جهیزیه رایگان و کمک هزینه ازدواج به زوج‌های جوان اهدا می‌شود

خورنا: حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با اشاره به اجرای طرح پیوند آسمانی گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر عمل امینانه به نیات واقفان خیراندیش و در راستای رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه در نظارت و صیانت از نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیر اندیش، این سازمان در قدم نخست اقدام به جمع آوری دقیق اطلاعات و آمار موقوفات مرتبط با مسئله ازدواج کرده و پس از احصاء کامل اطلاعات و استخراج ارقام ریالی موقوفات مرتبط، اقدام به تهیه و ابلاغ طرحی با عنوان «پیوند آسمانی» نموده است.

وی هدف از ابلاغ این طرح را اجرای رویه‌ای واحد در اجرای نیات مرتبط با مسئله ازدواج دانست و افزود: اجرای این طرح باعث اجرای رویه‌ای واحد در عمل به نیات مرتبط با ازدواج شده و از اعمال سلیقه‌های شخصی و پراکندگی جلوگیری می‌کند.
به گزارش ایسنا، شرفخانی همچنین افزود: اجرای این طرح علاوه بر انسجام بخشی و هدایت امینانه نیات، گزارش‌گیری و اطلاع رسانی دقیق از اجرای آن را از جامعیت و شفافیت لازم برخوردار خواهد کرد.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: این طرح روز دوشنبه 15 مهرماه همزمان با سالروز ازدواج فرخنده امام علی علیه السلام و حضرت زهرا علیهاالسلام به طور همزمان در 17 استان کشور برگزار می‌شود و در این رابطه مراسم باشکوه جشن ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها با عنوان پیوند آسمانی در یکی از بقاع شاخص متبرکه هر استان و با حضور مردم، خیرین، مسئولان و واقفین برگزار می‌گردد و در بقاع شاخص هر شهرستان نیز مراسم ویژه‌ای به منظور ایجاد وقف جدید برگزار می‌شود.
وی گفت: یکی از اهداف اصلی اجرای این طرح، ترویج فرهنگ حسنه وقف و بالخصوص وقف برای ازدواج جوانان است که تلاش شده در این برنامه از سخنرانان مطرح در سطح ملی استفاده شود تا ضمن ترویج فرهنگ ازدواج آسان به تبیین و ضرورت وقف برای امر ازدواج بپردازند تا خیرین را به این امر مقدس سوق دهند.
شرفخانی همچنین گفت: پس از این مراسم جهیزیه‌هایی که تهیه شده است به صورت یک کاروان نمادین در سطح شهر به نمایش گذاشته می‌شود و در نهایت به صورت محرمانه به خانواده‌هایی که شرایط لازم را برای برخورداری از این تسهیلات دارند با حفظ کرامت و عزت و به صورت غیر آشکار تحویل خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «در این طرح به کلیه جوانانی که شرایط اخذ تسهیلات طرح مذکور را دارند، کمک‌های نقدی و غیر نقدی پرداخت می‌گردد» گفت: در این طرح ادارات موظفند ضمن شناسایی واجدان شرایط دریافت جهیزیه و تسهیلات ازدواج اقدام به تهیه کالاهای اساسی از قبیل فرش، یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، گاز، پتو و سایر کالاهای اساسی نمایند و در صورت وجود منابع مرتبط سبد غذایی نیز تهیه کنند.
وی ادامه داد: در کنار کمک‌های نقدی و غیر نقدی، به تمام خانواده‌های جامعه هدف، بسته فرهنگی شامل قرآن مجید، مفاتیح الجنان، نهج‌البلاغه، مفاتیح الحیات و کتاب آموزش زناشویی اهدا خواهد شد.
شرفخانی با بیان این‌که «یکی از اهداف این طرح ترویج ازدواج آسان است» گفت: یکی از شرایط استفاده از تسهیلات ازدواج پایین بودن مهریه است و تنها کسانی که مهریه آنان پایین‌تر از 110 سکه باشد می‌توانند از آن استفاده کنند.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در رابطه با نظارت و بازرسی از طرح مذکور گفت: در این طرح از پنج استان خراسان رضوی، تهران، چهارمحال بختیاری، آذربایجان شرقی و گیلان که بیشترین آمار ریالی اجرای این طرح را دارند بازرسی ویژه‌ای صورت می‌گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • من یک سال ثبت نام کردم خبری از کمک هزینه نشد تاکی باید صبر کنیم ما