافت ( شايد در جاي ديگر - نمي دانم). - باند بازي در سطح مديران بانك با گرايش به سمت چند مدير خاص، بي داد مي كند ( دوستان استاني سطح پايين خود را به مركز آورده و مدير كرده اند ، مديران مركز آمده را به سمت مدير كل استاني ارتقا داده اند، از افراد پرونده دار و معلوم الحالي كه در حراست بانك پرونده باز دارند ، به كرات بعنوان معاون ادارات گوناگون استفاده شده است ، از هر اداره اي كه مي روند ، فرد داخل باند خود را بعنوان نيروي جانشين و وابسته استفاده مي كنند، راه ارتقا افراد مستعد درون بانكي را مي بندند و ....) . - وقتي اين گروه مديريتي معدود را از رخوت حاكم بر بانك و عقب ماندن بانك از برنامه هاي جديد مطلع مي سازيد با بهانه تراشي هاي بي جا ، مسكن مهر را بعنوان سپر دفاعي در مقابل خود مي گيرند و تعطيلي خودشان را به حساب مسئوليت بالاي مسكن مهر مي اندازند. - قراردادهاي مشكوك در حد بسيار بالا در بانك بسته مي شود. بعنوان مثال وسيله ايكس كه بر روي ميز كار كارشناسان ساختمان ونك بانك قرار داشته و قيمت ان در بازار 20 هزار تومان است، توسط بخش مربوطه به قيمت 100 هزار تومان خريداري شده است ( پانصد درصد گرانتر - تكرار مي كنم پانصد درصد گرانتر). - قراردادها، گرايشات كاملا مشخصي پيدا كرده ا ند. بعنوان مثال در حوزه IT، گرايش به سمت شركت داده پردازان ، در حوزه پژوهش به سمت چند فرد خاص و يا نهاد علمي پوششي - در حوزه ، روابط عمومي با شركت خاص در حوالي ميدان ونك ، تداركات با ...... اسناد تمام اين موارد قابل ارايه است ( با وجود تيز بودن همكاران بانكي و پاك كردن رد پاها) . در صورتي كه سايت شما پيگيري اين كار را شروع كند به اميد خداوند و با همكاري نهاد بازرسي خاص و همكاري چند مدير متعهد فعلي موجود در سيستم ، تخلفات آشكار صورت گرفته توسط معدود مديران مسئله دار اين بانك ، به اطلاع شهروندان رسانيده مي شود. يادآور مي شوم كه غالب اين تخلفات ربطي به مدير عامل دستگير شده ندارد. ايشان حتي براي اينكه فعاليت هاي خود را جلو ببرد و همچنين تحصيلات خود را در حين خدمت ادامه دهد( ايشان دانشجو هستند)، متاسفانه هيچ اقدامي در راستاي تغيير اين باند مخوف ولي محدود در درون بانك مسكن انجام نداده است. التماس دعا
  • نام(لازم)... اين ها چيز جديدي در بانك مسكن نبوده است و حتي كاركنان باجه ها نيز از موارد بالا خبر دارند. باند م به همكاري ه ، الف و چند نفر ديگر، گلوگاه نيروي انساني بانك مسكن را در دست گرفته اند و مي فشارند.