کارگران شهرداری بهبهان تحصن کردند

خورنا: شهردار بهبهان از تحصن جمعی از کارگردان شهرداری بهبهان به دلیل حقوق های معوقه خود خبر داد.

سید صدر الله آقامیری گفت: به دلیل بلوکه شدن حسابهای شهرداری بهبهان، بخشی از حقوق کارگران این شهرداری پرداخت نشده و در مقابل کارگران گفته اند که دو ماه حقوق بدهند ما به سر کار بر می گردیم.

وی افزود: از زمانی که شهردار بهبهان شدم، کارگران روز مزد مدت هشت ماه و کارکنان رسمی و قراردادی نیز ۴ ماه به اضافه عیدی معوقه داشتند.

شهردار بهبهان تصریح کرد: هم اکنون کارگران طلبکار هستند. ما حقوق خود را داده ایم، در غیر اینصورت باید تا امروز طلب کارگران دو برابر شده بود.

آقامیری اظهار کرد: مشکل فعلی ما چنانکه قبلا هم گفته ام بلوکه شدن حسابهای شهرداری است که این مساله به واسطه کارهایی است که در گذشته اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه با تحصن مشکلی حل نمی شود توضیح داد: بهتر است تعدادی از کارگران به نمایندگی بقیه بیایند تا به گفتگو بنشینیم و به توافق برسیم. کارگران با رها کردن کار هیچ مشکلی را حل نخواهند کرد.

شهردار بهبهان با بیان اینکه مطالبات حق کارگران است، گفت: کارگران در شرایط فعلی ۵۰۰ هزار تومان به شکل مساعده دریافت کنند تا بعد از ایام سوگواری و با سعه صدر بتوانیم مشکلاتشان را حل کنیم.

آقامیری عنوان کرد: کارگران قبل از هر کاری بهتر بود که با ما صحبت و مشکلات و مسائل خود را مطرح می کردند.

وی در ادامه یادآور شد: از وقتی من شهرداری شدم تا به حال حقوق کارگران را پرداخت کرده ایم و این چیزی است که در سندهای حسابداری ما موجود و قابل اثبات است.

به دنبال مقصر

شهردار بهبهان همچنین درباره علت مشکات ایجاد شده توضیح داد: از سال ۹۰ تا امروز به توالی از حساب ارزش افزوده ما بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برداشت شده که عمدتا به دلیل بدهی هایی است که توسط مدیران قبلی برجای مانده بود.

آقامیری گفت: این مشکلات ناشی از طرحهایی بود که بدون برنامه اجرا شد که همین امر باعث شد تا مالکین زمینها از شهرداری شکایت کنند و حکم بگیرند و حسابهای شهرداری را به نفع خود مسدود کنند.

وی ضمن ابراز تاسف افزود: کسی نیست که این موارد را پیگیری کند. همه می دانند مقصر اصلی این جریانات کیست ولی دنبال نمی شود. حداقل باید پیگیر شد که یک مدیر اگر زمانی تخلفی مرتکب شود، در آینده پاسخگو باشد.

شهردار بهبهان ادامه داد: زمینهایی که تحت تملک شهرداری بود و می توانست به عنوان پروژه های مشارکتی بخشی از این مشکلات را مرتفع کند نیز به واسطه احکامی که بر علیه شهرداری صادر شده از دست شهرداری خارج شد که از جمله این زمینها می توان به پارکینگ بانک ملی روبروی آپارتمان خیابان امیرکبیر، روبروی آپارتمان قصر و چندین زمین دیگر اشاره کرد.

بدهکاران، بدهی را پرداخت کنند

آقامیری در خصوص راه برون رفت از این بحران گفت: شهرداری از ادارات مختلف طلبکار است، اگر این ادارات نیز در شرایط فعلی یک چاره اندیشی کنند تا بدهی های خود را به شهرداری پرداخت کنند، حداقل گوشه ای از مشکلات شهرداری رفع می شود.

وی در خصوص درآمد فعلی شهرداری تصریح کرد: درآمد فعلی ما فقط از راه عوارضی است که از مردم اخذ می شود و واقعا جوابگوی مخارج شهرداری نیست و درآمد پایدار نیاز به برنامه ریزی و زمان دارد و یک شبه نمی توان درآمد پایدار ایجاد کرد.