13قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امام خمینی منعقد شد

خورنا: معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان از انعقاد 13قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امام خمینی (ره) به ارزش دو هزار و 340میلیارد ریال در 10ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ؛ ˈعلیرضا خجستهˈ، با اشاره به روند صعودی جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) بیان داشت: این قرارداد های سرمایه گذاری بیشتر در قالب طرح های خدماتی از جمله ساخت مخازن نفتی، مخازن روغن خوراکی ،انبارهای چند منظوره و مجتمع های خدمات رفاهی در اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به منظور توسعه ظرفیت های بندری و رونق کسب و کار به امضا رسیده است.

وی افزود: همچنین علاوه بر طرح های منعقده یاد شده، 16طرح سرمایه گذاری به ارزش بیش از هشت هزار و 787 میلیارد ریال در زمینه فعالیت های صنعتی و خدماتی درحال انجام مراحل انعقاد است که پیش بینی می شود تا پایان سال به مرحله انعقاد قطعی برسد.

خجسته پیش بینی کرد تا پایان سال جاری در مجموع ، 29 قرارداد به ارزش 11هزار و 127 میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) منعقد شود.

بندر امام خمینی (ره)با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه 50میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی دومین بندر بزرگ عملیاتی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی هرمزگان است.

این بندر که در 100کیلومتری جنوب اهواز واقع شده بزرگ ترین پایانه صادراتی فرآورده های نفتی کشورمان به شمار می رود.