بلاتکلیفی مرد ماهشهری که نمرده بود

خورنا: در اتفاقی نادر نام یک فرد ماهشهری در سیستم ثبت احوال در لیست متوفیان ثبت شده و وی را دچار مشکلاتی کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ماهشهر، شکرالله عباسی نام فردی است که اداره ثبت احوال شهرستان ماهشهر وی را در لیست متوفیان ثبت کرده و همین مسئله موجب شده که این شخص از یک سال پیش تاکنون در بلاتکلیفی به سر برده و دچار مشکلات فراوانی شود.

*بلاتکلیف مانده‌ام

این فرد ماهشهری در این رابطه در گفت‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: سال گذشته که برای دریافت یارانه به بانک مراجعه کردم متوجه شدم که پولی به حسابم واریز نشده است.

شکرالله عباسی ادامه داد: پس از مراجعه به رئیس شعبه متوجه شدم در سیستم نام من به عنوان متوفی ثبت شده است.

وی افزود: برای حل این مشکل به دفتر پلیس + ۱۰ مراجعه کردم که در آنجا به من گفته شد که باید موضوع را از طریق اداره ثبت احوال پیگیری کنم.

این شخص تصریح کرد: پس از مراجعه به اداره ثبت احوال عنوان شد که باید از طریق کلانتری محل تحقیقات محلی صورت بگیرد.

عباسی اذعان داشت: اداره ثبت احوال اقدام به نامه‌نگاری با کلانتری محل کرد و برای ادامه کار به کلانتری مراجعه کردم که آنجا نیز پس از ساعتی معطلی گفتند باید تحقیقات محلی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: پس از انجام تحقیقات محلی و اعلام نتیجه به ثبت احوال شهرستان ماهشهر، نام بنده از لیست افراد متوفی خارج شد اما از تاریخ ۱۸ دی ماه سال گذشته تاکنون یارانه‌ای به حسابم واریز نشده است.

رئیس بانک کشاورزی شعبه بندر ماهشهر نیز در این ارتباط به خبرنگار فارس گفت: شکرالله عباسی یکی از مشتریان این شعبه است که سال گذشته پس از اینکه متوجه شد یارانه به حسابش واریز نشده است به این شعبه بانکی مراجعه کرد.

علی آلبوغبیش افزود: پس از بررسی سیستم متوجه شدم که مقابل گزینه متوفی در پرونده نامبرده گزینه بلی درج شده است.

وی خاطرنشان کرد: هر چند پس از حدود یکسال دوندگی نامبرده نام وی از لیست متوفیان خارج شده اما از تاریخ هجدهم دی ماه سال گذشته تاکنون یارانه‌ای به حساب وی واریز نشده است.

رئیس بانک کشاورزی شعبه بندر ماهشهر، یادآور شد: تاکنون چنین موردی در این شعبه سابقه نداشته و برای من و دیگر کارمندان شعبه چنین اتفاقی بسیار جالب و تأمل برانگیز بود.

*هیچ تغییر و تحولی در شناسنامه این فرد ثبت نشده است

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بندر ماهشهر نیز در این رابطه گفت: اسناد سجلی شکرالله عباسی متولد ۱۸ اردیبهشت ۴۲ از ابتدای تولد تاکنون بدون تغییر باقی مانده بود و هیچ تغییر و تحولاتی اعم از تعویض عکس، تعویض شناسنامه و ازدواج و طلاق در سند وی به ثبت نرسیده بود.

عبدالعباس ناصریان افزود: براساس قوانین موجود و پس از بررسی پرونده‌ها و اسناد، پرونده نامبرده راکد تشخیص داده شد و برای این فرد مرگ نامعلوم به ثبت رسید.

وی ادامه داد: پس از مراجعه این شخص، روال اداری طی شد و پرونده نامبرده به هیئت حل اختلاف ارجاع و پس انجام روال قانونی و اداری، سند وی اصلاح و شناسنامه جدید برای نامبرده صادر و نام وی از لیست افراد متوفی خارج شد.

هرچند پرونده شکرالله عباسی ختم به خیر و نام وی از لیست افراد متوفی خارج شد اما هنوز متحیر مانده‌ایم نام او را مرده زنده بنامیم یا زنده مرده …

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • درویش بی کفایتی پرسنل اداره ثبت واحواله دیگه
  • گاموري آقاي عباسي از مردان خوش اخلاق و زحمتكش جامعه ميباشد كه هنر آشبزي ايشان زبانزد عام و خاص ماهشهر است . باور كنيد خيلي از ادارات شهر ما فاقد كارمندان با تجربه ميباشند خيلي از كارمندان حاضر در ساير ادارات اين شهر محروم دلسوز مردم نيستند و بجاي رسيدگي به امور ارباب رجوع سنگ اندازي مي نمايند و متأسفانه مسؤول دلسوزي هم در شهر نيست . براي رسيدگي به يك كار ساده آنقدر امروز و فردا مي كنند تا ... كارهاي ما در محضر خداست در محضر خدا معصيت نكنيم .