قیمت روز خیار، گوجه فرنگی و پیاز/ گرانی در میدان تره بار

خورنا: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وتره بار تهران از رشد چند برابری قیمت صیفی جات در روزهای گذشته خبر داد و گفت: قیمت محصولات خیار، گوجه فرنگی و پیاز در این مدت افزایش چشمگیری داشته است.

حسین مهاجران روز شنبه درگفت و گو با  ایرنا افزود: هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در میدان میوه و تره بار تهران ۱۲ هزار ریال بوده که هم اکنون این نرخ به ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار ریال رسیده است.

به گفته وی سالهای گذشته در این فصل گوجه فرنگی از مناطق چابهار، بوشهر، کنگان و بندرعباس وارد بازار می شد اما امسال به دلیل کاهش تولید، این محصول به اندازه نیاز بازار عرضه نشده است.

وی تصریح کرد: همچنین هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم خیار ۲۵ هزار ریال و پیاز ۶ تا ۷ هزار ریال بود که اکنون هر کیلوگرم خیار ۳۵ هزار ریال و پیاز ۱۱ هزار ریال به خریداران فروخته می شود.

وی دلیل افزایش نرخ محصول خیار را صادرات آن به کشور روسیه و بالارفتن قیمت پیاز را افزایش سرما، ذخیره سازی و عرضه کم آن به بازار مصرف عنوان کرد.

به گفته مهاجران قیمت هر کیلوگرم موز نیز از ۳۵ هزار ریال به ۴۳ هزار ریال در میدان میوه و تره بار افزایش یافته است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران درباره قیمت میوه نارنگی نیز گفت: میوه نارنگی نیز ۱۰ هزار ریال افزایش قیمت داشته ، به طوری که قیمت هر کیلوگرم آن هم اکنون به ۳۰ هزار ریال در میدان میوه وتره بار تهران رسیده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • امین همتی باسلام خدمت جناب آقای مهاجران و اصناف میوه وتره بار تهران بزرگ خالی از لطف نیست سری هم به کشاورزان جنوب کشور بزنید واز گرانی سم ها و مبارزه با آفات و بلایایی طبیعی وزحمت کشاورزان گوجه کار شهر پارسیان بزنید و.بعد قول گوجه 1000تومانی، را بدهید متشکرم
  • ناشناس اقای مهاجرانی ایا میدانی هزینه کاشت وبرداشت یک هکتار زمین گوجه چنده?حداقل 30میلیون تومان
  • قیاسی با این شرایط باید سال بعد گوجه از خارج وارد کنیم با چند برابر قیمت کشورمون من الان کشاورزم اما سال دیگه پول ندارم مثل پارسال وامسال ضرر کنم با ۴۰ هکتار زمین زیر کشت گوجه