در پشت صحنه‌ فیلم ده‌نمکی ۶ نفر کشته شدند + جزئیات

خورنا: در حالی که مراحل پایانی فیلم «معراجی‌ها» در حال انجام است، صبح امروز،‌ ۱۸ دی‌ماه، در پشت صحنه این فیلم در شهرک سینمایی دفاع مقدس انفجار قوی رخ داد.
خبرگزاری تسنیم در این باره نوشت: «بخشی از چاشنی‌های مورد استفاده ار فیلم منفجر شده است.»
خبرگزاری فارس نیز دقایقی پیش با ارسال پیامکی از کشته شدن ۶ نفر در این انفجار خبر داده است. براساس گزارش ها یکی از کشته شدگان “جواد شریفی راد” مدیر جلوه های بصری فیلم «معراجی ها»‌ است.
در همین حال خبرگزاری ایرنا تعداد کشته ها و زخمی های این انفجار را اعلام نکرده است، اما به نقل از روابط عمومی فیلم نوشت: «حادثه دیدگان از بازیگران نبوده، دستیاران و عوامل پشت صحنه دچار حادثه شده اند.»
انفجار در حین حمل مواد منجره
در همین حال عضو هیأت مدیره انجمن جلوه‌های ویژه خانه سینما با تأیید خبر انفجار در پشت صحنه فیلم مسعود ده‌نمکی گفت: «این انفجار در حین حمل مواد منفجره رخ داده و تعداد کشته‌ها حداقل سه نفر است.»
عباس شوقی به ایسنا گفت: «مواد منفجره جنگی بوده و دست ما به هیچ جایی بند نیست چون مسوولان حفاظتی و حراستی اجازه نمی‌دهند چنین موادی را که مخصوص استفاده در فیلم است، وارد کنیم و به همین دلیل مجبوریم از مواد منفجره جنگی استفاده کنیم.»
به گفته وی  این مواد در حین حمل منفجر شده و سر صحنه فیلمبرداری نبوده است.
جزئیات
جواد هاشمی یکی از شاهدان سانحه انفجار در پشت صحنه فیلم – سریال “معراجی ها” جزئیاتی از این اتفاق را تشریح کرد.
سیدجواد هاشمی یکی از بازیگران فیلم – سریال “معراجی ها” در گفتگو با خبرنگار مهر در حالی که از وضعیت روحی مناسبی برخوردار نبود، گفت: این اولین بار بود که بعد از ۳۰ سال فعالیت در حوزه سینما و تلویزیون و به خصوص در حوزه دفاع مقدس با چنین صحنه‌ای مواجه شدم.
وی با تاکید این مطلب که ۵ نفر از عوامل پشت‌صحنه “معراجی‌ها” بر اثر انفجار کشته شده‌اند، توضیح داد: TNT مورد نظر برای انفجار در یکی از صحنه‌های این فیلم – سریال در کنار خودرو سمند جواد شریفی قرار داشت که ناگهان TNT منفجر شد که باعث انفجار خودرو سمند هم شد.
هاشمی ادامه داد: جواد شریفی و چهار نفر دیگر از عوامل پشت صحنه کنار خودرو ایستاده بودند و در حال آماده کردن صحنه برای آغاز فیلمبرداری بودند که ماشین منفجر شد.
وی در حالی که بغض گلویش را گرفته بود، گفت: من اجساد هر ۵ نفری را که کشته شدند، دیدم و این مسئله برای من خیلی ناگوار بود. جواد شریفی یکی از بهترین مدیران جلوه های ویژه بود که هیچ گاه بی احتیاطی نمی کرد.
هاشمی در پایان گفت: ۳ نفر از دیگر عوامل “معراجی ها” نیز زخمی شده اند که به بیمارستان منتقل شدند.